Хто ще байдужий до краси?

  Пройдіться коридорами першого та третього поверхів університетського корпусу № 5, які недавно було прикрашено двома інсталяціями, об’єднаними темою «Весни багато не буває…». Перша з них – велике біле, уквітчане весняним цвітом, дерево, крону якого  прикрашає пташине гніздо, що символізує собою зародження нового життя, пробудження природи від зимового сну.

Підґрунтям для другої інсталяції стала філософська ідея Павла Флоренського про куб як найпростішу субстанцію, що здатна уособити в собі все бажане. Різнокольорові різноформатні куби, прикрашені квітами, наче запрошують усіх – і викладачів, і студентів, і гостей університету – прикликати весну, чарівну пору року, сповнену щастя і кохання, здатну здійснити найпотаємніші сподівання і мрії.

А учора, 23 березня, відбулося урочисте відкриття цих  просторових композицій. Святковий настрій цій події надали неповторні танці чарівних мавок, у яких перевтілилися тендітні студентки спеціальності «Хореографія», та запальні мелодії, виконані народним ансамблем «Барвисті музики» (керівник – доцент П. Косенко). Велика кількість глядачів засвідчила, що краса не залишає нікого байдужим.

Висловлюємо щиру вдячність автору і керівникові проекту – доценту кафедри початкової освіти, члену спілки дизайнерів України Олені Малицькій (https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-poch-osvity/composition-kaf-poch-osvity/malicka/) та виконавцям – студентам спеціальності «Початкова освіта» спеціалізації «Образотворче мистецтво», які блискуче втілили ідею митця та захопили відвідувачів неординарним поглядом на навколишню реальність.

Світлини, зроблені на фоні інсталяції, вже збагачують соціальні мережі, дивують, захоплюють, посилюючи увагу до освітнього простору студентського життя БДПУ, де можна не тільки навчатися, а й реалізовувати своє бачення звичних речей в незвичному форматі, розкривати власні здібності та творчі пошуки.

 DSC_0594

 DSC_0588DSC_0609

DSC_0612 DSC_0657

DSC_0659

DSC_0661

DSC_0663 DSC_0665

Кафедра початкової освіти

https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-poch-osvity/

Світлини з архіву кафедри

Нолан Пітерсон: «Я почну з тієї правди, яку знаю: війна в Україні триває»

Медіаексперт Діана Дуцик 23 березня 2018 року розпочала дводенний тренінг «Журналістика в умовах конфлікту» для студентів факультету філології та соціальних комунікацій та вихованців студії «ЮНПРЕС» на базі кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету.

Діана Дуцик в журналістській професії більше 20 років, вона працювала редактором низки друкованих мас-медіа, з 2014 по грудень 2017 року була директором ГО «Детектор медіа», кандидат філологічних наук і викладач Могилянської школи журналістики приїхала в Бердянськ поділитися практичним досвідом із майбутніми журналістами з приводу того, як працювати в нових геополітичних умовах 2014 – 2018 рр.

Медіатренер Діана Дуцик розпочала воркшоп з того, що обумовила важливість журналістики як професії серйозної і суспільно-відповідальної, і процитувала міжнародного військового кореспондента «The Daily Signal» та «Newsweek» Нолана Пітерсона, який тривалий час працював, висвітлюючи конфлікт на Донбасі: «…я почну з тієї правди, яку знаю: війна в Україні триває». Власне тема війни і домінувала на воркшопі, адже на сесіях обговорювалися етичні виклики в умовах конфлікту, питання трансформації професійних стандартів в період критичних для країни часів, джерела інформації, принципи роботи з конфліктно-чутливими групами тощо.

На воркшопі обговорювали проблеми, з якими зустрілися журналісти починаючи з 2014 року, коли відбулась анексія Криму і на території України розпочався міжнародний збройний конфлікт за участю Російської Федерації. Медіатренер запропонувала студентам створити перелік викликів, які стоять перед сучасним журналістом. Після цього відбулась дискусія з приводу меж здійснення професійної діяльності військовими кореспондентами. Крім того студенти разом із вихованцями студії «ЮНПРЕС» жваво обговорювали питання урегулювання журналістики в Інтернеті й безпеки використання соціальних мереж. Діана Дуцик зазначила, що інформація чинить сильний вплив на психіку людей, і змінює їхню поведінку. Тому необхідно дивитись і читати такі матеріали, які би не помістили глядача і читача в інформаційну бульбашку (ред. – веб-сайти на кшталт Google та Facebook, вибірково допускають, які повідомлення користувач хотів би бачити, базуючись на даних про користувача і, в результаті, споживачі не отримують матеріали, які не відповідають їхнім очікуванням, фактично ізолюючи їх в інформаційний вакуум).

