Благодійний Хелловін

Сьогодні, 31 жовтня, у рамках свята Хелловін ми провели маскувальну ярмарку в підтримку Микитки Верлатого (діагноз: дцп, епілептик). До студентів звернулись батьки дитини, тому студентська рада не могла залишитись осторонь!

IMG_0677

 У фойє головного корпусу з 9:00 до 11:00, а потім у холі 5б корпусу з 11:30 до 13:30 студенти та викладачі могли придбати речі, зроблені на майстер-класі. До речі, іграшки робили всі бажаючі студенти 28 жовтня на майстер класі від Наталі Гречко. Це були цукерки-привиди, гарбузи з солодощами, оченята-м’ячики, закладки до книжок, павутиння та багато іншого.  Усі бажаючі з зацікавленістю обирали собі сувеніри, дивуючись їхньому трохи дивакуватому декору та оригінальності.

IMG_0642 IMG_0649

«Страшні та жахливі» студенти-волонтери збирали гроші для Микитки, ходячи кабінетами та «лякаючи» усіх. «Мене запитували багато разів, чому саме сьогодні ми ходимо, а ще й такі розмальовані? Відповідь дуже проста – саме в такий спосіб ми змогли привернути увагу до себе. Навіть ті, хто не сприймають це свято, не змогли залишитись байдужими»  – коментує нашу акцію волонтер Марія.

IMG_0497 IMG_0561 IMG_0610

Благодійна акція проходила з ініціативи студентської ради факультету філології та соціальних комунікацій  (голова – Дар’я Калюжна) та за допомогою деканату (декан – професор Ірина Глазкова).  Відрадно, що чимало студентів із усіх факультетів не залишився осторонь. Кожен член нашої дружньої сім’ї БДПУ взяв участь у благородній справі. Зібрані гроші в сумі 2 400 гривень сьогодні ж були передані Кирилу Пономаренку, а він передасть своєму племіннику на лікування.

Альона Скуйбіда,
студентка-журналістка БДПУ 
Світлини  автора

Дорожня карта інклюзивного освітнього ландшафту в БДПУ

28 жовтня ц. р. в рамках Європейського освітнього проекту ТЕМПУС-ІV «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами та організаціями» на базі Компетентнісного центру відбувся науково-практичний семінар на тему «Методи соціальної роботи в гетерогенному середовищі ВНЗ» для викладачів університету. Модератор – член проектної команди, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки Наталя Захарова – презентувала слухачам технологію модерації як сучасний  інструмент ефективного управління процесом навчання. Реалії системи освіти свідчать про складність функціонування навчальних закладів з неоднорідним складом учнів, що актуалізує питання підготовки педагогічних кадрів до роботи з такими гетерогенними групами, які відображають різні аспекти полікультурності.

DSC01059 DSC01065

Під час семінару обговорювалися питання актуальності неперервної  інклюзивної освіти, необхідності розвитку освітнього інклюзивного ландшафту, а також створенні якісного освітнього і архітектурно доступного середовища для маломобільних студентів (див. світлини). Учасникам семінару було запропоновано, використавши етапи, алгоритм, правила і методи технології модерації, розробити Дорожню карту інклюзивного освітнього ландшафту в БДПУ за двома лініями – організаційно-технічні та науково-методичні умови.

DSC01071 DSC01088

Результатом півторагодинної модерації двох номінальних груп став проект Дорожньої карти інклюзивного освітнього ландшафту в БДПУ, що включає більше двадцяти конкретних кроків із його розробки: прийняття ідеології інклюзії педагогічним колективом, архітектурна доступність корпусів вишу, організація дистанційного навчання, використання спеціальних засобів навчання, організація системи тьюторства і школи опіки, відкриття підготовчого відділення для абітурієнтів з особливими освітніми потребами, внесення змін у навчальні плани, вивчення мови жестів, дактильної мови, шрифта Брайля, розробка спеціальних комп’ютерних програм, технічний та психолого-педагогічний супровід інклюзантів  тощо.

DSC01099 DSC01108

Сподіваємось, що запропонована Дорожня карта інклюзивного освітнього ландшафту в БДПУ стане, завдяки нашим спільним зусиллям, реальністю!

