Навчальні пригоди Антона в Італії

   У лютому ц. р. студент 4 курсу спеціальності «соціальна педагогіка» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Антон Сердюченко пройшов конкурсний відбір і став учасником міжнародного навчального курсу «I.LAB – Intercultural Learning and Beyond!».

Навчання відбулось в березні в м. Тортона (Італія) на базі НГО «La Fenice» за підтримки «Youth for Exchange and Understanding International» та програми «Еразмус +».

Мета проекту – створення неформального навчального інструменту і його апробація у школах міста Тортона для учнів 11-15 років. Учасниками стали представники 15 країни світу (по 2 учасники з країни).

Завдання проекту: створення спільної та динамічної лабораторії, спрямованої на створення інноваційних методологій та інструментів для міжкультурного діалогу та навчання; сприяння професійному та особистому розвитку та покращення компетенції молодіжних працівників надаючи інструменти, знання та навички, корисні для того, щоб протистояти потребам міжкультурного діалогу між молодими людьми та їхніми громадами; сприяння підвищенню якості роботи молоді на місцевому та європейському рівнях, беручи до уваги зміни та виклики сучасного суспільства щодо включення та інтеграції молоді з різним культурним походженням.

Команда Антона обрала сучасний інтерактивний метод форум-театру з проблематикою міжкультурного спілкування та гендерної нерівності. Оскільки в умовах глобалізаційних та інтеграційних процесів ці теми цікавлять активних громадян кожної держави і мають неабияку актуальність.

Важливо зазначити, що форум-театр отримав успішні відгуки учасників і фасилітаторами проекту було організовано виступ команди у театрі Тортони.

1

2 3

4 7

5 6

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Антона Сердюченка)

Вітаємо призера загальнонаціонального етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

17 лютого 2018 року відбувся IV (загальнонаціональний) етап ХVІІІ  Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Основна мета Конкурсу – затвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культурних традицій українського народу.

У Конкурсі для учасників негуманітарного напряму наш університет представляла переможниця обласного етапу, студентка 1 курсу гуманітарно-економічного факультету Кириченко Вікторія Олегівна (науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та славістики Павлик Н.В.). З гордістю повідомляємо, що Вікторія виявила високий рівень знань і вперше за весь період участі нашого вишу в Конкурсі посіла почесне друге місце в загальнонаціональному етапі!

Кафедра української мови та славістики щиро вдячна за допомогу і підтримку ректорові університету, професорові І. Т. Богданову, деканові факультету філології і соціальних комунікацій, професору Глазковій І. Я., деканові гуманітарно-економічного факультету, доценту Макаренко Т. П.

Вітаємо Кириченко Вікторію з високим результатом та бажаємо в подальшому нових творчих звершень!

Kyrychenko-Viktoriya-199x300

 

Інформацію підготувала завідувач кафедри української мови та славістики, доцент М. М. Греб

 

Запрошуємо на презентацію «Британські консули в портовому місті Бердянську»

У середу, 28 березня 2018 р. о 14.20 в конференц-залі Бердянського державного педагогічного університету (вул. Шмідта, 4) відбудеться презентація монографії Ігоря Лимана і Вікторії Константінової

Український Південь очима консулів Британської імперії 19 – початку 20 ст. Том 1: Британські консули в портовому місті Бердянську (The Ukrainian South as Viewed by Consuls of the British Empire (Nineteenth – Early Twentieth Centuries). Volume 1: British Consuls in the Port City of Berdyansk) (Київ, 2018), 630 с., іл. Текст англ., укр.

Запрошуються всі бажаючі.

D224B6E6-1E05-4406-83D3-F1B67128A1C7

 

Запрошуємо на навчання!

На факультеті філології та соціальних комунікацій продовжується активна профорієнтаційна робота. Так, доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Ірина Співак у період із 19 по 23 березня відвідала навчальні заклади м. Костянтинівка Донецької області, а саме: ліцей, гімназію, школи №3, №5, №6, №9, №13 (з поглибленим вивченням іноземних мов). Учні 10 та 11 класів мали змогу дізнатися про факультет філології та соціальних комунікацій, спеціальності, за якими готують майбутніх студентів, вартість навчання, студентське дозвілля та умови проживання. Майбутні абітурієнти переглянули мультимедійну презентацію та отримали друковану рекламну продукцію з корисною інформацією. Зустрічі з учнями міста традиційно закінчувалися запрошенням на навчання в стінах нашого університету.

Ірина Співак також відвідала районний і міський відділи освіти, зустрілася із завідувачем міського методичного кабінету Рапацькою Галиною та методистами Рудіченко Світланою, Годуновою Антоніною та Яременко Аллою з метою подальшої співпраці й сприяння профорієнтаційній роботі.

Сподіваємось, що учні з Донбасу приєднаються до студентської родини факультету філології та соціальних комунікацій.

20180316_120110

20180320_110342 20180320_120000 20180322_115401

 

 

За матеріалами кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури

 

Зворушливі миті

  Минулої п`ятниці, коли в університетських професорів на каві гостювали випускники Бердянської ЗЗСО №2, наприкінці посиденьок учні несподівано вручили «нашоатлантівцю» Степану Гериліву та проректору з навчально-виховної роботи Вікторії Ліпич торбинку із подарунками солдатам на фронт із словами: «Вся наша учнівська родина готувала оці послання-вишиванки нашим мужнім захисникам – від першокласників до випускників, передайте їх солдатам в окопах…».

   …Коли згодом ми розглядали-перелічували оці (див. світлини), виготовлені дітьми такі зворушливі послання солдатикам на фронт, то на ум нам спадало одне: хіба може нас хтось поневолити, якщо підростає покоління таких українців? Ніколи!!!».
   Ми найближчим часом обов`язково долучимо ці зі зворушливі 200 учнівських вишиваночок до пасхальних фронтових вантажів.

0 bty bty bty bty

НАШІ АТЛАНТИ