Наші – в Берліні!

Із 19 по 22 вересня ц. р. в Берліні проходив форум «UkraineLab: поліфонія активізму та дослідження європейськості», учасницею якого була наша Юлія Королевська (див. світлини). UkraineLab – це міждисциплінарна та міжсекторна мережа для агентів змін і мозковий центр, де народжуються інноваційні рішення для громадянського суспільства й культури України. 

14352521_1842052989356823_4817179810760805744_o

Під час форуму працювало шість кластерів: Поліфонія в освіті: нові підходи формальної та неформальної освіти в різноманітному суспільстві; Поліфонія в культурі: культурні інновації та провокації для побудови гармонійного суспільства; Поліфонія в суспільстві: ефективні інструменти для діалогу та інтеграції на тлі (вимушеної) міграції; Поліфонія інновацій: потенціал(и) соціальних та наукових інновацій для консолідації суспільства; Поліфонія в політиці: дискурси європейськості та розмаїття в політичних відносинах Україна ‒ ЄС; Поліфонія в медіа: українська та європейська журналістика між багатогранністю та пропагандою.

14440609_10210579309298401_3722390060999448223_n

Результати роботи у кластерах були представлені для жвавого обговорення в останній день форуму. Усі питання, які виникали під час роботи, були винесені для дискусії у форматі OpenSpace, який дозволяв брати участь по черзі у декількох обговореннях.

Окрім роботи в кластерах, на учасників форуму чекала насичена культурна програма: концерт Любомира Мельника (відомого своєю безперервною грою на фортепіано), літературні читання (спікери: Софія Андрухович, Андрій Бондар, Богдан Логвиненко, Володимир Рафєєнко), Ніч документального кіно: різноманіття в Україні, виступ української групи «V вимір» та ін.

Організатором заходу з українського боку була некомерційна установа «Інша Освіта». Партнером форуму з німецького боку була спілка MitOst.

«Університетське Слово»
(за матеріалами НДІ історичної урбаністики
(http://ri-urbanhistory.org.ua/home/9-news/376-forum-v-berlini ).

І студентські маскувальні сітки…

Відрадно, звичайно, що студенти нашого університету вже третій рік разом із «Нашими Атлантами» активно допомагають бійцям на фронті: збирають кошти на різних благочинних ярмарках, виготовлять ляльки-мотанки та інші солдатські обереги, відправляють захисникам листи тощо. Й не вперше долучається студентська молодь до виготовлення «нашоатлантівських» маскувальних сіток, потреба в яких у воєнних умовах постійно зростає.

сітки1 сітки2 сітки3 сітки4

Ось і учора ми натрапили в мережі Фейсбук на таку інформацію від «генеральної нашоатлантівської сітков`язальниці» Наталі Іванченко:  «Дуже приємно було сьогодні працювати зі студентами БДПУ –  Юлею, Марією та Микитою, які прийшли до нас зі своїм викладачем Юрієм Федориком. Дякуємо за допомогу та за те, що ви такі класні та патріотичні. Чудова у нас молодь, а це значить, що у путіна нічого не вийде»!

Ой, має рацію пані Наталя, ще й як має!

Пишаємося!!!

«Університетське Слово»
Світлини Наталі Іванченко