Остерігаймося туберкульозу

Із нагоди Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом в БДПУ відбувся захід «Обережно – ТУБЕРКУЛЬОЗ!». У межах заходу були проведені міні-лекції студентам університету з метою ознайомлення молоді з небезпекою й підступністю туберкульозу, роз’яснення шляхів зараження недугою і умов, що сприяють розвитку цього захворювання. Студентам були роздані пам’ятки та інформаційні листівки. Також студенти спеціальності «Фізична реабілітація» виготовили та представили  плакати з даної тематики, де акцентовано увагу на шляхах передачі і боротьбі з туберкульозом.

Слід нагадати, що туберкульоз – досить поширене і, нерідко, смертельне інфекційне захворювання, яке спричиняють мікобактерії, зокрема Mycobacterium tuberculosis (паличка Коха). Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, коли уражена людина кашляє чи чхає. Зазвичай, туберкульоз вражає легені, рідше – нирки або спинний мозок. Заразною є лише відкрита форма легеневого туберкульозу.

Наразі смертність від туберкульозу в Україні становить близько 10%.

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ:

кашель понад 2 тижні;

підвищена температура тіла понад 7 днів;

ускладнене дихання;

біль у грудях;

поганий апетит, постійна слабкість;

безпричинна втрата ваги;

підвищена пітливість, особливо вночі;

кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).

ФАКТОРИ РИЗИКУ:

особи які знаходяться у постійному контакті з хворим;

ВІЛ інфіковані особи;

асоціальні особи (наркомани, алкоголіки, безхатченки, повії);

курці;

особи зі слабким імунітетом;

діти, а також люди похилого віку.

ШЛЯХИ ПРОФІЛАКТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ:

Соціальна профілактика (покращення умов життя населення, проведення заходів з попередження алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління).

Санітарна профілактика (попередження інфікування здорових людей, налагодження безпечного контакту з хворими та бактеріоносіями).

Специфічна профілактика (вакцинація і ревакцинація БЦЖ).

Раціональне та збалансоване харчування (якість харчування впливає на здатність організму протистояти туберкульозу, адже брак вітамінів А і D суттєво підвищує ризик розвитку хвороби).

Пам`ятаймо, що туберкульоз – виліковний, правда, при умові вчасної діагностики та дотримання процедури лікування. 

  

DSC_0085 - копия DSC_0091 - копия 

Habitat-and-Morphology-of-Mycobacterium-tuberculosis viber image - копия DSC_0087 - копия

viber image5 - копия viber image6 - копия template_cell

 

«Університетське Слово»

(за матеріалами та світлинами колективу кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання БДПУ)

У День кольорових шкарпеток і сонячних людей

Щороку 21 березня у світі відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Традиційно в цей день кожен – від дорослого до малечі – долучається до масової акції, щоби підтримати та показати толерантне ставлення до «людей сонця», одягнувши яскраві різнокольорові шкарпетки.

Осторонь не залишились і студенти-волонтери загону «Крок назустріч», що на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

Цього дня вони разом із педагогічним колективом Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Турбота» організували для дітей ляльковий театр, веселі конкурси та хороводи. Всі присутні отримали море позитивних емоцій та заряд енергії від влаштованого дійства.

IMG_7990 IMG_8026

IMG_8033

IMG_8037 IMG_8051

 

Волонтери загону «Крок назустріч»,

Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії ФДССО