Сонячні сторінки дитячих книг Всеволода Нестайка

Дитячі книги цього автора люблять уже кілька поколінь читачів в Україні і за її межами. Те, що він писав, писав саме для дітей, щиро, без фальші, вкладаючи в кожен твір тепло своєї душі. Про книги Всеволода Зиновійовича Нестайка можна говорити і говорити, не лише тому, що написано ним багато, але й тому, що зміст близький кожному читачеві.

28 березня в рамках Всеукраїнського тижня читання дитячих книг колектив кафедри української літератури і компаративістики разом зі студентами-філологами зібралися в затишній атмосфері конференцзали першого корпусу Бердянського державного педагогічного університету для обговорення книги Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» та перегляду однойменної кінострічки.  Присутні ділилися враженнями від прочитаних книг письменника, порівнювали своє дитинство з героями трилогії, міркували про майстерність митця. Співробітники університетської бібліотеки не тільки підготували виставку книг Всеволода Нестайка та методичної літератури, а й долучилися до обговорення.

Такі зустрічі уможливлюють поглиблене прочитання текстів української дитячої літератури, розкривають нові грані письменницького таланту і особистості майстрів слова, сприяють інтересу до дитячої книги.

_DSC4563 _DSC4566

_DSC4564 vsevolod-nestayko

 

Кафедра української літератури та компаративістики

Стажування в Чехії

   Викладач кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики, кандидат педагогічних наук Ольга Щетиніна в березні ц. р. пройшла тижневе стажування в Празькому інституті підвищення кваліфікації (Чехія) за програмою «Організація навчального процесу, наукові проекти і публікаційна діяльність в країнах Євросоюзу»,  отримавши міжнародний сертифікат.

Програма стажування включала 3 модулі:  «Освітні системи країн Євросоюзу й організація навчального процесу в європейських університетах»; «Публікації в наукових журналах: теорія і практика»; «Наукові проекти і грантова діяльність в освітніх організаціях».  Було розглянуто проблеми і перспективи європейської освіти, питання систем та індексів цитування наукових журналів, публікаційної активності й продуктивності вчених, особливості академічного письма, проектний менеджмент, проектні та грантові можливості Євросоюзу, умови успішної реалізації наукових проектів, сase-studies і т.д.

Заняття проводили провідний чеський спеціаліст з наукометрії,  професор Вадим Стрієлковські (директор Празького інституту підвищення кваліфікації, викладач Каліфорнійського Університету Берклі, США) та доктор економічних наук  Інна Чабелкова (завідувач модулем підвищення кваліфікації Гуманітарного факультету, Карлов Університет, Прага). Вони ділилися безцінним досвідом і давали практичні поради слухачам стажування – викладачам і науковцям з України, Грузії та Молдови.   

Празький інститут підвищення кваліфікації пропонує науково-педагогічним працівникам  Бердянського державного педагогічного університету також взяти участь у подальших програмах стажування, семінарах, вебінарах, міжнародних конференціях з публікаціями в наукових журналах Чехії. Ознайомитися з запланованими подіями можна за цим посиланням https://www.prizk.cz/ru/novye-programmy-2018/

DSCN5038 DSCN5051

«Університетське Слово»

(за матеріалами та світлинами Ольги Щетиніної,

кафедра комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні)

Презентовано монографію «Британські консули в портовому місті Бердянську»

   В університетській конференц-залі БДПУ 28 березня ц. р.  відбулась презентація монографії професорів БДПУ Ігоря Лимана та Вікторії Константінової «Британські консули в портовому місті Бердянську»: Український Південь очима консулів Британської імперії 19 – початку 20 ст. Том 1: Британські консули в портовому місті Бердянську (The Ukrainian South as Viewed by Consuls of the British Empire (Nineteenth – Early Twentieth Centuries). Volume 1: British Consuls in the Port City of Berdyansk) (Київ, 2018), 630 с., іл. Текст англ., укр.

Книга видана під егідою Національної академії наук України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Бердянського державного педагогічного університету, Науково-дослідного інституту Історичної урбаністики та Громадської організації “Урбаністичні ініціативи”.

Героям книги стали британські консули у Бердянську: Роберт Вільям Камбербетч, Вільям Георг Вагстаф, Джеймс Ернест Наполеон Зораб, Харві Роберт Лоу, Грін, Спиридон Габріелі, Джон Едвард Грієвз.

Географічні рамки, які охоплює видання, є фактично не обмеженими, включаючи чисельні країни Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки та Австралію… Це зумовлюється як характером торговельних контактів Бердянська, так і специфікою життєвих шляхів представлених тут британських консулів, їх родинних та комунікаційних зв’язків. Тож при підготовці книги автори мали справу не тільки з англомовними та російськомовними джерелами, але і з документами, складеними турецькою, німецькою, французькою, італійською, португальською мовами.

