Як чудово, що є «Шось нове!

   На сцені актової зали головного корпусу БДПУ 27 квітня ц. р. пройшли традиційні змагання серед студенів за кубок ректора, в яких взяли участь 7 команд: "Хурма", "Щирі одеські гопарі", "Сироп", "Баба Галя", "Шось нове", "Сосіджес" та команда "На дні". Журі оцінювало виступи  учасників у трьох конкурсах: візитівка, розминка, озвучення  фрагментів відеофільмів та мультфільмів. Цікавою особливістю цьогорічного «Кубку ректора» стала участь викладачів у складі команд КВК. Після оригінальних і неординарних виступів веселих і кмітливих привітав ректор БДПУ, професор  Ігор Богданов, зазначивши, що йому сподобались жартівливі постановки усіх учасників без виключення.

   Команди були нагороджені Грамотами ректора та отримали сертифікати від піцерії  "НЕМО", спонсоровані  профкомом БДПУ (голова – депутат Бердянської міської ради  Віталій Лола). Представник від журі – проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич зі сцени повідомила, що прийнято одностайне рішення і цьогорічним переможцем стала команда факультету філології та соціальних комунікацій "Шось нове"!

Вітаємо переможців і всіх, хто взяв участь у конкурсі КВК, за позитивні емоції і гарний настрій!

1 2

3 4

5 6

 

Олександра Полякова

Аліна Рудакова,

студенти-журналісти ФФСК

Світлини авторів

Доторкнувшись до спадщини останнього гетьмана України

29 квітня виповнюється 100 років утворення Української Держави, Гетьманату Павла Скоропадського. Це державне утворення є найбільш дискусійним періодом Української революції 1917-1921 рр. Особа останнього гетьмана України –  Павла Петровича Скоропадського  також залишає чимало простору для досліджень сучасних вчених, потребуючи подальшого вивчення та розвідок. Адже навколо цієї неординарної особистості завжди точилися нескінченні дискусії, складалися міфи і легенди.

Саме цій темі був присвячений круглий стіл «Життєздатність ідей П. Скоропадського сьогодні», що відбувся 25 квітня за участю студентів та викладачів гуманітарно-економічного факультету.

Після вступного слова модератора – доцента Марини Антощак присутні ознайомились із презентацією циклу віртуальних виставок літератури за темою «Українська революція» на сайті бібліотеки БДПУ, отримали інформацію про рекомендаційні списки публікацій періодичних видань зазначеної тематики й прослухали цікаву розповідь про літературу, присвячену особі П. Скоропадського (виступ завідуючої відділом обслуговування бібліотеки БДПУ Філон І. М.).

До уваги аудиторії був представлений відеоматеріал з історичного науково-популярного серіалу «Непрощені» (серія П. П. Скоропадський). Студенти мали можливість поринути в буремні роки Української революції, переглянувши документальні кадри, факти біографії Павла Петровича, почути його спогади, стати свідками дискусії серед відомих науковців сучасності, звернути увагу на аргументовані, але часом полярні судження та висловлювання щодо постаті останнього гетьмана України.

Студенти й самі долучилися до обговорення зазначеного кола питань. Першокурсники-історики ГЕФ підготували доповіді з тематики, дуже близької присутній аудиторії – освітня політика уряду П. Скоропадського. Прозвучали нові факти, згадувалися як відомі, так і напівзабуті імена.

Виступаючі висловлювали думки, що, незважаючи на неоднозначність оцінок діяльності Павла Скоропадського, культурно-освітні здобутки гетьманської держави не втратили своєї актуальності сьогодні.

Наприкінці зустрічі присутні прослухали слова-звернення до українців, написані П. Скоропадським у далекому 1919 році.

1 2

3

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Марини Антощак)

Метелики з тижня психології…

З давніх-давен людей цікавило, що таке душа і як вона виглядає. Згідно давньогрецької міфології чисту душу символізувала богиня Психея, яка зображувалася з крилами метелика. Цей образ зберігся й до наших часів. Саме Метелик став головним мотивом цьогорічного Тижня психології, який традиційно організовує кафедра психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв та присвячує його Всеукраїнському дню психолога.

23 квітня, у цей святковий для психологів день, відбулося відкриття Тижня психології, символом якого став Метелик бірюзового кольору. На початку було презентовано «дорожню карту», яка візуалізувала заплановані заходи; проведено експрес-діагностику «Ефект метелика» на визначення потенціалу власної особистості; роздано практичні завдання для студентів на весь святковий тиждень.

