В ГОСТЯХ У ЮВІЛЯРА

Інститут соціально-педагогічної та корекційної освіти, кафедра дошкільної освіти привітали дошкільний навчальний заклад №34 «Оленка», який відзначав свій 40-річний ювілей. Педагогічний колектив дошкільного закладу багато років співпрацює з ІСПКО в різних напрямках: створення умов для проходження педагогічної практики, лабораторних занять, апробації та впровадження експериментальних досліджень науковців інституту. Позитивна атмосфера, доброзичливе ставлення вихователів до практикантів сприяє прагненню студентів проходити практику саме в цьому колективі. За роки існування, як зазначила завідувачка закладу Світлана Пасичниченко, у дошкільному закладі проходили практику майже 5 тисяч студентів, і як результат, 98 відсотків педагогів дошкільного навчального закладу «Оленка» – випускники нашого університету.

dnz2

Директор інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти Лариса Казанцева та завідувач кафедри дошкільної освіти Лариса Зайцева від імені всіх викладачів висловили колективу дошкільного закладу щирі слова вітання та вдячності.

dnz3

За впровадження інноваційних технологій в освітній процес та досягнення високих результатів у розвитку дітей дошкільного віку від Інституту соціально-педагогічної освіти дошкільному навчальному закладу вручено Грамоту та пам’ятний подарунок (див. світлини).

«Університетське Слово»

Світлини з архіву кафедри

І за це ми осінь полюбили…

Минулої п`ятниці, 15 листопада, в одній з аудиторій Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації зібралися студенти БДПУ, аби вшанувати її величність Осінь віршами, піснями, танками, дегустацією страв, фотовиставкою, конкурсами та іншими «цікавинками».

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій Людмила Кондакова разом із своєю групою – студентами-журналістами 4 курсу організувала тепле свято осені. Куратору разом із вихованцями вдалося згуртувати майбутніх журналістів не тільки для презентації власних талантів, а також просто для того, щоб цікаво й по-домашньому провести час у колі друзів. Окрім співів і хореографічних композицій, під час заходу було проведено декілька конкурсів: на найсмачнішу страву, запропоновану студентами з осінніх овочів та фруктів; «Леді-осінь», де представниці прекрасної статі зачарували публіку яскравим убранням; фотоконкурс, на якому молоді фотографи запропонували аудиторії світлини Бердянська в золоту пору.

Оцінювали старання студентів журі у складі директора Інституту філології та соціальних комунікацій, доктора філол. наук, проф. Ольги Харлан, зав. кафедри соціальних комунікацій, канд. філол. наук, доц. Юліїї Мельнікової, канд. наук із соц. ком. Руслана Вербового. Переможців у конкурсах нагородили «практичними призами» (див. фото). Найбільша аудиторія Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації ледь-ледь вмістила всіх бажаючих узяти участь у заході, адже гостями свята були навіть батьки та рідні студентів.

Після завершального акорду свята – визначення переможців фотоконкурсу, студенти змогли посмакувати власноруч приготованими стравами та поспілкуватись в невимушеній обстановці. Свято сподобалося не тільки викладачам, а й студентам, адже відразу після закінчення «осіннього вечора», від представників студентства з’явилися пропозиції організувати подібне урочистя на Різдво! Чекаємо зимових свят та запрошуємо бажаючих долучитися до наших заходів!

Ксенія Задворна,

старший викладач кафедри соціальних комунікацій

Світлини з архіву кафедри

ПІД КЕРІВНИЦТВОМ АЛЛИ ЯКИМІВНИ…

Одним із пріоритетних завдань дошкільної освіти є підготовка дітей до школи. Розв’язувати ці завдання допомагають практикам науковці кафедри дошкільної освіти ІСПКО. З цією метою викладачі кафедри організовують проблемні семінари, семінари-практикуми, практикуми. Особлива увага приділяється вихователям сільської місцевості. Так, нещодавно відбулися зустрічі з педагогами дошкільних навчальних закладів сіл Бердянського району: Луначарське, Осипенко, Стара Петрівка, Нововасилївка та ін.

IMG_1945Доцент кафедри Алла Зрожевська ознайомила слухачів з методикою навчання дітей дошкільного віку грамоти. У своєму виступі Алла Якимівна звернула увагу вихователів на актуальність цього напрямку роботи, що визначається введенням обов’язкової дошкільної освіти з п’яти років, вимогами наступності та перспективності в роботі двох ланок освіти – дошкільної та початкової; висловила думку науковців щодо дискусійних питань, зокрема навчання дітей дошкільного віку читати (див фото). Нерідко погляди педагогів стосовно цього питання є діаметрально протилежними: від цілковитого схвалення до повного заперечення. Підігрівають цю дискусію ще й батьки, які часто вимагають від вихователів навчити їхню дитину читати. Це пов’язано з тим, що для багатьох батьків, нерідко й учителів початкових класів, уміння читати до школи є одним із основних показників готовності дитини до навчання. Разом з тим, учасники семінару дійшли загальної думки щодо необхідності опиратися в своїй роботі, в першу чергу, на вимоги чинних програм дошкільних навчальних закладів. Тому в виступі Алла Якимівна обґрунтувала та визначила систему пропедевтичного ознайомлення старших дошкільників з основними мовними одиницями, наголосила на необхідності врахування низки вимог в організації та проведенні занять з навчання старших дошкільників грамоти, ознайомила вихователів із сучасними підходами щодо навчання дошкільників читати, розкрила особливості та організацію таких занять.

