АКВАРЕЛІ «ХУРТОВИНИ»

Святковим концертом «Величаймо Україну піснею своєю»
відзначив сьогодні свій 25-літній ювілей

Народний фольклорний ансамбль «Хуртовина».

В актовій залі головного корпусу університету окрім керівників вишу разом із ректором, професором Вікторією Зарвою, Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв на чолі з його директором, професором Людмилою Коваль, насолоджувалися чарами високого сценічного мистецтва представники всіх факультетів та інститутів, а також майже сотня учнів-випускників шкіл міста.

Як зазначили організатори концерту, директор Інституту ППОМ Людмила Коваль, завідувач кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання Ірина Дубінець та керівник ансамблю Інна Пащенко, першочергове завдання чвертьстолітньої діяльності «Хуртовини» – це розвиток творчих здібностей його учасників, вивчення, відродження та пропаганда народного музичного мистецтва Запорізького краю, звичаїв та обрядів українського народу.

Творчий колектив «Хуртовини» щиро вітали: ректор університету, професор Вікторія Зарва, секретар координаційної ради при виконкомі Бердянської міської ради з питань національно-патріотичного виховання та формування здорового способу життя громадян міста Бердянська Ігор Зубрицикий, начальник відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Наталія Кондратюк, декан факультету комп’ютерних та енергозберігаючих технологій Віталій Хоменко, заступник директора Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти Алла Омеляненко, голова комітету профспілки БДПУ Віталій Лола…

Святковий концерт підготували студенти Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв, зокрема, самі учасники Народного фольклорного ансамблю «Хуртовина». В ювілейному заході взяли також участь: Народний ансамбль танцю «Вербиченька» (керівник – Галина Бідуха), Зразковий ансамбль танцю «Азовські козачата» (керівник – Віталій Чекан) та студенти спеціальності «Хореографія.

За чверть століття самовідданого, невпинного творчого руху колектив відтворив понад дві сотні козацьких, календарно-обрядових і родинно-побутових народних пісень. Керівниками «Хуртовини» були: Роман Дзвінка (1988-1998), Ніна Козачковська (1999-2000), Павло Косенко (2000-2005), Олена Бузова (2005-2007); з 2007 року та по цей час ансамблем керує викладач кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання Інна Пащенко.

«Хуртовина» була учасником та лауреатом різноманітних Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів-конкурсів, міських театралізованих свят, оглядів-конкурсів, концертів. Уже протягом 25-и років гідно тримає свій професійний рівень, свою значимість, свій авторитет і ніколи не зупиняється на досягнутому, а йде далі під гаслом: «Доки звучить пісня – доти живі й ми!».

…Чи варто багато розповідати про сьогоднішній тріумф фольклорно-народного пісенного мистецтва на головній сцені університету? Найліпше переглянути світлини наших фотокореспондентів Олександра Степаненка та Дениса Величка, а ще краще: якщо трапиться найменша нагода, варто все-таки побувати на виступі «Хуртовини» та намилуватися всіма акварелями живої картини високого фольклорного мистецтва.

«Університетське Слово»

СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку й утвердження української мови як державної. Задля підтримки державної мови, привернення уваги світової спільноти до проблем її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації та водночас вияву її краси й багатства, літературної довершеності Указом Президента України 1997 року було встановлено День української писемності та мови, який щорічно відзначається 9 листопада.

З нагоди свята кафедра української мови та методики викладання фахових дисциплін ІФСК БДПУ для студентів другого – четвертого курсів і магістрантів провела усний журнал «СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА» (відповідальні за проведення заходу – канд. філол. наук, доценти Е. В. Олійник та Н. В. Павлик).

Мета заходу: виховувати інтерес до рідного слова як неоціненного духовного багатства, в якому живе народ, передає з покоління в покоління мудрість і славу, культуру і традиції.

Ведучими дійства були студенти 21групи Інституту філології та соціальних комунікацій Анна Назаренко, Анжела Корхова, Марина Михайлик, Любов Споденюк, Олена Скудар, Лілія Пилипенко.

Були представлені такі сторінки журналу:

  1. 9 листопада – День української писемності та мови.
  2. З історії походження української мови.
  3. З історії виникнення української писемності.
  4. Кирило та Мефодій – слов’янські вчителі та просвітителі.
  5. Нестор Літописець – батько української історії та словесності.
  6. Українська мова – державна мова України.
  7. Сучасна українська літературна мова.
  8. Петро Яцик – щирий цінитель українського слова.

Увага студентів була акцентована на думці, що мова – своєрідна візитна картка кожної людини, за якою судять про її освіченість, ерудицію, начитаність. Знання мови потрібні кожній людині в її повсякденному житті – без них не можна глибоко збагнути почуте або прочитане, вправно користуватися рідним словом.

На святі учасники повідомили про історію виникнення свята – Дня української писемності та мови; вшанували пам’ять славнозвісних просвітителів слов’ян – Кирила та Мефодія; розповіли про видатного давньоруського письменника-літописця Нестора; познайомили присутніх з історією виникнення письма; з’ясували витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов та статус української мови як державної в сучасному комунікативному середовищі та ін. Розповідь супроводжувалася мультимедійною презентацією.

У цей день у нашому університеті традиційно стартував ІІ етап ХІV Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика.

Родзинкою свята стали виступи ансамблю народної пісні «Золотий гомін», які виконали кілька музичних композицій та козацький гімн, а також студентки 11-ї групи Ярослави Головко, яка продекламувала вірш Тараса Шевченка «Лілея».

Еліна Олійник,

кандидат філологічних наук, доцент

Світлини з архіву кафедри

БУДЕ ПОЛЕ Й В НАС ТАКЕ!

На ім`я ректора БДПУ, професора Вікторії Зарви надійшло письмове повідомлення від виконавчого директора Федерації футболу України М. Бондарева, в якому, зокрема, зазначено: «Згідно з проектом Державної цільової соціальної програми «Футбол України: здоров`я, престиж та єдність нації» на 2014-2018 роки запланована побудова футбольного майданчика зі штучним покриттям 60х40м. на спортивному майданчику БДПУ в 2014-2014 рр.».

Є надія, що в нашому університеті з`явиться ще одне гарне місце для активного відпочинку молоді, як це сталося в Уманському державному педагогічному університеті ім. Павла Тичини, коли в липні ц. р. було урочисто відкрито подібний спортивний майданчик для міні-футболу (див. світлину).

pole

Світлина з сайту http://umanfootball.com.ua