Відкрита лекція з «българския език»

Досконале вивчення будь-якої мови – кропітка та невтомна праця. Спілкування з носієм певного мовного середовища сприяє більш якісному оволодінню іноземною мовою. Розуміючи це, студенти Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ тепло зустрічали викладача Неврокопської професійної гімназії імені Дімитера Талева (м. Гоце Делчев, Республіка Болгарія) Кірєву Василку Іванову, яка люб’язно погодилася прочитати лекцію на тему «Глаголни времена в българския език» (див. світлину). Представлена тема відзначається важливістю та складністю в болгарській граматиці. У ході лекції викладач постійно проводила зіставлення із аналогічною темою у російській мові, що сприяло оптимальному сприйняттю іноземного мовлення та засвоєнню матеріалу.

IMG_0401

Наразі пані Василка співпрацює з громадською організацією болгарської історії та культури «Родолюбие» (м. Бердянськ), тому сподіваємось прослухати наступні цікаві, пізнавальні лекції найближчим часом.

Тетяна Нікішина,

асистент кафедри загального мовознавства та
слов’янської філології

Не цурайтеся хусток, дівчата

Дошкільний вік у житті людини має велике значення. Саме в цей період у дитини закладаються основи світогляду, формуються цінності, знання з різних наук. Велика роль у реалізації цих завдань відводиться вихователю дошкільного закладу. Він уперше вводить дитину в світ математики, природи, знайомить з культурою свого народу, професіями. Педагог має знати про все, що оточує дитину. Від його уміння відповідати на усі запитання «Чому?», «Як?», «Навіщо?» залежить майбутнє малюка.

Підготуватися майбутнім вихователям до такої складної та відповідальної роботи допомагають викладачі кафедри дошкільної освіти. Різні форми роботи зі студентами забезпечують формування у них професійної компетентності. Так, під час виховної години на тему «Етикет у нашому житті» майбутні педагоги оволодівали різними видами етикету (університетським, столовим, інтернет-етикетом), опановували правила спілкування по телефону. Допомагала їм у цьому магістрантка Альона Макаренко, яка відібрала змістовні відеоматеріали, практичні ситуації, відео-завдання, вікторини, що спонукали студентів до розмірковування.

Позмагатися в кмітливості, продемонструвати знання, ерудицію з математики майбутні вихователі мали можливість під час розгадування загадок, розв’язування задач на перервах. Карина Шевкунова (магістрантка) видобувала зі своєї «Математичної скарбнички» завдання, які приваблювали не тільки студентів, а й викладачів. Вони раділи, коли першими знаходили відповідь, на одну мить засмучувалися і знову їх охоплював азарт змагання.

Багато нового студенти дізналися про звичай нашого народу – вшанування хустини під час свята «Хустина». Метою цього свята було ознайомити молодь з українським символом народних обрядів, незмінною супутницею у житті прекрасної половини людства та зробити спробу повернути цей оберіг, чудову прикрасу в сучасне дівоче вбрання.

Розв’язати це завдання допоміг конкурс, на якому дівчата показали різні варіанти використання хустки. Хустка на голові придавала образу моделі загадковість, на плечах – чарівність, на шиї – елегантність, на талії – казковість. Старання дівчат було справедливо оцінено журі. Образу «Бізнес леді», який зайняв перше місце, надавала жіночості та ніжності хустина пов’язана на шиї. Усім іншим учасницям конкурсу було присвоєне друге місце. Члени журі були зворушені шармом, елегантністю дівчат, тому були щедрими на бали. Ведуча свята – магістрантка Дарина Товаровська закінчила свято чудовими рядками:

Не цурайтеся хусток, дівчата.

Що ж ви носите тільки шапки?

На хустки Україна багата,

І цвітуть ще на них бережки.

«Тиждень дошкілля» триває. Його учасників чекають цікаві зустрічі, веселі перерви, нові враження, незабутні хвилини спілкування, подарунки.

Лариса Зайцева,

доктор педагогічних наук, професор,
завідувач кафедри дошкільної освіти

Фото з архіву кафедри

НЕЗАМІННІ ПРАЦІВНИКИ БДПУ

Фоторепортаж

Ми вирішили зробити фотозамальовки про людей, які посідають значне місце у житті університету, але не беруть безпосередньої участі в навчальному процесі.

студенти 14-ої групи ІФСК

Здорові ноги “хворими” дорогами

Фотозвинувачення

Не одних підборів позбулися наші черевики, перестрибуючи через “хворі” місця наших доріг та тротуарів. Але до якого лікаря звертатися їм, аби не тільки поставив діагноз, а й в решті-решт вилікував?

студенти 14 групи ІФСК

Небайдуже ставлення

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня, пройшов конкурс соціальної відеореклами «Захисти життя від СНІДУ», в якому взяли участь студенти Інститутів соціально-педагогічної та корекційної освіти, філології та соціальних комунікацій, соціально-гуманітарного факультету, факультетів фізичного виховання, економіки та управління, фізико-математичної і технологічної освіти, економіко-гуманітарного коледжу. До складу журі конкурсу увійшли: голова Бердянської міської організації Товариства Червоного Хреста Інна Тихомирова; начальник відділу соціальної роботи Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Пейчева; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки вищої школи, управління навчальним закладом та методики викладання суспільствознавчих дисциплін БДПУ Олександр Голік; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки БДПУ Ольга Гуренко; редактор газети БДПУ «Університетське Слово» Степан Герилів; голова студентської ради БДПУ Вікторія Каліберда.

За результатами конкурсу переможцями стали студенти Інституту філології та соціальних комунікацій з відеорекламою «Зупинимо СНІД». ІІ та ІІІ місця дістались студентам Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти. Усі учасники були нагороджені грамотами та солодкими призами.

А 4-го грудня всі бажаючі мали змогу переглянути документальний фільм «Вірус легковажності», в якому яскраво висвітлюються актуальні соціальні проблеми сьогодення: наркоманія, соціальне сирітство, безладні статеві контакти, проституція, що завжди йдуть поруч зі смертельною хворобою – СНІД. Не менш захоплюючою була дискусія, організована після перегляду кінострічки. Цікаво було слухати лаконічні, ґрунтовні міркування студентів, які засвідчили небайдуже ставлення молоді до цієї важливої проблеми.

«Університетське Слово»

Фото з архіву ІСПКО