Многії літа Вам, ювіляре!

  Сьогодні, 7 лютого, в гості до кандидата педагогічних наук, професора  БДПУ Володимира Пилиповича Котляра з нагоди його 80-літнього ювілею завітали ректор університету, професор Ігор Богданов, перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко, голова профспілкового комітету, депутат Бердянської міської ради, доцент БДПУ Віталій Лола, декан факультету фізичного виховання, професор Сергій Кушнірюк, керівники, викладачі та співробітники факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, де й дотепер трудиться ювіляр; представники інших факультетів університету, гості.
   Сотні, тисячі зворушливих слів та словосполучень лунали нині на адресу ювіляра, кожне з яких, без перебільшень, вимальовувало світлий образ великого Вченого, правдивого Вчителя, гарної Людини…

_DSC3187

_DSC3235 _DSC3229

_DSC3222 _DSC3212

_DSC3202 _DSC3195

IMG_1418 IMG_1458

IMG_1464

IMG_1469 IMG_1477

«Університетське Слово»

Світлини редакції та Любові Коновалової, студентки БДПУ 

День Безпечного Інтернету

   Учора, 6 лютого у світі відзначався День Безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою!» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого інформаційного досвіду. Тому дуже важливою є постійна профорієнтаційна робота з «підшефними» навчальними закладами, зокрема відповідно Договору про експериментальний майданчик з багатопрофільною Гімназією №2. 

На прес-конференції, присвяченої Дню Безпечного Інтернету, доцент кафедри комп'ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Ганна Алєкєєва разом зі своєю найкращою студенткою 2-го курсу факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти Аліною Боровою підготовили учням презентацію про те, як не стати жертвою інтернет-фальсифікації, як безпечно і правильно користуватися інтернетом, про  головні Інтернет-небезпеки, сучасні методи Інтернет-шахрайства та способи  їх уникнення, а також  шляхи захисту себе в мережі Інтернет.

Проведені різноманітні заходи з метою покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету зможуть допомогти дітям захистити себе від небезпеки віртуального світу, знайти шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, навчитися Інтернет-етики, зрозуміти загрози протизаконного контенту тощо. 

Міжнародний День Безпечного Інтернету пройшов дуже цікаво та весело, як для учнів так і для вчителів.

Такі корисні заходи  спрямовані на формування у дітей стійкої мотивації до дотримання безпечних форм поведінки в мережі Інтернет.

За допомогою підібраних цікавих матеріалів представники факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти змогли озброїти учнів відомостями щодо ризиків в мережі Інтернет, сформулювати правила безпеки під час роботи в ній.

Дякуємо адміністрації Гімназії №2 та вчителям інформатики Наталі Павловій та Вікторії Пушкаш за багаторічну плідну співпрацю!

0bd3f9_0ca20cb2c6ac4dddb000cfe4e58ebc61-mv2

0bd3f9_28d9db0597a44778aac291cd6726ae1a-mv2_d_5152_3864_s_4_2 0bd3f9_85490fce8d5a42d5a0c19e824260a9b1-mv2_d_5152_3864_s_4_2

0bd3f9_735101a9f6a04b2f89d2aa102deab326-mv2_d_5152_3864_s_4_2 0bd3f9_dbf0b2f0475f4ca6bd834367f04bbdb1-mv2_d_5152_3864_s_4_2

«Університетське Слово»
(за матеріалами Ганни Алєксєєвої)

Світлини з архіву кафедри комп'ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики

З ювілеєм вас, наш науковий метре!

Сьогодні, 7 лютого, відзначає 80-річний ювілей талановитий вчений і педагог Володимир Пилипович Котляр – кандидат педагогічних наук, професор Бердянського державного педагогічного університету.

60 років свого життя віддав Володимир Пилипович освітянській ниві. Після закінчення у 1960 році факультету підготовки вчителів початкових класів Глухівського педагогічного інституту, як кращий випускник, він був направлений на роботу до Запорізького державного педагогічного інституту.

Становлення Володимира Пилиповича, як науковця, відбулося у НДІ дошкільного виховання АПН СРСР (м. Москва), де він успішно захистив кандидатську дисертацію на тему “Формування чуття ритму в образотворчій діяльності дітей дошкільного віку”. Спілкування з корифеями дошкільної психології та педагогіки О. В.  Запорожцем, Л. А. Венгером, О. М. Леонтьєвим, В. В. Давидовим, Т. С. Комаровою та іншими остаточно сформувало коло його наукових інтересів.

Працюючи у Запорізькому державному педагогічному інституті, а з 1985 року в Бердянському державному педагогічному університеті, він майже 25 років обіймав посаду завідуючого кафедри дошкільної педагогіки та 12 років  керував кафедрою соціальної педагогіки. Володимир Пилипович став одним із тих, хто стояв біля витоків створення сучасних методик навчання та виховання дітей дошкільного віку, створення системи професійної підготовки кадрів для дошкільної освіти та соціальної педагогіки.

Вагомими є наукові здобутки Володимира Пилиповича Котляра. Опубліковано понад 120 праць як в Україні, так і за її межами (Росія, Італія, Німеччина та ін.) Він є автором монографій, навчальних та методичних посібників, наукових статей серед яких відомими є “Генезис сенсорних способностей”, “Изобразительная деятельность дошкольников”, “Основи образотворчого мистецтва і методика художнього виховання дітей”. Особливе місце в науковому доробку Володимира Пилиповича посідають публікації з навчання дітей дошкільного віку малювання. Читачі науково-методичного журналу МОН України “Дошкільне виховання” пам’ятають серію статей, у яких висвітлювалась авторська методика для різних вікових груп закладів дошкільної освіти.

Під керівництвом професора Котляра захищено 3 кандидатські дисертації. Він продовжує плідну роботу по підготовці молодих науковців.

За наукові досягнення, професійну майстерність Володимир Пилипович Котляр був відзначений авторитетними урядовими нагородами, серед яких знак «Відмінник народної освіти» (1980 р.) – за відмінне виконання Закону про загальне обов’язкове навчання дітей і здійснення загальної середньої освіти; медаль «Ветеран праці» (1985 р.) – за багаторічну сумлінну працю;  знак «За наукові досягнення» (2006 р.) – за вагомий внесок у розвиток української науки; медаль «За вагомий внесок у розвиток міста Бердянськ» (2013 р.); грамота Кабінету Міністрів України (2014 р.). Видатною подією 2015 року стало святкування Всеукраїнського дня дошкільника, на якому Володимир Пилипович був нагороджений знаком «За відданість професії» від Української асоціації дошкільників.

Особистість Володимира Пилиповича Котляра – це не лише високий професіоналізм, вражаюча ерудиція і компетентність, це ще й простота у спілкуванні, доброзичливість, щирість та інші чудові людські якості.

Професор Володимир Котляр – авторитетний учений, талановитий педагог, людина неспокійної вдачі. 80 років для вченого – це вік долання нових вершин в ім’я розквіту освіти в Україні.

Колектив викладачів, співробітників та студентів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти щиро вітає професора Володимира Пилиповича Котляра зі славним ювілеєм, бажаючи  йому доброго здоров’я, благополуччя, подальших успіхів, талановитих учнів і послідовників і творчої наснаги у Вашій благородній справі. Віримо, що Ваше покликання творити добро, розвивати вітчизняну науку  сприятиме процвітанню нашої держави і Бердянського державного педагогічного університету. Хай мудрість та мир завжди супроводжують Ваше життя, а щастя та любов ніколи не залишають Вашу родину!

4 5 1

2 3

З повагою,
педагогічний колектив

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ

Світлини з архіву факультету