Незвичний новорічний подарунок

Скоро Новий рік, але студенти ще вчаться. Лічені дні залишилися до канікул, а як уже хочеться свята. Щоб полегшити заняття студентів Ольга Іванівна Харіна, старший викладач кафедри української літератури та компаративістики, запропонувала студентам 6-му курсу Інституту філології та соціальних комунікацій Юлії Кондратенко, Ользі Приземіній, Таїсії Бакай та Вікторії Назаренко підготувати заняття, присвячене сучасній українській літературі. Дівчатка вагалися, адже їм самим вже хочеться відпочити від цих вічних підготовок до занять. Але згодом, порадившись зі своїм керівником, доктором філологічних наук, професором Ніною Павлівною Анісімовою, вирішили показати літературу кінця ХХ – початку ХХІ століття із незвичайної сторони, у Літературній Кав’ярні.

То ж 27 грудня в аудиторії Юрій Андрухович представ перед нами, студентами 24 групи ІФСК, не просто лідером відомої поетичної групи «Бу-Ба-Бу», а одним із українських поетів, який найтісніше співпрацює з музичними гуртами. Найяскравіший приклад – праця з «Мертвим півнем». В Андруховича навіть є спеціальна збірка «Пісні для Мертвого півня», де, як він казав, нема ані рими, а ні ритму.

Про Наталку Білоцерківську, ще одну «гостю» кав’ярні, дівчатка представили, як надзвичайну жінку, яка здобула славу завдяки поезії «Ми помремо не в Парижі». Вірші поетеси також покладені на музику гуртами «Мертвий півень» та «Крихітка Цахес».

Дівчатка також не забули й про Івана Малковича: «Відкрите обличчя, ніжна, майже дитяча усмішка, світло-русяве волосся, що спадає на плечі з-під капелюха, довгі пальці музиканта. А ще – делікатність в усьому: у жестах, у розмові», – саме так про поета відгукувалась ведуча. Іван Малкович – людина-легенда книговидавництва. Його знамените «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» – символ красивої дитячої книги. Але він не тільки видавець, але й поет та письменник.

Багато чого цінного та цікавого студенти-другокурсники запамятали для подальшого життя. Після виступу дівчатка запропонували подивитися книги авторів, про котрих ми лишень говорили. Дякуємо ведучим та викладачам за цікавий та повчальний подарунок перед Новим роком.

Даря Калюжна,

студентка-журналістка 24-ї групи ІФСК БДПУ

На світлинах: дещо із «Літературної Кав’ярні»

Музична подорож випускників

У концертному залі музичного корпусу БДПУ відбувся передноворічний концерт, в якому взяли участь студенти Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв (спеціальність – «Музичне мистецтво»). Це були, в основному, випускники, що упродовж всіх років навчання в університеті ставали активними учасниками культурних заходів, які проводилися кафедрою, інститутом, університетом. Високий професіоналізм, тонкий музичний смак, неперевершений артистизм продемонстрували Богдан Клевець (труба), Ганна Веренько (фортепіано), Ігор Кірілюс (саксофон), Уляна Єгорова (вокал), Олеся Матвіїшина (вокал), Аліна Андросова та Вадим Петрик.

Майже всі випускники – Лауреати Міжнародних конкурсів і фестивалів. Так, Уляна Єгорова цього року стала лауреатом перших премій трьох Міжнародних конкурсів, що проходили в Києві, Мелітополі та Словаччині. Ганна Веренько також лауреат перших премій трьох Міжнародних конкурсів, які відбулися в Криму, Києві та Словаччині. Богдан Клевець – лауреат двох Міжнародних конкурсів у Дніпропетровську. Ігор Кірілюс – лауреат джазових фестивалів, що відбувалися в Бердянську. Олеся Матвіїшина – лауреат Міжнародних конкурсів у Києві та Дніпропетровську. Аліна Андросова й Вадим Петрик – учасники народного фольклорного ансамблю «Хуртовина», який ставав лауреатом Міжнародних фестивалів у Запоріжжі та Одесі.

Упродовж концерту в залі панувала святкова, творча атмосфера. Злагодженість, злитість звучання, емоційність продемонстрували дуети: Богдан Клевець (труба) і Ганна Веренько (фортепіано), Уляна Єгорова й Вадим Петрик (вокал), Олеся Матвіїшина та Ігор Кірілюс (вокал). З чарівністю, відчуттям стилю й прекрасним звуком виконали сольні твори Богдан Клевець (труба) та Ігор Кірілюс (саксофон). Як завжди, великий успіх випав на долю Уляни Єгорової (вокал). Сильний красивий голос, тонке відчуття музики, здібність до передачі найрізноманітніших людських відчуттів – все це привернуло увагу слухачів. Виступи студентів принесли всім присутнім радість і задоволення, а викладачі відмітили зростання майстерності молодих музикантів.

24.12

Всі випускники були нагороджені грамотами за успіхи в навчанні та активну участь у концертній діяльності інституту та університету. Окрім випускників в концерті взяли участь: вокальний ансамбль «Феєрія» (керівник – доцент О. В. Матвєєва); інструментальний дует: студент I курсу Герман Калашник (скрипка, клас доцента П. Б. Косенка) та концертмейстер М. І Лукьянчиков (фортепіано); студенти I курсу Юлія Кокіна, Любов Згурська (вокал, клас доцента О. В. Матвєєвої). На основі оригінального сценарію (автори – викладач Г. Ю. Гайнетдінова, старший викладач С. М. Сергієнко, доцент О. В. Матвєєва ) слухачі змогли відправитися в новорічну музичну подорож різними країнами та континентами. А новорічне оформлення залу та прекрасне технічне оснащення, яким займалися старший викладач Ю. В. Смаковський, лаборант кафедри Євген Проценко та студент II курсу Ігор Тюхта, сприяли створенню радісного новорічного настрою.

Ольга Матвєєва,

доцент кафедри

Світлана Сергієнко,

старший викладач кафедри,

Галина Гайнетдінова,

викладач кафедри

На світлині з архіву кафедри:
учасники та організатори святкового концерту

Звітували п’ятикурсники

Студенти-філологи 51-ї групи підтвердили висловлювання Л. Толстого «Викладання – мистецтво, у якому завершеність і досконалість недосяжні, а можливості для вдосконалення невичерпні». Майбутні вчителі української літератури провели рольову гру «Сучасний урок української літератури», запросивши на заняття викладачів, студентів (див. фото).

Продовжити читання “Звітували п’ятикурсники”