Головним заходом другого дня стало проведення IV Регіонального фестивалю практичної психології та арт-терапії «Психологічний калейдоскоп», в рамках якого було проведено більше десяти майстер-класів різної спрямованості. Тренерами стали викладачі та співробітники кафедри психології Малихіна Тетяна, Фролова Ольга, Сердюк Наталія, Колпакчи Олена, Богдан Марина, Ляхор Тетяна, студентка 4 курсу Сафонова Віра та запрошена гостя – арттерапевт та казкотерапевт – Омельницька Світлана. Майстер-класи «Мета – компас життєвого шляху», «Дерево роду», «Секрет успіху», «Спіраль самопізнання», «Трансформація метелика» та інші отримали позитивні результати та відгуки від учасників.

Цікаві доповіді, яскраві презентації та вражаючий фільм про знаного вченого Л.С. Виготського підготували студенти другого курсу спеціальності «Психологія» під керівництвом Дорошенко Марини в рамках заходу з циклу «Життя видатних психологів».

Четвертого дня студентів чекав сюрприз – гра-квест «Слідопит», яка мала на меті більш детально познайомити їх з життям кафедри психології, факультету та університету. Найобізнанішими виявилися студенти 4 курсу, але відрив першого та другого курсів був невеликий. Тому з впевненістю можемо сказати – наші студенти не лише активні та енергійні, а й надзвичайно кмітливі.

Заключним етапом тижня психології була презентація колажів, виконаних студентами-психологами. Тематикою індивідуального завдання для кожної групи стали відомі афоризми про професію психолога, яку вони обрали як майбутню. Автори колажів приємно вразили глибиною своїх міркувань, масштабами виконаної роботи, різнобарвністю талантів та креативністю.

Використання нових форматів роботи на цьому тижні довело, що наші студенти – майбутнє української психології – готові зосереджуватися на досягненні професійної мети та імпровізувати, а отже – готові розкритися як спеціалісти та особистості. Бажаємо їм подальших звершень та гармонії в душі. А всіх колег ми щиро вітаємо з професійним святом – Всеукраїнським днем психолога!!!

30825280_1628959893849852_977167260_o  IMG-0206 

IMG_20180424_094448 IMG-0268 

SAM_9045 SAM_9067

 SAM_9076 IMG-0223

SAM_9069 IMG-0284

 

Марина Богдан

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Фото з архіву кафедри

Перемоги молодих перекладачів

Вже другий рік поспіль студенти-германісти Бердянського державного педагогічного університету беруть участь у Міжнародному студентському конкурсі перекладів «Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу», що проходить упродовж березня-квітня на базі кафедри філософії мови, мовознавства та перекладу факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

За умовами конкурс складається з двох турів. Цього року в першому турі змагалися більш ніж 300 учасників з різних куточків України та із закордону. Студенти повинні були перекласти вірш, пісню, новини BBC з англійської мови на українську.

Переможці 1 туру були запрошені до участі у другому, який відбувся 20 квітня. У номінації «Найкращий усний послідовний переклад тексту з англійської на українську мову сучасних подій у світі» виконавці найкращих перекладів були нагороджені сертифікатами на навчання у Лондонській мовній школі (м. Київ) та різними книгами й словниками відомих британських і американських видань для вдосконалення знань з англійської мови та підготовки до міжнародних екзаменів на знання мови. А всі учасники конкурсу були нагороджені сертифікатами за участь.

Студенти 2 АМЛ групи ФФСК посіли такі призові місця: Сластьонова Дар’я – 2 місце (науковий керівник – к. філол. н., доцент Дуброва О. В.) та Крива Крістіна – 3 місце (науковий керівник – к. пед. н., доцент Розумна Т. С). Завдяки участі у конкурсі перекладів дівчата отримали позитивний досвід професійного змагання і покращили власні навички перекладачів. Сподіваємося на подальші перемоги наших студентів-германістів!

SONY DSC

IMG_20180425_181420_904

 

Сластьонова Дар’я,
студентка 2 АМЛ групи ФФСК

Чекаємо з нетерпінням!

25 квітня у м. Оріхів відбулася профорієнтаційна акція «Випускник – 2018», яка була організована Оріхівським районним центром зайнятості для учнів 9-х і 11-х класів ЗНЗ Оріхівського району з метою сприяння здійснення усвідомленого вибору професії та навчального закладу для подальшого професійного навчання, успішної самореалізації та зниженню рівня молодіжного безробіття.

