Сонячні сторінки дитячих книг Всеволода Нестайка

Дитячі книги цього автора люблять уже кілька поколінь читачів в Україні і за її межами. Те, що він писав, писав саме для дітей, щиро, без фальші, вкладаючи в кожен твір тепло своєї душі. Про книги Всеволода Зиновійовича Нестайка можна говорити і говорити, не лише тому, що написано ним багато, але й тому, що зміст близький кожному читачеві.

28 березня в рамках Всеукраїнського тижня читання дитячих книг колектив кафедри української літератури і компаративістики разом зі студентами-філологами зібралися в затишній атмосфері конференцзали першого корпусу Бердянського державного педагогічного університету для обговорення книги Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» та перегляду однойменної кінострічки.  Присутні ділилися враженнями від прочитаних книг письменника, порівнювали своє дитинство з героями трилогії, міркували про майстерність митця. Співробітники університетської бібліотеки не тільки підготували виставку книг Всеволода Нестайка та методичної літератури, а й долучилися до обговорення.

Такі зустрічі уможливлюють поглиблене прочитання текстів української дитячої літератури, розкривають нові грані письменницького таланту і особистості майстрів слова, сприяють інтересу до дитячої книги.

_DSC4563 _DSC4566

_DSC4564 vsevolod-nestayko

 

Кафедра української літератури та компаративістики

Стажування в Чехії

   Викладач кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики, кандидат педагогічних наук Ольга Щетиніна в березні ц. р. пройшла тижневе стажування в Празькому інституті підвищення кваліфікації (Чехія) за програмою «Організація навчального процесу, наукові проекти і публікаційна діяльність в країнах Євросоюзу»,  отримавши міжнародний сертифікат.

Програма стажування включала 3 модулі:  «Освітні системи країн Євросоюзу й організація навчального процесу в європейських університетах»; «Публікації в наукових журналах: теорія і практика»; «Наукові проекти і грантова діяльність в освітніх організаціях».  Було розглянуто проблеми і перспективи європейської освіти, питання систем та індексів цитування наукових журналів, публікаційної активності й продуктивності вчених, особливості академічного письма, проектний менеджмент, проектні та грантові можливості Євросоюзу, умови успішної реалізації наукових проектів, сase-studies і т.д.

Заняття проводили провідний чеський спеціаліст з наукометрії,  професор Вадим Стрієлковські (директор Празького інституту підвищення кваліфікації, викладач Каліфорнійського Університету Берклі, США) та доктор економічних наук  Інна Чабелкова (завідувач модулем підвищення кваліфікації Гуманітарного факультету, Карлов Університет, Прага). Вони ділилися безцінним досвідом і давали практичні поради слухачам стажування – викладачам і науковцям з України, Грузії та Молдови.   

Празький інститут підвищення кваліфікації пропонує науково-педагогічним працівникам  Бердянського державного педагогічного університету також взяти участь у подальших програмах стажування, семінарах, вебінарах, міжнародних конференціях з публікаціями в наукових журналах Чехії. Ознайомитися з запланованими подіями можна за цим посиланням https://www.prizk.cz/ru/novye-programmy-2018/

DSCN5038 DSCN5051

«Університетське Слово»

(за матеріалами та світлинами Ольги Щетиніної,

кафедра комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні)

Презентовано монографію «Британські консули в портовому місті Бердянську»

   В університетській конференц-залі БДПУ 28 березня ц. р.  відбулась презентація монографії професорів БДПУ Ігоря Лимана та Вікторії Константінової «Британські консули в портовому місті Бердянську»: Український Південь очима консулів Британської імперії 19 – початку 20 ст. Том 1: Британські консули в портовому місті Бердянську (The Ukrainian South as Viewed by Consuls of the British Empire (Nineteenth – Early Twentieth Centuries). Volume 1: British Consuls in the Port City of Berdyansk) (Київ, 2018), 630 с., іл. Текст англ., укр.

Книга видана під егідою Національної академії наук України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Бердянського державного педагогічного університету, Науково-дослідного інституту Історичної урбаністики та Громадської організації “Урбаністичні ініціативи”.

Героям книги стали британські консули у Бердянську: Роберт Вільям Камбербетч, Вільям Георг Вагстаф, Джеймс Ернест Наполеон Зораб, Харві Роберт Лоу, Грін, Спиридон Габріелі, Джон Едвард Грієвз.