Автори висловили щиру вдячність за підтримку, допомогу матеріалами та (або) консультаціями Тзеліні Харлафтіс (Корфу, Греція), Коліну Маккі (Перт, Велика Британія), Бобу Камбербетчу (Лондон, Велика Британія), Дорн Коггінс (Дорі, Велика Британія), Володимиру Кравченку (Едмонтон, Канада), Девіду П. Судерману (Нортфілд, США), Сергію Плохію (Кембридж, США), Вікторії Перес (Пуебла, Мексика), Віктору Петкау (Дортмунд, Німеччина), Дітлінд Хюхткер (Лейпціг, Німеччина), Естер Гантнер і Хайді Хайн-Кірхер (Марбург, Німеччина), Мартіну Крегеру і Пауліні Пуппель (Берлін, Німеччина), Олександрі Ган (Дрезден, Німеччина), Олені Петренко (Бохум, Німеччина), Оксані Гус (Ессен, Німеччина), Олександрі Криштапович (Дюссельдорф, Німеччина), Джеймсу Уррі та Петеру Дугласу Зорабу (Веллінгтон, Нова Зеландія), Юлії Маліцькій (Стокгольм, Швеція), Анні Сидоренко (Корфу, Греція), Хамді Оздішу (Дюздже, Туреччина), Оліверу Хочаделу (Барселона, Іспанія), Маріусу-Тіберію Алексіану та Роксані-Габріелі Курке (Ясси, Румунія), Константіну Арделеану (Галац, Румунія), Лілії Білоусовій і Сергію Березіну (Одеса), Олександру Тедєєву і Володимиру Мільчеву (Запоріжжя), Ларисі Левченко, Людмилі Вовчук і Олександру Тригубу (Миколаїв), Валентині Шандрі (Київ), Андрію Непомнящому (Сімферополь), Наталії Венгер і Олександру Харлану (Дніпропетровськ), Володимиру Кулікову (Харків), Ігорю Богданову, Євгену Денисову, Віктору Михайличенку, Ларисі Бучній, Володимиру Карпенку та Євгену Данченку (Бердянськ).

Видання здійснене коштом Канадського інституту українських студій Альбертського університету (Меморіяльний фонд ім. Михайла, Володимира й Олі Гальчук).

Монографія розіслана до обласних і університетських бібліотек України, до низки закордонних книгозбірень.

Всі бажаючі можуть знайти повнотекстову електронну версію монографії на сайті Науково-дослідного інституту Історичної урбаністики: http://ri-urbanhistory.org.ua/library/British%20Consuls%20in%20Berdyansk.pdf.

1 3

4 (1) 7

 2 8

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ігоря Лимана)

Зупинимо недугу разом

У Бердянському економіко-гуманітарному коледжі БДПУ 28 березня в актовій залі пройшла виховна година: «Зупинимо туберкульоз разом». Організували та провели захід фельдшер коледжу Ю. А. Кіріленко  та класний керівник групи ФВ-3 Ю. А. Білова.

Мета години – ознайомити студентів та учнів із загальними відомостями про хворобу туберкульоз, симптомами даної хвороби, шляхами зараження та заходами профілактики даного захворювання, сформувати у молоді знання та здатність протистояти даній хворобі, попередження захворюваності серед підлітків.

Студенти групи ФВ-3 показали інформційний фільм: «Туберкульоз – знай, стережись, не бійся», розповіли про хворобу та шляхи її подолання, провели цікаві ситуативні ігри: «Уяви себе лікарем фтизіатром та постав правильний діагноз», «Гра вірю-не вірю», «Асоціативна ромашка».

100_5688 100_5695

100_5696

Галина Іванченко,

заступник директора з виховної роботи

Світлини з архіву коледжу            

Скористайтеся нагодою

  Цікава інформація про конкурс Scholarship в Україні, переможець якого отримає грант на оплату свого річного навчання. Це ініціатива дніпровських комерційних компаній, метою якої –  заохочення і стимулювання студентів до вивчення перспективних галузей маркетингу, фінансів та економіки.

Деталі проекту – за посиланнями:

для студентів, що навчаються маркетингу: https://www.cybershark.com.ua/scholarship-ua/;

для студентів, що навчаються на кафедрі економіка і фінанси ttps://deltabank-online.com.ua/scholarship-ua/.

   То ж скористайтеся такою чудовою нагодою!  