Участь у цьому профорієнтаційному заході взяли і представники БДПУ – декан гуманітарно-економічного факультету, доцент Макаренко Тамара Петрівна, завідувач підготовчого відділення Костенко Людмила Михайлівна, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Салюк Богдана Анатоліївна і старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії Анастасова Наталя Миколаївна.

Профорієнтаційна команда презентувала наш університет, розповіла про його історію та досягнення, освітні напрями та спеціальності, а також про можливості для професійної підготовки фахівців освіти та господарства і для реалізації особистісних амбіцій студентів. Оріхівські абітурієнти із зацікавленістю сприймали інформацію, позитивно реагували, зверталися з конкретними питаннями щодо вступу, навчання і працевлаштування.

Впевнені, що значна кількість учасників цього профорієнтаційного заходу стануть студентами Бердянського державного педагогічного університету.

фото1 фото2

фото3 фото4

Богдана Салюк,
доцент кафедри іноземних мов і
методики викладання ФФСК
 

Гідно представляли Бердянський економіко-гуманітарний коледж БДПУ

 25 квітня, в урочисто вбраній залі майже 200 випускників шкіл Оріхівського району радо зустрічали представників навчальних закладів Запорізької області. Кожен представник  намагався гідно представити свій навчальний заклад майбутнім студентам, а ті, в свою чергу, з зацікавленістю слухали й вбирали в себе таку потрібну для них інформацію.

У допомозі майбутнім абітурієнтам стали рекламні матеріали про наш Бердянський економіко-гуманітарний коледж БДПУ, про правила вступної кампанії 2018-2019 року. Сподіваємось побачити випускників Оріхівського району в лавах наших майбутніх студентів.

IMG-d11a73e88e642013fa1eb6e3c4064d0c-V IMG-56b22d8fea3ab2bc5ad4c70c8ff5cdac-V

IMG-998db34b10941b0649d164383406c831-V

Галина Іванченко, заступник директора з ВР 

 

Згадали дзвінкий біль Чорнобиля

26 квітня у конференц-залі головного корпусу БДПУ відбувся захід до 32-ї роковини з дня катастрофи, що назавжди поділила історію України на до і після – аварії на Чорнобильській АЕС.

Один спекотний день 1986 року справді лишив відбиток на подальшому майбутньому нашої держави. Тисячі людей, що не повернулись додому, і досі відчувають біль від того квітня. Тисячі життів, що обірвались через «мирний» атом, відгукнулись сумом у серцях родинах колишньої Радянського Союзу, у тому числі й України.

Не лишився осторонь і Бердянськ. Кожного року містяни згадують власних героїв, що захистили їх від наслідків жахливої трагедії. Тому вшанування подвигу ліквідаторів є невід’ємною частиною життя університету. Представники керівництва, викладачі та студенти БДПУ об’єднались для того, щоб ще раз згадати ті миті весни, які важко забути.

Слово на заході взяла проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич, яка щиро подякувала ліквідаторам за їх честь і відвагу, а також зізналась, що завдяки таким людям і досі Україна проходить різні випробування. Окремо ро  зповіла пані Ліпич про тогочасні події на своєму досвіді. Будучи студенткою, вона готувалась, як і всі, до святкової першотравневої демонстрації, не підозрюючи про аварію на ЧАЕС.

Проте трагедія давно не є таємницею. Героїв, що поклали своє здоров’я задля порятунку України та світу, присутні вшанували хвилиною мовчання. Здавалось, що тиша для кожного мала власне значення. Для студентів – мить пам’яті та поваги до ліквідаторів, для викладачів – нагадування про їх сучасників та співгромадян, що зупинили атомну небезпеку.

Своїми спогадами про трагічні події 1986-го поділився один з ліквідаторів Чорнобильської катастрофи Володимир Дехтярьов. Потрапивши у зону аварії у серпні того ж року, він брав участь в усуненні жахливих наслідків. Зокрема, моторошною здавалась розквітла природа, полишена людьми на поталу радіації.  Ані душі там, де ще нещодавно мирно проживали родини працівників ЧАЕС. Тільки тисячі пожежників, військових, медиків та рятувальників, що іноді ціною власного життя зупиняли смертельне гама-випромінювання. І хоч з часом ліквідаторів де-не-де замінили японські роботи, а на заміну реакції перших днів прийшли організовані акції, навіть через 32 роки радіація є у долях людей. Володимир Миколайович назвав один факт, що ще раз підкреслює масштабність трагедії – з 199 тисяч ліквідаторів на сьогодні живими лишились всього 4 тисячі людей.

