Гідне визнання

Учора, 5 жовтня, голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль під час засідання восьмої позачергової сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання вручав нагороди видатним запоріжцям, серед яких і наш Віталій Григорович Лола!

лола

За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» присвоєно доценту кафедри Бердянського державного педагогічного університету Віталію Лолі. Віталій Григорович – багатолітній голова профкому БДПУ, депутат Бердянської міської ради.

ф1 ф2

Ми радіємо разом з Вами, шановний колего, що Ваш значний особистий внесок в освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки, багаторічна сумлінна праця в рідному університеті отримали гідне визнання.

Бажаємо Вам, щоби життя було наповнене корисними справами й теплом людських стосунків, а невтомна енергія та активна життєва позиція й надалі сприяли навчанню та вихованню підростаючого покоління – гідних громадян України.

«Університетське Слово»
Світлини із сайту: 
http://www.zoda.gov.ua/ та редакції

А їм так потрібне тепло наше…

Учора, 5 вересня, університетські «нашоатлантівці» на чолі із невтомною Анеттою Омельченко в черговий раз відвідували хлопців на передовій. Ця поїздка готувалась дуже швидко – на прохання воїнів: раптові холоди  заставили хлопців терміново звернутися за допомогою. Ми вже не раз були в них із різними передачами від  рідних, близьких чи просто знайомих бердянців. І командир дивізіону, і командир бригади – наші, бердянські. У цій бригаді служать ще 20 бердянців.

Ф1 Ф2

Цього разу ми відвозили їм матраци, теплий одяг, ковдри, гумові чоботи, подушки, все необхідне для облаштування та утеплення бліндажів. Щиро дякуємо нашим друзям-патріотам за постійну підтримку, а саме: Світлані Степаненко, Валентині Кіріліус, Руслану Папішу, Олегу Зінченку, Ользі Удаловій, Олександру Романову, Ірині Нагай, Володимиру та Наталії Турківим, Світлані Ушановій, п. Любові Іванівні, Раїсі Гусіній, п. Ірині, Наталії Іванченко за смачненькі пиріжки, Сергію Неділі за необхідну "противірусну" допомогу, Вадиму Канарову за цілий ящик консервів та багато упаковок кави…  Теплі ковдри та подушками підготував для захисників наш Степан Герилів, а Павло Порохня купив фольгоізол і плівку на бліндажі. Окреме дякую за бінокль, приціл та наколінники невідомому другу. Це приклад для наслідування. Дуже раділи хлопці маскувальній сітці, дякуємо всім, хто допомагає плести та різати тканину.

Ф3 Ф4 Ф5

Розповідає Анетта Омельченко: «Коли я запитала, що привезти їм на свято, може тортик чи солодощі, хлопці відповіли, що краще маскувальну сітку. Наша зустріч була теплою, ми розмовляли , цікавилися, як живеться хлопцям, які втрати і взагалі, яке воно, оте незрозуміле  "перемир'я". Ми продовжуємо допомагати хлопцям на передовій, якщо у вас є в 56-ій бригаді рідні чи знайомі, приносьте до нас передачі, ми усе відвеземо. Як говорили хлопці, це дуже важливо, коли про тебе згадують в рідному місті, коли привозять від домашніх подаруночки. Одна жінка-переселенка, прочитала в інтернеті про нашу поїздку і принесла великий пакет із наборами для борщу. Від імені хлопців, велике ДЯКУЮ усім, хто разом з нами».

НАШІ АТЛАНТИ

Плюс відчуття власного коріння

Уже другий рік поспіль, у рамках проведення тижня педагогіки, студенти спеціальності «Початкова освіта» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв долучаються до таємниць ляльки-мотанки.

DSCN3892

4 жовтня усіх бажаючих було запрошено на майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок «Крупеничка», які мали змогу розширити уявлення про народні традиції, особливості виготовлення оберегових ляльок та їх призначення.

DSC_0377 (8) DSCN3911

Постійними організаторами заходу «Бабусині ляльки: виховний потенціал» виступили доцент кафедри педагогіки Лілія Ярощук та доцент кафедри початкової освіти Катерина Степанюк. Зокрема, вони розкрили назву «Крупеничка», яку лялька отримала через те, що вона наповнена крупою (зерном). Вважалося, що такий оберіг приносить в оселю добробут, благополуччя, допомагає досягти успіхів у роботі. Основне правило при виготовленні лялечки – заборона застосовувати подрібнену крупу або пластівці, зернятка обов'язково повинні бути цілісні, повні: пшениця, перловка, гречка, пшоно, горох тощо.

DSCN3992

Проведення такого майстер-класу свідчить, що сьогодні одним із улюблених занять все частіше стає хенд-мейд (від англ. hand made — речі, створені руками). Особливо популярним є виготовлення саме народних ляльок як витворів мистецтва, як об’єктів гри, як предметів побуту. Усі учасники заходу ще раз переконалися, що створення ляльки-мотанки – це своєрідна психотерапія, яка позитивно впливає на емоційний стан людини, активізує життєвий тонус. Отже, мистецтво виготовлення народної ляльки формує естетичні смаки, формує  професійну компетентність майбутніх учителів початкової школи, пробуджує відчуття власного коріння.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами
доцента Катерини Степанюк)