Скористайтеся нагодою

  Цікава інформація про конкурс Scholarship в Україні, переможець якого отримає грант на оплату свого річного навчання. Це ініціатива дніпровських комерційних компаній, метою якої –  заохочення і стимулювання студентів до вивчення перспективних галузей маркетингу, фінансів та економіки.

Деталі проекту – за посиланнями:

для студентів, що навчаються маркетингу: https://www.cybershark.com.ua/scholarship-ua/;

для студентів, що навчаються на кафедрі економіка і фінанси ttps://deltabank-online.com.ua/scholarship-ua/.

   То ж скористайтеся такою чудовою нагодою!  

PMSSS

 «Університетське Слово»
 

 

День Білої квітки

Щорічно, 24-го березня в усіх країнах світу відзначають  День боротьби з туберкульозом. Саме в цей день у 1882 році відомий німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї  хвороби.  Емблемою Дня боротьби з туберкульозом є ромашка, яка символізує здорове дихання. Вважається, що ідея використання цієї білої квітки в якості символу виникла тоді, коли наприкінці 19 століття у Женеві вперше на вулиці вийшли молоді хлопці й дівчата зі щитами, всипаними квітами білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз.
   У нашому університеті, як і в усій країні, до цієї дати проводяться заходи, які мають на меті підвищення поінформованості  населення про глобальну епідемію цієї хвороби і зусилля по її ліквідації. Так, зокрема, 23 березня, студенти факультету психолого-педагогічної освіти і мистецтв, які навчаються за спеціальностями «Музичне мистецтво» і «Хореографія» зібрались у малій актовій залі на виховну годину,  що пройшла під девізом: «Зупинимо туберкульоз в Україні».
   Цікаву і змістовну інформацію, яка супроводжувалась слайдами та відеоматеріалами, підготували студентки 23-а групи Ірина Петренко та Аліна Макаренко.  Присутні змогли ознайомитись з історією відкриття збудника туберкульозу, важливими віхами професійної діяльності Роберта Коха, методами боротьби і профілактики цієї небезпечної хвороби.
   Рекомендована на сьогоднішній день стратегія боротьби з туберкульозом (DOTS) передбачає такі основні принципи: політичну підтримку; діагностику методом мікроскопії; надійну поставку ліків; контроль за лікуванням та регулярну оцінку результатів. Така стратегія дозволяє виявляти і лікувати хворих, небезпечних для оточуючих. Впровадження DOTS – це спасіння для багатьох людей від смерті, хвороби і страждання.

kosenko_p00017 kosenko_p00018

kosenko_p00019 kosenko_p00020

kosenko_p00021 Емблема

Павло Косенко,

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, куратор 23-а групи ФППОМ

Світлини автора

Наша Тетяна Володько – на Міжнародній виставці в Болгарії

У рамках стажування в Національній художній академії (м. Софія, Болгарія) старший викладач кафедри початкової освіти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, член Національної спілки художників України Тетяна Володько взяла участь у Міжнародній художній виставці, присвяченій 140-ій річниці звільнення Болгарії від 500-річного Османського ярма, яка відкрилася в Народному читалищі «Екзарх Стефан» с. Широке Лика, Общини Смолян. У виставці живопису та графіки також представили свої роботи Яна Стоілова (Среднегоріє, Болгарія), Благовіст Білянов (Родопіте, Болгарія), Іван Шишман (Бессарабія, Україна), Алла Балан (Бессарабія, Україна). У відкритті виставки взяли участь: головний експерт Міністерства культури Болгарії Раліца Базайкова; заступник мера міста Смолян, інженер Мар'яна Цекова; мер с. Широка Лика Василь Сєдянков та ін. Традиційно святкування закінчилося великим концертом студентів Національного училища фольклорного мистецтва с. Широке Лика.

Відвідування таких заходів розширює географічні межі образотворчого мистецтва та об'єднує художників різних країн, надихаючи на нові творчі злети.

Shiroka-Luka-1 (1)

плакат-Shiroka-Luka-3 (1)

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Тетяни Володько)

 

Інтелектуальний майстер-клас від школярів

Психологічна наука буде жити,

доки хоча б одна людина нею цікавиться…

 

Саме в цьому в черговий раз переконалися викладачі кафедри психології на ІІ інтелектуальній психологічній грі «Що? Де? Коли?» серед старшокласників освітніх закладів м. Бердянськ.

Цього року команду знавців склали учасники гуртка «Психологічні студії», які одержали стрімку перемогу, відповідаючи на питання психологічної спрямованості. Мабуть тому що їх керівники – Людмила Кашкарьова та Тетяна Ляхор – гарно підготували школярів та можуть по праву пишатися своїми вихованцями.

Команда знавців продемонструвала логіку, креативність мислення, вміння приймати командні рішення, брати на себе відповідальність, ерудованість, кмітливість, нестандартний підхід у розв’язанні психологічних завдань. Робота гравців була настільки злагодженою, що їх командних дух відчувався всіма присутніми.

При підготовці до цьогорічної гри у формуванні банку питань брали участь не лише викладачі, а й студенти, серед яких було оголошено конкурс, що стало родзинкою. Переможницею найцікавішого студентського питання стала Катерина Силка – студентка 3 курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв. Питання було напрочуд цікаве та непросте, яке вимагало як психологічних так і історичних знань, але старшокласники і тут здивували, миттєво надавши правильну відповідь.

Захоплені ігровим азартом та новими враженнями, школярі навіть після отримання перемоги не зупинилися та продовжили відповідати на ще не розіграні питання. Зрештою, усі отримали позитивні емоції, а гравці – ще й подарунки.

Цього дня ніхто не пішов з порожніми руками. Кожного учасника-переможця гри було нагороджено пам’ятними дипломами та мотиваторами, а кращого гравця за версією школярів Марину Григораш – символом гри «Що? Де? Коли?» – дивовижним совеням.

Також було відмічено найцікавіше питання від викладачів кафедри за версією гравців, автором якого була Олена Горецька та найактивнішого студента – Станіслава Коломойця за вчасну допомогу знавцям.

Кафедра психології щиро вдячна за співпрацю та ерудованих вихованців Центру дитячо-юнацької творчості імені Є.М. Руднєвої, її директору та працівникам! Бажаємо кожному школяру гарного настрою, натхнення та нових перемог! До зустрічі на наступній психологічній грі!

SAM_8901 SAM_8950

SAM_8973

SAM_8998 SAM_8999

Марина Богдан,

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Фото Ганни Якушевої,

студентки 1 курсу спеціальності 053 Психологія

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв