Всеукраїнський форум “Батьки за раннє втручання”

   30 березня ц. р. члени ГО "Розвиток особистості дитини плюс" та доцент кафедри прикладної психології та логопедії Ольга Сербова брали участь у семінарі "Впровадження принципів раннього втручання у громадах Запорізької області – позитивний досвід ОТГ Преображенка"
   Захід організовано завдяки Благодійному фонду Інституту раннього втручання та Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Україні.
   Наступний захід «Раннє втручання. Супровід дітей з особливими освітніми потребами» відбудеться 17-18 квітня ц. р. в Бердянську на базі Компетентнісного центру інклюзивної освіти нашого університету.

29684102_1610669445649185_5401023260973132934_n  29790042_1610668638982599_7095283298223816065_n

29694487_1610657328983730_8441388895933400507_n

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ольги Сербової)

Учні збирали та програмували своїх перших роботів…

Робототехніка здатна зацікавити людей різного віку, а особливо – учнів, тому заняття, спрямовані на створення програмованих роботів за допомогою конструктора LEGO Mindstorms, користуються надзвичайним попитом у школярів.

29 березня ц. р. на базі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ відбувся майстер-клас з робототехніки та інноваційних технологій для учнів 7-8 класів гімназії №1 «Надія». Захід провів досвідчений фахівець, кандидат технічних наук Олександр Антоненко.

Під його керівництвом учні збирали та програмували своїх перших роботів на виконання певних завдань, з якими вони з успіхом впорались. Під час майстер-класу гімназисти набули знання з проектування, конструювання та програмування моделей з конструктора LEGO за допомогою вбудованого мікрокомп’ютера, ознайомилися з принципами програмного керування різноманітними двигунами та обробкою інформації, що надходить від численних датчиків.

Загалом майстер-клас пройшов у невимушеній, захоплюючій атмосфері та подарував учням море задоволення.

DSC00575 ???????????????????????????????  

DSC00586

 «Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Павла Буянова,
доцента кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти БДПУ)

 

Секрети й здобутки лабораторії

   У рамках науково-педагогічного стажування к. п. н., доцента кафедри комп’ютерних технологій в управлінні  та навчанні й інформатики факультету МКТО Ганни Алєксєєвої на базі Заслуженого Автономного Університету Пуебла 2 квітня ц. р.  відбулася зустріч із науковими працівниками і викладачами лабораторії  «Дослідження цифрових систем і оновлювання джерел  енергії» (LISDER), яка  належить Автономному університету Пуебла і знаходиться на факультеті комп'ютерних наук в університеті міста Пуебла (Мексика).
   Основна функція лабораторії – розробка і поширення знань в галузі наукових досліджень на основі вбудованих систем (Embedded Systems), проведення безкоштовних курсів моделювання друкованої плати (PCB), а також порад щодо розробки апаратного та програмного забезпечення. Також вони вчать випускників використанню мікроконтролерів і польових програмованих логічних матриць (FPGA) з додатками в цифрових системах і гібридних електричних транспортних засобах.
   Лабораторія має базу апаратно-орієнтованого проектування, виготовлення і програмування Embedded Systems, які дозволяють створювати промислові прототипи та здійснювати дослідження у вбудованих системах.
   М. І. Хосе Мігель Уртадо Мадрид, професор і дослідник на факультеті відповідає за електронний дизайн зони і виготовлення друкованих плат (PCB), що спеціалізується на пристроях SMD. Він відповідає за проектування, розробку і обробку друкованих плат, які використовуються в дослідженнях та розробці проектів на базі мікроконтролера, а також розробляє орієнтовані програмно-апаратні засоби для бездротового зв'язку і мережевих систем.
   М. І. Мануель Агілар Родрігес, співавтор науково-дослідної лабораторії відповідає за спеціалізоване інженерне програмне забезпечення, в основному, в додатках Fullstack. Проектування, розробка і підтримка інфраструктури сервера для забезпечення послуг для Університету в системах Linux. Він також розробляє інтерфейсні програми для кінцевого користувача; додатки для персональних комп'ютерів, веб-додатки і мобільні додатки.
   Крім того, лабораторія  «Дослідження цифрових систем і оновлювання джерел  енергії» спеціалізується на розробці вбудованих систем за рахунок впровадження програмованих пристроїв різної архітектури з використанням технології для ефективного вирішення проблем, оптимізації наявних ресурсів за рахунок апаратних засобів.
   Корисною для наших викладачів є інформація щодо можливостей заробітку коштів у рамках нашого університету на прикладі колег з Мексики: проводження різних платних курсів для людей, які не мають відношення до Університету, особливо, для пенсіонерів, які хочуть отримати основи комп’ютерної грамотності; супровід та настройка програмного забезпечення  для організацій; розробка спеціалізованого програмного забезпечення; сертифікація курсів тощо.
   Досвід лабораторії показує, що є можливість створити свій департамент для збірки ПК необхідної комплектації, який буде обслуговувати не тільки свої підрозділи університету, але й може користуватися попитом для населення (ціна буде нижче, ніж в магазинах за рахунок того, що деталі будуть закуповуватися на сайтах з низькою собівартістю).
   Висловлюємо щиру подяку керівнику лабораторії LISDER професору Заслуженого Автономного Університету Пуебла (Мексика) Хосе Итало Кортезу за можливість викладачам і студентам нашого університету поширити свої професійні знання в області Embedded Systems  та змогу сумісних проектів та статей!

1 2 3

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ганни Алєксєєвої)