«ДЕБЮТ ПЕРШОКУРСНИКА»: Step by Step (5)

…Завершальним етапом цьогорічного традиційного студентського фестивалю «Дебют першокурсника» став виступ на головній університетські сцені наймолодших з Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти.

Майже двохгодинне співочо-танцювально-театральне дійство потішало кожного, хто завітав цього дня та о першій годині до актової зали (див. світлини).

Вітали дебютантів керівники інституту, профкому, а глядачі винагороджували щедрими оплесками та оваціями.

Світлини Олександра Степаненка

Вчаться майбутні профспілкові лідери

Сьогодні в Бердянському державному педагогічної університеті пройшли заняття для студентів першого курсу в рамках обласної школи профспілкового лідера. Відкриваючи школу, перший проректор університету Володимир Федорик, голова комітету профспілки Віталій Лола та провідний фахівець з виховної роботи Анетта Омельченко вітали учасників навчань, розповідали, як в нашому університеті формується підґрунтя профспілкового молодіжного лідерства (див. світлини).

Основними організаторами Школи виступили профспілкові активісти профкому нашого університету. Крім того, чималий вклад в організацію заходу вніс голова профкому студентів, аспірантів, докторантів Запорізького національного технічного університету А. В. Іванченко. Як зазначив заступник голови профкому БДПУ Сергій Семікопенко: "Завдяки високому рівню підготовки школи та активній роботі студентів, все пройшло краще, ніж очікувалось".

В роботі школи також брали участь студенти Мелітопольського ДПУ та Запорізького НТУ.

Учасники школи отримали відповідні сертифікати.

«Університетське Слово»

Світлини Олександра Лазукіна та Руслана Меджидова

Про мову вічно молоду

В актовій залі економіко-гуманітарного коледжу БДПУ минулої середи пройшов виховний захід до Дня української писемності та мови на тему: «До мови доторкнемось серцем». Під час заходу з вуст учнів та викладачів коледжу звучали щирі слова про величну та просту, давню та вічно молоду українську мову (див. світлини).

PB060445

Для зацікавлення молоді та більш детального й глибокого сприйняття матеріалу під час заходу використовувалися інноваційні методи, надання інформації з застосуванням технічних засобів: перегляд слайдів та відеороликів, презентація викладача Г. А. Іванченко на тему « Із слова починається людина, із мови починається мій рід». Цікавою була також книжкова виставка «Кришталеві краплини слова».

PB060395

Любов до рідної мови через поетичне слово озвучили учні груп КК-32, КО-18, ОБ-9, КК -31, а декламація гуморески Павла Глазового «Кухлик » учнями групи КПД-5 отримала бурхливі аплодисменти присутніх…

Завершальним акордом свята прозвучала пісня «Перлина» у виконанні Олександра Старостіна.

«Університетське Слово»

Світлини з архіву коледжу

ЦІКАВА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОЇ КНИГИ

Наприкінці 2011 року в Парижі відбулось засідання ХХХVІ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, на якому до двохсотлітнього офіційного календаря Світового культурного співтовариства було додано й 250-річчя створення «Історії слов’яноболгарської» Паїсія Хилендарського, і було прийнято рішення відзначити справу Паїсія в усіх країнах-учасницях Організації.

6 листопада 2013 року з метою вшанування видатного болгарського історика та письменника до Бердянського державного педагогічного університету завітала викладач Пловдивського університету імені Паїсія Хилендарського Антоанета Джельова із лекцією на тему «Паїсій Хилендарський та його «Історія слов’яноболгарська» у Болгарії та за її межами: Списки. Опрацювання. Дослідження».

Зі словами привітання виступили координатор міжнародної діяльності БДПУ, доктор історичних наук, професор Ігор Лиман, директор Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, доктор філологічних наук, професор Ольга Харлан та завідувач кафедри загального мовознавства та слов’янської філології, кандидат філологічних наук, доцент Алла Сердюк.

Велике зацікавлення в слухачів викликала доповідь пані Антоанети, яка звернула увагу на те, що «Історія слов’яноболгарська» – книга, яка є еманацією духовного буття болгарської нації. Вийшовши за межі першочергового задуму монаха Паїсія Хилендарського – зібрання матеріалів та фактів про минуле болгарського народу – «Історія слов’яноболгарська» стала поштовхом для відродження, цілісності болгарського народу та кожної особистості зокрема.

Слухачі знайомились із історією створення книги, її розповсюдженням, перекладами, а також із переліком російських та українських вчених, які працювали з «Історією слов’яноболгарською» (див. світлини).

З упевненістю можемо сказати, що кожен із присутніх отримав нові знання та занурився у захопливий світ визначного творіння.

Бажаємо пані Антоанеті нових досліджень та з великою радістю чекаємо нових її цікавих лекції.

Тетяна Нікішина,

асистент кафедри загального мовознавства та слов’янської філології

Світлини з архіву кафедри