Учасники на тренінгу аналізували новинні сюжети і фрагменти політичних ток-шоу на приклад використання емоційно-забарвленої лексики і обґрунтовували доцільність вживання специфічної термінології в умовах збройних конфліктів. Медіаексперт підказала студентам і школярам, якими міжнародними документами можна користуватись для уникнення неправильного вживання понять, що стосуються військової тематики. Крім того, на воркшопі учасники аналізували журналістські тексти, заголовки новин, розділяли факти та оцінки в матеріалах, визначали джерело інформації, ідентифікували мову ворожнечі, стереотипне представлення окремих груп населення.

Упродовж усього тренінгу Діана Дуцик ділилася знаннями з приводу того, як краще чинити в суперечливих професійних ситуаціях, заохочувала до прочитання літератури, яка може допомогти сформувати цілісне уявлення про конфлікт в Україні, радила книги Лариси Масенко «Мова радянського тоталітаризму» та Пітера Тейлора «Розмови з терористами».

Наостанок медійний експерт закликала майбутніх журналістів бути відповідальними, пам’ятати про наслідки своїх слів, цінувати людське життя і свободу в собі. Дякуємо пані Дуцик за нові знання із злободенної тематики війни, цікавий досвід, практичні поради і дружню атмосферу, в якій відбувався воркшоп!

Тренінг реалізується в рамках проекту «Навчальна телестудія Бердянського державного педагогічного університету» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

6P2A1188 6P2A1193

6P2A1201 6P2A1222

6P2A1223 6P2A1234

6P2A1236 6P2A1241

6P2A1245 6P2A1246

6P2A1252 6P2A1262

6P2A1266

 

кафедра соціальних комунікацій

факультет філології та соціальних комунікацій

Світлини – доц. Роман Костромицький

Чергові «п`ятницькі посиденьки» з професорами БДПУ

      Сьогодні, 23 березня, до професорів на кавові «п`ятницькі посиденьки» завітали бажані майбутні абітурієнти, а згодом й студенти  БДПУ – учні Бердянського загального закладу середньої освіти №2. Вісімнадцять випускників цієї школи на чолі з класним керівником Оленою Чешун та соціальним педагогом Ольгою Томашинською отримали чудову можливість тепло, по-домашньому поспілкуватися з керівниками та представниками професорської родини БДПУ.

   Такі ж щирі, невимушені бесіди професорів нашого університету уже проходили з випускниками Бердянських ЗЗСО № 16, № 9 та №5, а також Бердянської багатопрофільної гімназії № 2 разом із їхніми наставниками.
   Сьогодні з учнями спілкувалися: професор Ігор Богданов – ректор БДПУ; колишній учень другої школи – академік Академії економічних наук України, доктор економічних наук, професор гуманітарно-економічного факультету Павло Захарчено, професор кафедри української літератури та компаративістики факультету філології та соціальних комунікацій Ольга Харлан, декан факультету фізичного виховання, Олімпійський чемпіон, професор Сергій Кушнірюк. Гостями також допомагали знайомитися з усіма  принадами навчання і активного відпочинку студентів у БДПУ: проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич, голова профкому БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола, редактор газети БДПУ «Університетське Слово», регіональний директор американського Фонду ім. К. Ковшевич Степан Герилів та заступник голови Студентської Ради БДПУ Анастасія Єсіпова.
   Гості також відвідали музей історії БДПУ, ознайомившись із десятками цінних експонатів.

    _DSC4518 _DSC4520

_DSC4523 _DSC4524

_DSC4530 _DSC4532 _DSC4536 _DSC4540

_DSC4541 _DSC4544

_DSC4545

«Університетське Слово»

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)

 

Підготовка доктора філософії за новою спеціальністю!

У Бердянському державному педагогічному університеті з 1992 року успішно функціонує аспірантура. У зв’язку з набуттям чинності “Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах” з 2016 року аспірантура працює у двох режимах: з 16 спеціальностей – для аспірантів 3-4 курсів, з 5 спеціальностей – для аспірантів 1-2 курсів (відповідно до отриманої у 2016 році ліцензії).

З ініціативи проректора з науково-педагогічної роботи В.М.Ліпич і завідувача аспірантури, докторантури В.Ю.Пінчук було розпочато роботу з підготовки до ліцензування ще однієї спеціальності – 011 Освітні, педагогічні науки.

Формуванням ліцензійної справи займалася проектна група у складі: Богданов І. Т. – доктор педагогічних наук, професор, ректор університету; Гуренко О. І. – доктор педагогічних наук, професор, перший проректор; Лісіна Л.О. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки; Греб М. М. – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови славістики; Вєнцева Н. О. – доктор педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту та адміністрування; Степанюк К. І. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти.

13 березня 2018 року на засіданні Ліцензійної комісії МОН Бердянському державному педагогічному університету надано право на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні для підготовки докторів філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.

Тож маємо ще одну спеціальність в аспірантурі БДПУ!!!

Дякуємо проектній групі за підготовку пакету документів

для відкриття нової спеціальності в аспірантурі та запрошуємо здобувачів на навчання!!!

дОКтоР