Для пробудження сумної сторінки минулого, присутні переглянули фільм про аварію на ЧАЕС, що розкривав історії окремих ліквідаторів, долі людей, мирне життя яких назавжди закінчилось 26 квітня 1986 року. Важко уявити, але Прип’ять, населення якої колись складали майже 50 тисяч мешканців, тепер перетворилось на занедбане місто. Кадри з покинутими іграшками, напівзруйнованими будівлями та вулицями, що перетворились на безпробудні джунглі, відклались у душі кожного, хто був присутнім цього дня в конференц-залі.

Наприкінці заходу проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич подарувала пану Дехтярьову квіти, як символ поваги та доземного поклону всіх викладачів та студентів БДПУ перед подвигом учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Тож пам’ятаймо ті жахливі миті і ціну, яку заплатили звичайні люди за наше майбутнє!

DSC_0004 DSC_0006

 DSC_0011 DSC_0037

DSC_0021 

DSC_0014 DSC_0030 

Сергій Біленький,
студент-журналіст БДПУ

Світлини автора

 

5 років сайту НДІ Історичної урбаністики БДПУ

Сайту Науково-дослідного інституту історичної урбаністики (http://ri-urbanhistory.org.ua/) виповнилося 5 років.

Сайт продовжує працювати в трьох версіях – україномовній, англомовній та російськомовній.

Розширюється географія його відвідувань: впродовж цього року сайт подивились мешканці 421 міста 71 країни.

Країни

Знову – призове місце!

23 – 25 квітня ц. р. у заквітчаному магноліями та сакурою Ужгороді      на базі Ужгородського національного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності «Соціальна робота» серед студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації.

Зі спеціальності «Соціальна робота» у нашому виші тільки другий рік як розпочато підготовку соціальних працівників, але ми подали наукову роботу з даної спеціальності, успішно пройшли перший тур та були запрошені на завершальний.

Наш університет представляла студентка 403 групи факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти спеціальності «соціальна педагогіка» Лебедєва Анастасія з науковою роботою на тему: «Лекотека як форма ранньої інтеграції дітей з особливими потребами» (науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Захарова Н. М.). Лекотека ще до заключного туру була представлена на Всеукраїнській науково-практичній конференціі «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект» у м. Запоріжжя, 3-4 квітня 2018 р. Неабиякий  науковий інтерес лекотека викликала й у членів конкурсного журі. Анастасія Лебедєва успішно захистила наукову роботу, презентувала макет лекотеки, розроблений за авторським проектом та власними руками, відповіла на численні питання і завоювала ІІ місце!

У той день лекотека стала обов’язковим атрибутом для селфі всіх учасників конкурсу. Макет лекотеки, на прохання журі конкурсу, наша Настя подарувала Ужгородському університету.  

Конкурс був організований на високому рівні. Незабутні враження від конкурсу та Ужгороду можна побачити на світлинах.

31230242_1810852399216905_5084830911518736384_n 31230386_1810852689216876_424453377137573888_n 31301428_1810852589216886_5615666724452958208_n

31206668_1810852122550266_6051065065535176704_n 31232456_1810853432550135_9166545921561853952_n

                                                           Наталя Захарова,

кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти.

Наукове співробітництво між БДПУ і Вищою технічною школою в Катовіцах триває

В рамках реалізації угоди про співробітництво між Вищою технічною школою в Катовіце (Польща) та Бердянським державним педагогічним університетом 11-13 квітня відбулася Міжнародна конференція «Сучасні інноваційні та інформаційні технології у розвитку суспільства», до участі в якій були запрошені викладачі та студенти нашого вишу. Серед організаторів даного наукового заходу були також Донбаський державний педагогічний університет, Інститут дослідження просторового розвитку, Національний університет цивільного захисту України, Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка та Центральноукраїнський національний технічний університет.

Конференція відбулася під патронатом Міністра науки та вищої освіти Республіки Польща, Сілезького Воєводи, Маршала Сілезького воєводства та Мера м. Катовіце.