PMSSS

 «Університетське Слово»
 

 

День Білої квітки

Щорічно, 24-го березня в усіх країнах світу відзначають  День боротьби з туберкульозом. Саме в цей день у 1882 році відомий німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї  хвороби.  Емблемою Дня боротьби з туберкульозом є ромашка, яка символізує здорове дихання. Вважається, що ідея використання цієї білої квітки в якості символу виникла тоді, коли наприкінці 19 століття у Женеві вперше на вулиці вийшли молоді хлопці й дівчата зі щитами, всипаними квітами білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз.
   У нашому університеті, як і в усій країні, до цієї дати проводяться заходи, які мають на меті підвищення поінформованості  населення про глобальну епідемію цієї хвороби і зусилля по її ліквідації. Так, зокрема, 23 березня, студенти факультету психолого-педагогічної освіти і мистецтв, які навчаються за спеціальностями «Музичне мистецтво» і «Хореографія» зібрались у малій актовій залі на виховну годину,  що пройшла під девізом: «Зупинимо туберкульоз в Україні».
   Цікаву і змістовну інформацію, яка супроводжувалась слайдами та відеоматеріалами, підготували студентки 23-а групи Ірина Петренко та Аліна Макаренко.  Присутні змогли ознайомитись з історією відкриття збудника туберкульозу, важливими віхами професійної діяльності Роберта Коха, методами боротьби і профілактики цієї небезпечної хвороби.
   Рекомендована на сьогоднішній день стратегія боротьби з туберкульозом (DOTS) передбачає такі основні принципи: політичну підтримку; діагностику методом мікроскопії; надійну поставку ліків; контроль за лікуванням та регулярну оцінку результатів. Така стратегія дозволяє виявляти і лікувати хворих, небезпечних для оточуючих. Впровадження DOTS – це спасіння для багатьох людей від смерті, хвороби і страждання.

kosenko_p00017 kosenko_p00018

kosenko_p00019 kosenko_p00020

kosenko_p00021 Емблема

Павло Косенко,

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, куратор 23-а групи ФППОМ

Світлини автора

Наша Тетяна Володько – на Міжнародній виставці в Болгарії

У рамках стажування в Національній художній академії (м. Софія, Болгарія) старший викладач кафедри початкової освіти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, член Національної спілки художників України Тетяна Володько взяла участь у Міжнародній художній виставці, присвяченій 140-ій річниці звільнення Болгарії від 500-річного Османського ярма, яка відкрилася в Народному читалищі «Екзарх Стефан» с. Широке Лика, Общини Смолян. У виставці живопису та графіки також представили свої роботи Яна Стоілова (Среднегоріє, Болгарія), Благовіст Білянов (Родопіте, Болгарія), Іван Шишман (Бессарабія, Україна), Алла Балан (Бессарабія, Україна). У відкритті виставки взяли участь: головний експерт Міністерства культури Болгарії Раліца Базайкова; заступник мера міста Смолян, інженер Мар'яна Цекова; мер с. Широка Лика Василь Сєдянков та ін. Традиційно святкування закінчилося великим концертом студентів Національного училища фольклорного мистецтва с. Широке Лика.

Відвідування таких заходів розширює географічні межі образотворчого мистецтва та об'єднує художників різних країн, надихаючи на нові творчі злети.

Shiroka-Luka-1 (1)

плакат-Shiroka-Luka-3 (1)

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Тетяни Володько)

 

Інтелектуальний майстер-клас від школярів

Психологічна наука буде жити,

доки хоча б одна людина нею цікавиться…

 

Саме в цьому в черговий раз переконалися викладачі кафедри психології на ІІ інтелектуальній психологічній грі «Що? Де? Коли?» серед старшокласників освітніх закладів м. Бердянськ.

Цього року команду знавців склали учасники гуртка «Психологічні студії», які одержали стрімку перемогу, відповідаючи на питання психологічної спрямованості. Мабуть тому що їх керівники – Людмила Кашкарьова та Тетяна Ляхор – гарно підготували школярів та можуть по праву пишатися своїми вихованцями.

Команда знавців продемонструвала логіку, креативність мислення, вміння приймати командні рішення, брати на себе відповідальність, ерудованість, кмітливість, нестандартний підхід у розв’язанні психологічних завдань. Робота гравців була настільки злагодженою, що їх командних дух відчувався всіма присутніми.

При підготовці до цьогорічної гри у формуванні банку питань брали участь не лише викладачі, а й студенти, серед яких було оголошено конкурс, що стало родзинкою. Переможницею найцікавішого студентського питання стала Катерина Силка – студентка 3 курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв. Питання було напрочуд цікаве та непросте, яке вимагало як психологічних так і історичних знань, але старшокласники і тут здивували, миттєво надавши правильну відповідь.

Захоплені ігровим азартом та новими враженнями, школярі навіть після отримання перемоги не зупинилися та продовжили відповідати на ще не розіграні питання. Зрештою, усі отримали позитивні емоції, а гравці – ще й подарунки.

