Зворушливий експонат

  Не думали, не гадали організатори музею історії БДПУ, що колись прийдеться відкривати та роками поповнювати експонатами спеціальну експозицію, приурочену нинішній війні з московськими окупантами. Але вже третій рік університетські «нашоатлантівці» час-від часу приносять до музею все щось нове, привезене з фронту.

Але сьогодні, 15 березня, Атетта Омельченко та Степан Герилів у присутності проректора з науково-педагогічної діяльності Вікторії Ліпич та студентів-істориків вручили професору БДПУ, організатору та головному «музейному хранителю» Ігорю Лиману досить таки незвичний, але такий дорогий і зворушливий експонат. Його прислала на адресу університету надзвичайна дівчина з Прикарпаття Оля Лукань. Ця, прикута невиліковною хворобою до інвалідного візка волонтерка, вже третій рік, вишиваючи бісером ікони, реалізує їх, а частину коштів надсилає університетським «Нашим Атлантам» для придбання ліків хлопцям на фронт. А цього разу Оля вирішила вишити бісером гімн України й подарувати нашому університету, супроводжуючи подарунок листом (див. світлини). Подібні і такі ж зворушливі подарунки від Олі отримали Анетта Омельченко, Наталя Іванченко та Степан Герилів.

_DSC4368 _DSC4374

_DSC4377 _DSC4380

_DSC4382 _DSC4388

_DSC4391 157

«Університетське Слово»
Світлини Дмитра Барарджиєва
(Студклуб)

 

До вершин шевченкового генія

Не треба нагадувати українцям, що 9 березня – річниця Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, величного сина українського народу.

Темою Літературної вітальні, яка відбулась сьогодні стала актуальність шевченківської спадщини у сьогоденні.

Так як цю зустріч з лейтмотивом «Розмова про геній Тараса Шевченка» готували університетські бібліотекарі, то автором сценарію та ведучою зустрічі була завідуюча відділом обслуговування Ірина Філон, а бібліотекарі Оксана Білявська та Ольга Парапанова презентували дві виставки: «До вершин шевченкового генія» та «Геній тримає над нами небо» з творами Шевченка та художніми бібліотечними джерелами про життєпис та творчість Тараса Шевченка.

Цікава розмовна програма доповнювалась презентаціями книг з шевченківськими розвідками авторів Забужко О., Плюща Л., Грабовича Г., Дзюби І. та сюжетами з фільмів «Сон», піснею сестер Тельнюк.

Студенти Ганна Столяр, Альона Прохоренко, Богдан Тіщенко, Ольга Пономарь  читали прозу та вірші Тараса, а прекрасні виступи професорів Ольги Новик та Ольги Харлан, студента Олексія Короткого вивели остаточну аксіому, що Шевченка треба читати, бо він актуальний як в ті часи, так і зараз.

Технічний супровід підготувала і провела провідний бібліотекар Галина Потапенко.

 25 18

28 2 _DSC4358

 

Тетяна Шилова,
бібліотекар 1 категорії
бібліотеки БДПУ

Світлини з архіву бібліотеки