Учасники конференції обговорювали актуальні проблеми місця інноваційних та інформаційних технологій в соціальному та економічному розвитку суспільства; ролі інноваційних технологій у формуванні, розвитку та використанні людського капіталу; значення інноваційних та інформаційно-освітніх технологій у навчально-виховних процесах дошкільної, початкової, загальноосвітньої та вищої освіти.

Особлива увага була приділена питанням модернізації діяльності системи неперервної освіти у контексті євро-інтеграційних процесів та правовим аспектам розвитку інформаційного суспільства.

На конференції було представлено результати досліджень к.п.н., доц. Горбатюк Л.В., к.ф.-м.н., доц. Кравченко Н.В. «Використання мобільних додатків у вивченні іноземних мов у вищих навчальних закладах», к.е.н., доц. Несторенко Т.П. «Lifelong Learning in EU and non-EU Countries in the Context of the Agenda 2030: an Example of Slovakia and Ukraine» (у співавторстві з професором Економічного університету в Братиславі В.Гондою, PhD.); ст. викл. Літуса Р.І. «Methodic of the Strength’s Development at the Lessons of Physical Culture with Pupils of 15-17 years old with the Help of the Strength’s Orientation».

Польських колег зацікавили дослідження викладачів БДПУ. Була досягнута попередня домовленість, що в разі отримання Вищою технічною школою в Катовіце фінансування від програми ERASMUS+ декілька викладачів БДПУ будуть запрошені прочитати лекції студентам польського вишу.

1 2

3 4

 

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини: Остополець І.Ю.

Першість із гімнастики серед студентів факультету фізичного виховання

   У рамках спартакіади БДПУ серед студентів факультету фізичного виховання 24 квітня ц. р. в гімнастичному залі корпусу №5 БДПУ пройшли змагання зі спортивної гімнастики, в яких брали участь студенти 1-4 курсів. Склад команди від кожного курсу – одна дівчина та два юнаки. Дівчата змагались у двох вправах: акробатична зв’язка та опорний стрибок. У чоловіків в програмі змагань було три види: вправа на брусах та перекладині, опорний стрибок. Змагання особисто-командні,  де кожен результат зараховувався в «скарбничку» відповідного курсу та виборювали першість кращих серед жінок та чоловіків. Суддівство проходило під керівництвом старших викладачів кафедр теорії та методики фізичного виховання та фізичного виховання Сергія Єфімова та Олексія Будного, також допомагав у суддівстві випускник факультету фізичного виховання Богдан Примак.

Під час виконання змагальних вправ, призові місця розподілились наступним чином: четверте місце у студентів 4 курсу, ІІІ місце – 2 курсу, ІІ місце – 3 курсу та команда-переможець – студенти 1 курсу. Кращими гімнастами 2018 року серед студентів факультету фізичного виховання стали: Красильников Влад (1 курс) та Березіна Олександра (2 курс).

Студенти та організатори змагань вдячні декану факультету фізичного виховання Сергію Кушнірюку за нагородну атрибутику та голові профкому, депутату міської рали БДПУ Віталію Лолі – за надані «солодкі призи».

 31265507_1801316766604164_972747471920824320_o 31271276_1801315929937581_7320286978778333184_o

31271302_1801316073270900_6930847261664477184_o 31326895_1801315749937599_3362734796043190272_o

31344648_1801316653270842_7804508850224103424_o 31369655_1801318266604014_2220893336397414400_o

31354644_1801315913270916_3451842452468531200_n 31423805_1801327679936406_3099234356250542080_n 31250422_1801337409935433_673067511821893632_n

 31378726_1801317119937462_6364586575652716544_o 31404238_1801329953269512_1819236855393026048_o

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Руслана Литуса)

 

Корейський досвід для української освіти

24 квітня 2018 р. у Mercure Kyiv Congress відбувся Всеукраїнський відкритий форум лідерів освіти «MIND EDUCATION LEADERS FORUM 2018, досвід Республіки Корея». Організатором заходу виступив «International Mind Education Institute» (Республіка Корея).

Захід відбувся за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України і за підтримки Міністерства юстиції України.

Основна увага учасників форуму була зосереджена на питаннях виховання критичного та інноваційного мислення серед молоді та побудови професійного діалогу між людьми.

IMG_5439 IMG_5514

IMG_5448 IMG_5451

IMG_5453

Ігор Лиман,

координатор міжнародної діяльності БДПУ