Вітання з захистом кандидатської дисертації!

Колектив Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти щиро вітає свого колегу, старшого викладача кафедри соціальної педагогіки Ірину Сизоненко із захистом кандидатської дисертації за темою «Правова соціалізація дітей-сиріт підліткового віку в загальноосвітній школі-інтернаті» на здобуття наукового ступеню кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.05 соціальна педагогіка.

IMG_4804

Захист відбувся 20 листопада 2013 року о 10 годині під час засідання спеціалізованої вченої ради К 12.112.01 у Державному вищому навчальному закладі «Донбаський державний педагогічний університет» (м. Слов’янськ, Донецька обл.).

IMG_4818

Зичимо колезі успішного втілення всіх творчих та наукових задумів, наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках! Нехай підґрунтям щасливого особистого життя та плідної професійної діяльності буде лише міцне здоров`я, вдача, підтримка родини та колег!

Ольга Величко,

асистент кафедри соціальної педагогіки ІСПКО

На світлинах: старший викладач кафедри соціальної педагогіки Ірина Сизоненко під час засідання спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатської дисертації

Світлини з архіву кафедри

Що знайшли – не заховали…

…Здається, ще зовсім недавно, з метою вдосконалення навчального процесу та науково-дослідницької роботи на соціально-гуманітарному факультеті БДПУ було створено навчальну археологічну лабораторію. Основна мета її роботи – створення моделі історико-культурного розвитку Північного Приазов'я в найдавніші часи, отримання, обробка та інтерпретація археологічних матеріалів; просвітницька діяльність серед широких верств населення, насамперед учнів та студентів. А функції – польові та теоретичні археологічні дослідження; проведення археологічної студентської практики на місці археологічних досліджень; виконання організаційних і адміністративних заходів, які пов'язані з проведенням науково-дослідних робіт за профілем лабораторії. Завдання, що ставилися перед лабораторією – підготовка та проведення археологічної практики студентів соціально-гуманітарного факультету; проведення охоронних археологічних робіт на об'єктах, що руйнуються внаслідок сил природи та діяльності «скарбошукачів»; проведення пошукових робіт та розкопок стародавніх пам'яток, курганів, поселень тощо; публікація археологічних матеріалів, звітів, монографій та інших матеріалів лабораторії; поширення інформації про діяльність лабораторії та сприяння обізнаності громадськості про найдавніше минуле краю; співпраця лабораторії з археологічними центрами України та зарубіжжя; надання консультативних послуг організаціям та особам, на землях яких знаходяться археологічні об'єкти.

Завідувач навчальною археологічною лабораторією, кандидат історичних наук, доцент Валентина Папанова та старший лаборант навчальної археологічної лабораторії, магістр історії Арсеній Голик влаштували сьогодні в конференц-залі університету звіт про підсумки науково-рятувальних розкопок поблизу с. Дмитрівка Бердянського району та відкриття експозиції, що розмістилася в лабораторії (див. світлини). Археологічні роботи в цій місцевості проходили з 23 вересня по 10 жовтня ц. р., в яких брали участь студенти, магістранти, випускники БДПУ та учні Бердянського муніципального ліцею (директор – Ігор Тверітінов).

Відкрила урочисту частину декан соціально-гуманітарного факультету, професор Ірина Алєксєєнко, а ректор університету, професор Вікторія Зарва висловила щирі слова подяки Валентині Папановій за багатолітню невтомну працю в сфері археології, завдяки якій гордість та слава про наш університет лине не тільки Україною, а й далеко за її межами… Вікторія Анатоліївна також вручила учасникам розкопок грамоти та подяки.

Запрошені та присутні мали можливість не тільки почути цікаву розповідь В. Папанової про хід розкопок та цікаві знахідки ще з минулих століть до нашої ери, а й переглянути на екрані підтверджуючі світлини, а на завершення в приміщенні лабораторії й доторкнутися (в переносному та й прямому розумінні цього слова) до неоціненних скарбів минувшини (див. світлини).

«Університетське Слово»

Світлини Олександра Степаненка

«Яблуко без диму»

21 листопада – День відмови від тютюнопаління.

Метою Дня відмови від куріння є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти в усіх прошарках суспільства і, в першу чергу, в середовищі педагогів. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців. Завдяки хорошій обізнаності населення про шкоду куріння для здоров’я та доступних методах позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності.

У Бердянському державному педагогічному університеті представники «Червоного Хреста» разом із головою студентського самоуправління Вікторією Калібердою та членами студентської ради організували акцію «Яблуко без диму», яка тривала більше трьох годин і протягом якої сотні соковитих пахучих яблук було обміняне на цигарки.

"Університетське Слово"