IMG_1948

На базі дошкільного навчального закладу с. Стара Петрівка учасники семінару мали можливість відвідати і проаналізувати заняття з навчання грамоти, яке було проведе в старшій групі. Це дало можливість педагогам обмінятися досвідом та під керівництвом Алли Якимівни визначити ефективні методи навчання дітей грамоти.

Особливо вихователі були вдячні за методичну літературу, яка їм була запропонована для підготовки до занять. Автором одного з навчально-методичних посібників «Навчання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку грамоти» є А. Я. Зрожевська.

Лариса Зайцева,

доктор педагогічних наук, профессор

Фото з архіву кафедри

Запрошуємо на IV Регіональний конкурс “Азовський зорепад”

Інститут психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Кафедра мистецьких дисциплін та методик їх навчання

запрошує

22 листопада 2013 року о 15.00

IV Регіональний конкурс

обдарованої молоді у галузі вокального та інструментального мистецтва

"Азовський зорепад"

Актова зала корпусу 5в БДПУ (вул. Пушкіна, 2)

Студентам БДПУ – нагороди та відзнаки обласної влади

Минулої п’ятниці, напередодні Міжнародного Дня студентів, в обласній державній адміністрації підбили підсумки обласного конкурсу «Студент року» і назвали імена студентів, яким призначені стипендії облдержадміністрації та облради. Переможців та стипендіатів привітали заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов та перший заступник голови облради Світлана Абдурахманова.

«Студентство – це золота пора, коли ви вже не діти, але й не дорослі. Перед вами відкривається багато доріг, саме зараз ви обираєте власну. Не втрачайте цей дорогоцінний час, використайте його з користю. Пам’ятайте, що майбутнє країни та Запорізького краю у ваших руках, – зокрема, зазначив Андрій Гамов, пригадав власні студентські роки, які він провів у Запорізькому національному технічному університеті. Посадовець розповів, що за п’ять років навчання він отримав не тільки важливі професійні знання, але й друзів, з якими і зараз йде по життю.

Кращим з кращих представник обласної виконавчої влади вручив сертифікати на стипендії обласної державної адміністрації. Протягом одного семестру стипендіати отримуватимуть щомісяця по 1000 гривень, серед яких і студенти БДПУ – Алла Дерябіна та Тетяна Константинова.

Переможці обласного конкурсу « Студент року» отримали дипломи.

Цього року в конкурсі взяли участь понад 50 студентів з восьми вищих навчальних закладів області. Конкурсна комісія визначала переможців у дев’яти номінаціях: «Студент – суспільний діяч року», «Студент – вчений року», «Студент – лідер студентського самоврядування року», «Студент – спортсмен року», «Студент – журналіст року», «Студент – волонтер року», «Студент – патріот року», «Студентська сім’я року», а студентка 4 курсу ІППОМ Уляна Єгорова виборола перемогу в номінації «Студент – артист року».

З Міжнародним Днем студентів присутніх вітали команда Клубу веселих та кмітливих «Запорізька Національна Збірна» та лауреат міжнародних конкурсів, наша Уляна Єгорова.

У рамках заходу працювала виставка інформаційно-презентаційних матеріалів навчальних закладів регіону, з експонатами якої могли ознайомитися всі учасники зустрічі. На виставці БДПУ представив: експозиційні світлини « Студентське життя», кубки, грамоти та нагороди наших студентів, наукові збірники праць студентів, примірники студентської газети «Університетське Слово», торт з емблемою БДПУ виробництва економіко- гуманітарного коледжу університету…

Представниками нашого університету на церемонії були 14 студентів з різних факультетів та інститутів: Вікторія Каліберда – голова студради університету (5 курс ФФВ), Ганна Терещенко – переможниця університетського конкурсу «Студент року» в номінації «Спортсмен 2013 року БДПУ» (4 курс ФФВ), Алла Дерябіна – переможниця університетського конкурсу «Студент року» в номінації «Науковець 2013 року БДПУ» (4 курс ІФСК), Уляна Єгорова – переможниця університетського конкурсу «Студент року» в номінації «Артист 2013 року БДПУ» (4 курс ІППОМ), Максим Тюхта – голова студради ІППОМ (5 курс ІППОМ), Тетяна Константинова – студентка 6 курсу ІСПКО, Марина Чевюк – студентка 5 курсу ІСПКО, Валерія Самсонова – переможниця університетського конкурсу «Студент року» в номінації «Волонтер 2012 року БДПУ», Тетяна Чумак – студентка 2 курсу ІСПКО, Володимир Жаров – переможець в університетському конкурсі «Студент року» в номінації «Найкращий студент БДПУ 2013 року» (4 курс ФЄУ), Олександра Кужим (4 курс ФЄУ), Валентина Тер-Унанян (4 курс ФЄУ), Олександр Плига ( 2 курс ФКЕТ), Володимир Шилов (2 курс ФКЕТ).

Після обласних урочистостей студенти, поласувавши тортом, в доброму настрої та хорошому гуморі повернулися додому. Дякуємо за організовану поїздку ректору нашого університету Вікторії Анатоліївні Зарві, директорам, деканам, директору коледжу та профкому університету.

Анетта Омельченко,

провідний фахівець з виховної роботи БДПУ

На світлинах: студенти БДПУ в обласні державній адміністрації під час вшанування найкращих представників вишів Запорізького краю

Світлиини Максима Тюхти,
Ганни Терещенко та Валентини Тер-Унанян