НАУКОВІ ЗДОБУТКИ КАТЕРИНИ

19 березня 2013 року до БДПУ надійшла приємна звістка: за результатами проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук (спеціальність: “Теорія та методика професійної освіти”), який відбувся на базі Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків), студентка 6 курсу Інституту фізико-математичної та технологічної освіти Катерина Семенова здобула І місце. Тема наукової роботи: “Формування логічної та дослідницької математичних компетентностей у системі фахової підготовки вчителя фізики” ( керівник – канд. пед. наук, доцент кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні БДПУ В. Ачкан, зав. кафедри – доктор педагогічних наук, професор Н. Сосницька).

Наукова робота К. І. Семенової присвячена проблемі реалізації компетентісного підходу в професійній фізико-математичній освіті – формуванню логічної та дослідницької математичних компетентностей у фаховій підготовці вчителя фізики в процесі викладання елементарної математики. Особливу увагу конкурсної комісії привернули, запропоновані авторкою, шляхи та засоби формування математичних компетентностей майбутніх учителів фізики в процесі вивчення рівнянь та нерівностей у курсі елементарної математики. Ця перемога стала вагомим науковим здобутком, враховуючи загальну кількість учасників конкурсу (80 чоловік) з провідних педагогічних вишів України, в тому числі й національних.

Заохочення студентів до наукових досліджень, оволодіння ними навичками наукової діяльності є важливою умовою професійної підготовки майбутніх учителів, що успішно реалізується в Інституті фізико-математичної та технологічної освіти БДПУ.

Віталій Ачкан,

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні Інституту фізико-математичної та технологічної освіти БДПУ

На фото: момент із конкурсного життя студентки 6-го курсу Інституту фізико-математичної та технологічної освіти Катерини Семенової

Фото з архіву кафедри та «УС»

«ЧАРІВНИЙ СВІТ БАРВ» БЕРДЯНСЬКА

Сьогодні, 22 березня, в Бердянському музеї імені І. І. Бродського відбулось відкриття персональної виставки «Чарівний світ барв» старшого викладача кафедри початкової освіти БДПУ Тетяни Володько.

Холодний, через пізню весну, сірий дощовий березневий день вибухнув розмаїттям фарб. Натюрморти, виконані в пастельних тонах, вражають своєю реалістичністю, ніжні квіти причаровують і приковують погляди візитерів. На виставці також представлені пейзажі та портрети, виконані масляними фарбами та аквареллю, гобеленові полотна на різноманітну тематику.

Першими відвідувачами стали викладачі та студенти Бердянського державного педагогічного університету. Вітальне слово сказала Директор Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ Людмила Коваль: «Згадуються такі слова про те, що художник пише душею, так ось душа Тетяни Костянтинівни – це душа патріота рідного міста і, поглянувши на картини, представлені на виставці, ми можемо в цьому переконатися». Теплі слова також промовила заступник декана факультету економіки та управління Ірина Нагай: «Я безкінечно щаслива від того, що отримала таку можливість бути присутньою на цій виставці… Хочу привітати Тетяну і сказати, що її картини такі ж світлі, позитивні та життєрадісні, як і вона сама». Багато ще доброзичних слів лунало на адресу художниці, як від колег, так і від студентів БГПУ. Привітав Тетяну Костянтинівну й її вчитель, Член спілки художників України Сергій Семендяєв: «Нещодавно я запросив Тетяну на майстер-клас до Бердянської Дитячої художньої школи, і дітей так захопила техніка гобелену, що донині продовжується династія Володько!». На завершення Тетяна Володько подякувала всім присутнім і зазначила: «Усе, що робить художник, має бути відоме оточуючим. Тримати картини вдома, і нікому їх не показувати, немає ніякого сенсу».

Вітає Тетяну Костянтинівну й редакція газети «Університетське Слово»: зичимо натхнення у подальшій митецькій справі!

Творчим доробком Тетяни Володько можуть насолодитися не тільки колеги чи вихованці художниці, а й усі мешканці й гості Бердянська. Виставка відкрита для відвідувачів з 22 березня з 10.00 до 17.00.

Ксенія Задворна,

кореспондент «УС»

На світлинах Олександра Степаненка: так відкривалася сьогодні персональна виставка «Чарівний світ барв» старшого викладача кафедри початкової освіти БДПУ Тетяни Володько 

The solo exhibition "The Magical World of Сolors" of senior lecturer of BSPU Tatiana Volodko was opened today, March 22, in Berdyansk in the Museum named I. Brodsky.

A gray, rainy March day was broken because of a variety of colors. The exhibition presents landscapes and portraits made with oil and watercolor paints.

The first visitors were lecturers and students of Berdyansk State Pedagogical University.

The newspaper "University Word" also congratulates Tatiana Volodko and wishes her further artistic inspiration in the work!

Ksenia Zadvorna

СТУДЕНТИ БДПУ: «МИ ЗДОРОВИМИ ХОЧЕМО ВЧИТИСЯ!» –

ПРО ЦЕ ЩЕ РАЗ ЗАЯВИЛИ ВОНИ СЬОГОДНІ, 22 БЕРЕЗНЯ, ПІД ЧАС ЦІКАВОЇ ЗУСТРІЧІ В РАМКАХ МІСЯЧНИКА БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ ТА З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Зустріч відбулася в конференц-залі та зібрала не один десяток зацікавлених не лише студентів, а й викладачів університету. Спочатку, ще з самого ранку, в фойє головного корпусу була розгорнута виставка студентських плакатів, які об’єднувала одна тематика – «Ми здорові – ми щасливі!», три з яких авторитетне журі згодом визнало найкращими. На відповідну хвилю студентів налаштував відеофільм «Туберкульозу – ні!! », підготовлений заступником декана факультету фізичного виховання Сергієм Єфимовим. А провідний фахівець з виховної роботи БДПУ Анетта Омельченко, розпочинаючи зустріч, найперше ознайомила присутніх з гостями: головним лікарем Бердянського протитуберкульозного диспансеру Зоєю Хуторянською та головою Бердянської міської громадської організації Червоний Хрест Інною Тихомировою. Згодом наголосила, що вже десять років минає, як існує в державна програма боротьби з туберкульозом, і приємно, що в університеті завжди цій проблемі приділялася велика увага.

Зоя Хуторянська в довірливій, доступній формі розповіла студентам, зокрема, на конкретних прикладах, як важливо попередити саме захворювання туберкульозу, або як на ранній стадії спрямувати всі зусилля, щоби швидко та безповоротно побороти цю важку недугу.

Наприкінці зустрічі Зоя Яківна Хуторянська та Анетта Іванівна Омельченко повідомили, що переможцями конкурсу плакатів «Ми здорові – ми щасливі!» стали студенти Інститутів фізико-математичної і технологічної освіти, соціально-педагогічної та корекційної освіти, економіко-гуманітарного коледжу БДПУ, вручивши їх представникам Дипломи та «солодкі призи».

Олександр Степаненко,

кор. «УС»