Наталя Захарова,
член проектної команди,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри соціальної педагогіки БДПУ
Світлини з архіву кафедри

Продемонстрували високу майстерність

Минулої суботи, 29 жовтня, в спортивній залі Бердянської багатопрофільної гімназії № 2 відбувся Відкритий Чемпіонат Бердянська з хортингу в розділах «Двобій» та «Сутичка». Свою майстерність на хорті продемонстрували спортсмени Федерації Хортингу Запорізької області та Цивільного корпусу «АЗОВ» Бердянськ.

PzkihYv-g5g nAf7tNl8jII

Національний вид спорту України Хортинг – це не тільки бойове мистецтво, а й система фізичної підготовки, самовдосконалення, морального й духовного виховання гідних громадян нашої держави –  набуває все більшої популярності в нашому місті.

hOl6WAq-yag XF5xZACerWA

Однією з цілей проведення чемпіонату було – вдосконалення тренерської та суддівської майстерності бердянських інструкторів з хортингу, серед яких є й студенти нашого університету: Катерина Лубенська (ФФВ), Ігор Чепель (ФФВ) та Назар Гордєєв (ФФМКТТН).

Rw5seeTfxKw Xg2v5BIKNtc XPAFpxl2yTc zT61IJW2hE0

За результатами змагань, в яких брали участь 30 спортсменів, із дев'яти чемпіонів перемогу в своїх вікових та вагових категоріях отримали троє вихованців Ігора Чепеля, двоє – Назара Гордєєва. Чемпіонка Європи Катерина Лубенська показала свою високу суддівську майстерність в якості рефері хорту.

wGXQWpoIT18

Федерація Хортингу Запорізької області висловлює подяку ЦК «АЗОВ»-Бердянськ за допомогу в організації змагань, медичну та матеріальну підтримку, Владі Ніценко – за дизайн нагородної атрибутики.

Федерація Хортингу Запорізької області запрошує всіх бажаючих на тренування, які проходять в ЗОШ №9 (понеділок, середа, п'ятниця о 18.00) та в Багатопрофільній гімназії №2 (вівторок, четвер о 17.30, субота о 14.30).

Алла Хатько,
кандидат педагогічних наук,
головний суддя Чемпіонату, МСУ
Світлини з архіву ЦК «АЗОВ»-Бердянськ

«Я мислю, отже я – існую…»

27 жовтня на факультеті соціально-педагогічної та корекційної освіти відбулась третя  інтелектуальна гра-дуель між командою знавців 403-ї групи та збірною студентів молодших курсів цього ж факультету (див. світлини).

Image

Гра відбулась з ініціативи кафедри соціальної педагогіки на чолі із завідуючою кафедри Катериною Петровською. Завдання-питання, правила та хід дуелі розробила творча та креативна команда «Cogito, ergo sum» («Я мислю, отже я – існую…» Р. Декарт) під керівництвом викладача кафедри соціальної педагогіки Сергія Улюкаєва.

Image-1 Image-2

Гра складалась із двох блоків: перший – п'ять категорій питань із різних тем (література, постаті в історії, не може бути, заради жарту та не те, не інше), другий – безпосереднє проведення дуелі із вибуттям гравців-суперників.

Інтелектуальна дуель проходила в дусі здорової конкуренції, знавці вражали своєю обізнаністю та ерудованістю. Всі бажаючі могли не тільки прийти та підтримати улюблену команду, а й перевірити себе та свої знання.

Image-3 Image-4

Перемогу в напруженому інтелектуальному двобої здобула команда знавців 403-ї групи, а команда збірної зайняла не менш почесне друге місце.

Обидві команди були нагороджені приємними, солодкими призами та грамотами від профспілкового комітету БДПУ (голова – депутат міської ради Віталій Лола).

Можна із впевненістю сказати, що талановита студентська молодь на факультеті соціально-педагогічної та корекційної освіти прагне бути ще більш всебічно розвиненою і керується таким гаслом: «Бути креативним та розумним – це модно!!!»

Анастасія Лебедєва,
студентка 303-ї групи ФСПКО
Світлини з архіву кафедри соціальної педагогіки

Якби ви тільки бачили…

Дуже важким видався минаючий тиждень, бо так хотілося університетським «нашоатлантівцям» знову поїхати до хлопців на передову, а з різних причин не виходило. Здавалося, що нічого вже й не вийде: машини в ремонті, супроводу немає, а так мріялась поїздка, аж снилася… Та в останній момент все сталося як гадалося, дякуючи п. Сергію за вчасну підтримку!

