Будьте з нами – не пошкодуєте!

   Продовжуються зустрічі представників БДПУ з випускниками шкіл Бердянська, району та області.
  Учора, 22 березня, завідувач підготовчого відділення БДПУ Людмила Костенко, заступник декана з виховної роботи гуманітарно-економічного факультету Ірина Нагай, доцент кафедри загального мовознавства та слов’янської філології ФФСК Ганна Вусик мали таку зустріч у Волноваському будинку дитячої та юнацької творчості.
   Не один десяток завтрашніх абітурієнтів мали змогу не тільки послухати правдиві слова про змістовне та цікаве майбутнє університетське життя, переглянути відеоролики, а й отримати друковану продукцію про всі факультети та університет в цілому.
   Зазвичай наші, університетські, завершують подібні зустрічі словами: «Будьте з нами – не пошкодуєте!». І це – чистісінька правда!!!

1 2

«Університетське Слово»

Світлини з архіву Ганни Вусик

Embedded Systems – на соціальну допомогу

  Дуже повчальним і захопливим виявився захист проектів групою 101 3 курсу факультету комп’ютерних наук на базі лабораторії  «Дослідження цифрових систем і оновлювання джерел  енергії» (LISDER)  під керівництвом завідуючого лабораторією професора Хосе Итало Кортеса Заслуженого Автономного Університету Пуебла, Мексика.

   По закінченні курсів «Аналіз вузлів електричних ланцюгів», «Метод контурних струмів», «Методи дослідження проектів», «Аналіз вбудованих систем», «Електричні ланцюги» студенти демонстрували діючі прототипи різних машин та приладів. У їх завдання входили розробки засобами Embedded Systems.
   Було продемонстровано одну із сумісних розробок зі студентами нашого факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету «Біла тростина», яка є соціальним проектом.
   На першому етапі студенти-магістранти Олександр Панченко  («Модель позиціонування електронної палиці в 3D просторі») та Павло Бабіч («Навігація в координатному просторі») під керівництвом к. п. н., доцента кафедри комп’ютерних технологій в управлінні  та навчанні й інформатики Ганни Алєксєєвої провели опитування людей зі слабким зором і які зовсім його втратили, з товариством  УТОС та розробили анкету для соціальних мереж. Результати опитування було проаналізовано та передано в Мексику.
   На основі аналізу опитування було розроблено діючий прототип тростини. Ця робота не є закінченою, тому надалі співпраця наших навчальних закладів вбачається в таких спільних проектах: «Полупортатівний газоаналізатор метану в побутових і опціональних умовах» (Тронін Руслан); «Автоматизована система керування трактором за допомогою електрокерованого гідророзподілювача в польових умовах» (Шайтанов Євген); «Розробка симулятора для складання комп'ютера архітектури Х64 за допомогою Unity 3D» (4КС група 6.010104 Професійна освіта). Комп’ютерні технології спеціалізація: комп’ютерні систем (Кравченко Артур та Венецький Дмитро).

IMG_20180315_081506

IMG_20180315_083744 IMG_20180315_084334

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти)

Знову – Мексика, знову – Puebla

  Згідно з «Порядком затвердження рішень про присвоєння вчених звань» № 656 від 19 серпня 2015 року і Закону України «Про вищу освіту» відбувається друге науково-педагогічне стажування к. п. н., доцента кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики БДПУ Ганни Алєксєєвої на базі Заслуженого Автономного Університету Пуебла, Мексика (декан – професор  Маркос Гонсалес Флорис.
   Під час стажування було підписано Угоду про мобільність студентів-магістрантів наших вишів, яка дозволить підвищити  кваліфікацію майбутніх фахівців, перейняти передові науково-практичні практики, поліпшити свою конкурентоспроможність на ринку праці;  подовжено та оновлено Договір про співробітництво між факультетом фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету та факультетом комп'ютерних наук Заслуженого Автономного Університету Пуебла, Мексика.
   Згідно з графіком індивідуального плану 12 та 13 березня відбулися зустрічі представника нашого університету з групою 001 «Новаторство та талант» першого року навчання  та з групою 101 «Електричні ланцюги» 3 курсу факультету комп’ютерних наук.
 Академічні групи під керівництвом професора, завідувача лабораторією цифрових систем і поновлюваних джерел енергії Хосе Італо Кортеса займаються розробкою проектів, враховуючи вельми багатий винахідницький досвід попередників та  створюючи розробки з Embedded Systems.
   Дуже корисними є такі заходи, які не тільки сприяють підвищенню професійних компетенцій за індивідуальною науковою спрямованістю або спеціалізацією, перейняттю досвіду і кращих наукових досягнень, представленням своїх наукових розробок і досягнень, але й отриманню професійних компетенцій необхідних для підготовки і написання міжнародних грантів і проектів.
   Варто висловити вдячність адміністраціям обидвох вишів за таку можливість, яка відповідає меті сучасного вищого навчального закладу – вдосконалення професійної підготовки фахівців шляхом застосування інноваційних технологій, вивчення інженерно-педагогічного досвіду, ознайомлення з досягненнями науки, техніки і виробництва та перспективами їх розвитку в області комп’ютерних технологій, зокрема, вбудованих систем (Embedded Systems).

IMG_20180312_124122

IMG-20180319-WA0000 IMG-20180320-WA0001

IMG-20180321-WA0014 IMG-20180321-WA0015

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти)

Світлини з архіву кафедри