ЗУСТРІЧ У КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛІ – ОДНА ІЗ ДЕВ’ЯТИ:

Вікторія Зарва: «Виповнилося два роки з того моменту, як я обіймаю посаду ректора, і запланувала зробити зустрічі ректорату з колективами кожного інституту та факультету нашого університету».

Сьогодні, 15 березня, ректорат на чолі із доктором філолологічних наук, професором Вікторією Зарвою зібрав у конференц-залі факультет економіки та управління БДПУ. Декан факультету, доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри «Економіки підприємств» Владислав Саєнко ознайомив присутніх із складом кафедр та кількістю студентів, що навчаються за напрямами підготовки та спеціальностями: Педагогічна освіта, Економіка та підприємство, Менеджмент. На сьогодні у БДПУ успішно функціонують три кафедри: кафедра «Економіки підприємства та економічної теорії», кафедра «Менеджменту курортного, готельного та туристичного сервісу», кафедра «Економічної кібернетики і фінансів» і навчається 809 студентів.

Вікторія Зарва зазначила, що нагальним на сьогодні є питання докторантури працівників факультету економіки та управління. А проректор з наукової роботи Ігор Богданов повідомив, що з 1 січня 2014 р. буде проводитися перевірка наукових робіт на плагіат. Технологія подачі документів до аспірантури та докторантури переводитиметься в електронний режим, і завдяки цьому вона буде спрощена. Але кожна наукова праця проходитиме жорстку перевірку, а за плагіат передбачається персональна відповідальність.

Перший проректор Володимир Федорик говорив про проведену перевірку навчально-методичного забезпечення факультету, зазначив, що БДПУ потрібно підняти на новий освітянський рівень: «Необхідно перевести наш університет на національний рівень, для того, щоби процвітати у майбутньому. Для цього необхідно примножувати рейтинг університету, який складається з багатьох показників, одним з яких є навчальна робота».

Голова профкому Віталій Лола наголосив на тому, що у викладачів як економічного факультету, так і інших факультетів та Інститутів є можливість пройти курс оздоровлення у санаторіях Трускавця, Ялти та багатьох інших рекреаційних зонах міст України. Тому профком запрошує працівників БДПУ не нехтувати шансом відпочити від трудових буднів.

Загалом, зустріч ректорату із колегами факультету економіки та управління пройшла в дружній обстановці. Вікторія Зарва обіцяла, при можливості, сприяти викладачам і зазначила, що нещодавно вона була на зустрічі із головою Верховної Ради України Володимиром Рибаком, де було наголошено на тому, що у кожного працівника має бути гідна заробітна плата, а стосунки працівників мають будуватися на засадах справедливості.

Зичимо всім добропорядних міжособистісних стосунків на робочому місці та гідної зарплати за шляхетну освітню і наукову діяльність!

Ксенія Задворна,

кореспондент «Університетського Слова»

Фото Олександра Степаненка

ПРО ВЕЛИКОГО ХАВКІНА МОВИЛИ СЛОВО

В музеї історії БДПУ сьогодні, 15-го березня, викладачі, студенти, краєзнавці та гості університету відзначили 153-ю річницю з Дня народження випускника колишньої чоловічої гімназії БДПУ, видатного вченого-бактеріолога, імунолога, епідеміолога, винахідника перших вакцин проти чум та холери Володимира Хавкіна. Церемонію відкрив доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Ігор Лиман. Він разом із доктором історичних наук, професором Вікторією Константіновою та ректором університету, професором Вікторією Зарвою запросили присутніх у цікаву мандрівку в життя та діяльність знаменитого колишнього бердянця та вченого світового масштабу.

Безліч експонатів та фактів свідчать про те, що університет та Бердянськ мають повне право гордитися такою мудрою особистістю. Про це, до речі, свідчила й демонстрація в конференц-залі півгодинного фільму про Володимира Хавкіна.

«УС»

УНІВЕРСИТЕТСЬКА МАСЛЯНА

Останній тиждень перед Великим постом називається Масляна (ще Колодій, Ма́сниця, За́пусти, Пу́щення, Сиропу́ст, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Зага́льниця, Ніжкові заговини). Це давньослов'янське свято проводів зими, пристосоване християнською церквою до тижня перед Великим постом і пов'язане зі звичаєм веселитися та готувати певні страви.

Основою обрядовою стравою Масляної були вареники з сиром, які споживалися з маслом чи сметаною. Пекли також гречані млинці, заправлені смальцем. Ними частували протягом усього тижня.

Цьогорічне свято Масляниці в університеті – це традиційні веселі перерви, ігри, конкурси, виступ народного фольклорного ансамблю «Хуртовина» з театралізованою виставою «Проводи зими». У фойє головного корпусу університету сьогодні, 15-го березня, розгорнуто виставку декоративно-прикладного мистецтва студентів БДПУ. За підтримки профкому студентів та викладачів безкоштовно пригощали млинцями (дивіться світлини).

«УС»

Світлини Олександра Степаненка