14581415_1128688037246586_8170702639652610903_n

Якби ви тільки бачили, як нас чекали, як нас виглядали солдати! Там, у них, трішки холодніше, і ми вже побачили підмерзлі калюжі, тому дуже актуальними були наші з вами теплі светри, балаклави, ковдри-коци, подушки, ліки… Хлопці – такі рідні, хочеться кожного обняти і покрити якимось невидимим оберегом від куль. Дякуємо бійцям  із 56-ї бригади, які нас вправно провели нашим дальшим  маршрутом. Старий маршрут тиждень тому почали обстрілювати, і ми цього разу відкрили новий шлях до хлопців, правда, гірша дорога, але поки що набагато безпечніша. Коли нас зупиняли на блокпостах, і ми відкривали тільки бокові двері, то запахи смачнючої   риби від Олега Зінченка, пирогів від Любові Кардаполової, пиріжків від Наталії Іванченко говорили набагато краще від нас про мету поїздки.

14563369_1128687293913327_2710780276049200158_n 14601052_1128687590579964_8899024213576901881_n 14666234_1128687713913285_3958463719943887242_n 14702312_1128687393913317_4601268651899446548_n

Ми з Наталією Іванченко в четвер збиралися до 10 години вечора, щільно вкладаючи миючі засоби, теплі речі, консервацію, ліки та багато чого іншого; головне – нічого не забути, але машина, на жаль "не розтягується"… Окремо стояли передачі від рідних, близьких і знайомих для захисників із 56-ї та 30-ї бригад. Величезної подяки заслуговують ті, хто нас підтримує фінансово та продуктами, речами та ліками: Ольга Лукань,  Алла Сердюк, Олександр Овсянніков, Лідія Закалюжна, Любов Кардаполова, Олег та Тетяна Зінченки, Тетяна Подумей, Тетяна Татаренкова, Світлана Ушанова, Надія Кот, Наталя та Володимир Турківи, Руслан Папіш, Павло Порохня, Раїса Гусіна, Ольга Удалова, Людмила Малиновська, Тетяна Чередніченко, Тетяна Шилова, Зореслав Кумпан, Софія Фіолоненко, Світлана Степаненко, Лілія Посохова,  Зоя Циганок, Олена Яковлєва, Тетяна Лубенцова та колеги, патріотичні колективи школи № 2 та школи  № 7, п. Андрій за цікаві книги; усі дівчата, які плетуть маскувальні сітки: Ольга Практика, Любов Кардаполова, Любов Іванівна, Анжела, Людмила Афанаксенкова, Тетяна Шилова, Тетяна Подумей, Наталія Іванченко, Світлана Ушанова, Валентина Кірілюс, Ольга Удалова та інші.

14906896_1128686843913372_1998987016865130917_n 14907050_1128687067246683_8840480097611079916_n 14915139_1128687530579970_3395109219069270948_n 14915653_1128688313913225_4556216501512794545_n

Наші бійці-захисники просили передати кожному з вас слова щирої подяки за таку теплу підтримку! А ми найбільше дякуємо їм, бо так вміло та вправно охороняють нас, бережуть мир і спокій в нашому рідному Бердянську, наближаючи такий довгоочікуваний момент Перемоги над ненаситним окупантом…  Я, як завжди, їм знову наказала: залишайтеся живими та здоровими, щоб кожного з вас знову зустріти неушкодженим…

… Найближчим часом плануємо ще одну поїздку в два військові шпиталі та до хлопців на передову. Збираємо передачі від рідних і небайдужих бердянців. Актуальними є вітаміни, цибуля, часник, плівка, мішки будь-якого розміру, зубні пасти, вологі серветки, пральні порошки для ручного прання, ковдри-коци, теплі светри, шкарпетки, біноклі, оптика, рації, «фольгоізол»…

Пишіть тут, телефонуйте:

066-587-402 – Анетта,

099-977-71-74 – Наталія,

096-486-02-15 – Степан.

Картка ПриватБанку: 5168 1420 1753 9523.Пишіть тут, телефонуйте:

066-587-402 – Анетта,

099-977-71-74 – Наталія,

096-486-02-15 – Степан.

Картка ПриватБанку: 5168 1420 1753 9523. 

Анетта Омельченко
НАШІ АТЛАНТИ
Світлини Сергія Неділі