Відвідування навчальних тренінгів психологічної спрямованості – невід’ємна частина життя висококваліфікованого спеціаліста. Саме тому, викладачі кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв не припиняють навчатися та оволодівати новими інструментами надання психологічної допомоги.
Так, пройшовши шість модулів навчання, доценти Горецька Олена, Малихіна Тетяна, Жук Наталя, Карапетрова Олена, Фролова Ольга, старший викладач Сердюк Наталія та старший лаборант Богдан Марина оволоділи безцінними знаннями особливостей використання метафоричних асоціативних карт (МАК) та навичками роботи з ними в терапії та психологічному консультуванні. Результатом цього факту є отримання сертифікату про проходження 30-ти годинного незалежного навчання, який підтверджує право надавати кваліфіковану психологічну допомогу, використовуючи даний метод.
На чудових МАКових зустрічах кожен учасник мав змогу ознайомитися з різноманіттям колод метафоричних карт: від класичних німецьких до сучасних авторських; додати до власного професійного кейсу декілька нових технік роботи із різними психологічними проблемами; вдосконалити навички практичної діяльності та пройти особистісну терапію з метою гармонізації власного «Я» й отримання нових ресурсів. Родзинкою останньої сесії було поєднання метафоричних асоціативних карт з незвичним видом арттерапевтичної роботи – акватипією. Це гарний спосіб через відчуття пережити нові емоції й почуття, побачити світ «іншими очима».
Висловлюємо щиру подяку тренеру Ірині Лебідь – гештальт-консультанту, сертифікованому спеціалісту з роботи з метафоричними асоціативними картами (автор п’яти колод), акватерапії, пісочної терапії – за її професіоналізм та знання, якими вона щедро ділилася з нами протягом навчальних сесій.
Отже, у викладачів кафедри психології з’явилася нова традиція – продуктивно проводити вихідні, вдосконалюючи власну професійну майстерність та надихаючи власним прикладом студентів! До речі, найактивніші з них вже у ці вихідні на власному досвіді зможуть переконатися в ефективності використання МАК у практичній діяльності.
Марина Богдан
старший лаборант кафедри психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв
Фото з архіву кафедри