Географічні рамки, які охоплює видання, є фактично не обмеженими, включаючи чисельні країни Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки та Австралію… Це зумовлюється як характером торговельних контактів Бердянська, так і специфікою життєвих шляхів представлених тут британських консулів, їх родинних та комунікаційних зв’язків. Тож при підготовці книги автори мали справу не тільки з англомовними та російськомовними джерелами, але і з документами, складеними турецькою, німецькою, французькою, італійською, португальською мовами.

Автори висловили щиру вдячність за підтримку, допомогу матеріалами та (або) консультаціями Тзеліні Харлафтіс (Корфу, Греція), Коліну Маккі (Перт, Велика Британія), Бобу Камбербетчу (Лондон, Велика Британія), Дорн Коггінс (Дорі, Велика Британія), Володимиру Кравченку (Едмонтон, Канада), Девіду П. Судерману (Нортфілд, США), Сергію Плохію (Кембридж, США), Вікторії Перес (Пуебла, Мексика), Віктору Петкау (Дортмунд, Німеччина), Дітлінд Хюхткер (Лейпціг, Німеччина), Естер Гантнер і Хайді Хайн-Кірхер (Марбург, Німеччина), Мартіну Крегеру і Пауліні Пуппель (Берлін, Німеччина), Олександрі Ган (Дрезден, Німеччина), Олені Петренко (Бохум, Німеччина), Оксані Гус (Ессен, Німеччина), Олександрі Криштапович (Дюссельдорф, Німеччина), Джеймсу Уррі та Петеру Дугласу Зорабу (Веллінгтон, Нова Зеландія), Юлії Маліцькій (Стокгольм, Швеція), Анні Сидоренко (Корфу, Греція), Хамді Оздішу (Дюздже, Туреччина), Оліверу Хочаделу (Барселона, Іспанія), Маріусу-Тіберію Алексіану та Роксані-Габріелі Курке (Ясси, Румунія), Константіну Арделеану (Галац, Румунія), Лілії Білоусовій і Сергію Березіну (Одеса), Олександру Тедєєву і Володимиру Мільчеву (Запоріжжя), Ларисі Левченко, Людмилі Вовчук і Олександру Тригубу (Миколаїв), Валентині Шандрі (Київ), Андрію Непомнящому (Сімферополь), Наталії Венгер і Олександру Харлану (Дніпропетровськ), Володимиру Кулікову (Харків), Ігорю Богданову, Євгену Денисову, Віктору Михайличенку, Ларисі Бучній, Володимиру Карпенку та Євгену Данченку (Бердянськ).

Видання здійснене коштом Канадського інституту українських студій Альбертського університету (Меморіяльний фонд ім. Михайла, Володимира й Олі Гальчук).

Монографія розіслана до обласних і університетських бібліотек України, до низки закордонних книгозбірень.

Всі бажаючі можуть знайти повнотекстову електронну версію монографії на сайті Науково-дослідного інституту Історичної урбаністики: http://ri-urbanhistory.org.ua/library/British%20Consuls%20in%20Berdyansk.pdf.

1 3

4 (1) 7

 2 8

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ігоря Лимана)

Зупинимо недугу разом

У Бердянському економіко-гуманітарному коледжі БДПУ 28 березня в актовій залі пройшла виховна година: «Зупинимо туберкульоз разом». Організували та провели захід фельдшер коледжу Ю. А. Кіріленко  та класний керівник групи ФВ-3 Ю. А. Білова.

Мета години – ознайомити студентів та учнів із загальними відомостями про хворобу туберкульоз, симптомами даної хвороби, шляхами зараження та заходами профілактики даного захворювання, сформувати у молоді знання та здатність протистояти даній хворобі, попередження захворюваності серед підлітків.

Студенти групи ФВ-3 показали інформційний фільм: «Туберкульоз – знай, стережись, не бійся», розповіли про хворобу та шляхи її подолання, провели цікаві ситуативні ігри: «Уяви себе лікарем фтизіатром та постав правильний діагноз», «Гра вірю-не вірю», «Асоціативна ромашка».

100_5688 100_5695

100_5696

Галина Іванченко,

заступник директора з виховної роботи

Світлини з архіву коледжу