Цього дня ніхто не пішов з порожніми руками. Кожного учасника-переможця гри було нагороджено пам’ятними дипломами та мотиваторами, а кращого гравця за версією школярів Марину Григораш – символом гри «Що? Де? Коли?» – дивовижним совеням.

Також було відмічено найцікавіше питання від викладачів кафедри за версією гравців, автором якого була Олена Горецька та найактивнішого студента – Станіслава Коломойця за вчасну допомогу знавцям.

Кафедра психології щиро вдячна за співпрацю та ерудованих вихованців Центру дитячо-юнацької творчості імені Є.М. Руднєвої, її директору та працівникам! Бажаємо кожному школяру гарного настрою, натхнення та нових перемог! До зустрічі на наступній психологічній грі!

SAM_8901 SAM_8950

SAM_8973

SAM_8998 SAM_8999

Марина Богдан,

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Фото Ганни Якушевої,

студентки 1 курсу спеціальності 053 Психологія

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

 

Навчальні пригоди Антона в Італії

   У лютому ц. р. студент 4 курсу спеціальності «соціальна педагогіка» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Антон Сердюченко пройшов конкурсний відбір і став учасником міжнародного навчального курсу «I.LAB – Intercultural Learning and Beyond!».

Навчання відбулось в березні в м. Тортона (Італія) на базі НГО «La Fenice» за підтримки «Youth for Exchange and Understanding International» та програми «Еразмус +».

Мета проекту – створення неформального навчального інструменту і його апробація у школах міста Тортона для учнів 11-15 років. Учасниками стали представники 15 країни світу (по 2 учасники з країни).

Завдання проекту: створення спільної та динамічної лабораторії, спрямованої на створення інноваційних методологій та інструментів для міжкультурного діалогу та навчання; сприяння професійному та особистому розвитку та покращення компетенції молодіжних працівників надаючи інструменти, знання та навички, корисні для того, щоб протистояти потребам міжкультурного діалогу між молодими людьми та їхніми громадами; сприяння підвищенню якості роботи молоді на місцевому та європейському рівнях, беручи до уваги зміни та виклики сучасного суспільства щодо включення та інтеграції молоді з різним культурним походженням.

Команда Антона обрала сучасний інтерактивний метод форум-театру з проблематикою міжкультурного спілкування та гендерної нерівності. Оскільки в умовах глобалізаційних та інтеграційних процесів ці теми цікавлять активних громадян кожної держави і мають неабияку актуальність.

Важливо зазначити, що форум-театр отримав успішні відгуки учасників і фасилітаторами проекту було організовано виступ команди у театрі Тортони.

1

2 3

4 7

5 6

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Антона Сердюченка)

Вітаємо призера загальнонаціонального етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

17 лютого 2018 року відбувся IV (загальнонаціональний) етап ХVІІІ  Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Основна мета Конкурсу – затвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культурних традицій українського народу.

У Конкурсі для учасників негуманітарного напряму наш університет представляла переможниця обласного етапу, студентка 1 курсу гуманітарно-економічного факультету Кириченко Вікторія Олегівна (науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та славістики Павлик Н.В.). З гордістю повідомляємо, що Вікторія виявила високий рівень знань і вперше за весь період участі нашого вишу в Конкурсі посіла почесне друге місце в загальнонаціональному етапі!

Кафедра української мови та славістики щиро вдячна за допомогу і підтримку ректорові університету, професорові І. Т. Богданову, деканові факультету філології і соціальних комунікацій, професору Глазковій І. Я., деканові гуманітарно-економічного факультету, доценту Макаренко Т. П.

Вітаємо Кириченко Вікторію з високим результатом та бажаємо в подальшому нових творчих звершень!

Kyrychenko-Viktoriya-199x300

 

Інформацію підготувала завідувач кафедри української мови та славістики, доцент М. М. Греб

 

Запрошуємо на презентацію «Британські консули в портовому місті Бердянську»

У середу, 28 березня 2018 р. о 14.20 в конференц-залі Бердянського державного педагогічного університету (вул. Шмідта, 4) відбудеться презентація монографії Ігоря Лимана і Вікторії Константінової

Український Південь очима консулів Британської імперії 19 – початку 20 ст. Том 1: Британські консули в портовому місті Бердянську (The Ukrainian South as Viewed by Consuls of the British Empire (Nineteenth – Early Twentieth Centuries). Volume 1: British Consuls in the Port City of Berdyansk) (Київ, 2018), 630 с., іл. Текст англ., укр.

Запрошуються всі бажаючі.

D224B6E6-1E05-4406-83D3-F1B67128A1C7