«Енергозбереження – це просто!» або «Батарейки – здавайтеся !»

17 квітня цього року,  об 11.00 біля художнього музею ім. І. І. Бродського відбулося загальноміське дійство –  еко-квест  «Енергозбереження – це просто!». Захід було проведено з метою привернення уваги мешканців м. Бердянська до екологічних проблем навколишнього середовища міста, у тому числі забруднення від батарейок.

Ініціаторами, вже кілька років поспіль, виступили відділ сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради та  Перше Антикафе Бердянська «Час Є!».

Команду зі студентів факультету фізичного виховання (1 СОЗЛ, 33 ЗЛ, 31 ФВ) супроводжував доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології, Гнатюк В. В. За умовою участі у квесті із собою необхідно було принести зібрані в навчальному закладі використані батарейки. І тут на допомогу нам прийшли кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології, фізичного виховання, теорії та методики фізичного виховання, крім того, відгукнулися кафедри філологічного факультету (соціальних комунікацій, а також зарубіжної літератури та теорії літератури) і звичайно, студенти факультету фізичного виховання, які провели і планують робити це й далі, екологічну акцію по збору батарейок. Дякуємо за добру і корисну справу! 

Майже три години, після збору команд, проведення інструктажу, надання необхідної інформації та оголошення старту  учасники проходили еко-квест, що відбувся у центрі міста. Учасники виконували завдання з з теми екології та енергозбереження.

Наша команда «ЕКО-LiFE» успішно виконала всі завдання та посіла перше місце серед інших команд. Трішки виснажені, але з гарним настроєм, цінними призами та можливістю безкоштовно відвідати піцерію і смачненько поласувати піцою, учасники захоплено ділилися враженнями.

Команди були нагороджені подарунками від спонсорів та подяками від відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради.

_DSC5050 _DSC5094 Грамота екозахід 17.04.18-І місце

_1 Здай батарейку - екозахід   

_DSC5080  _DSC5113

_DSC5119 _DSC5126

_DSC5132 _DSC5139

_DSC5140 _DSC5141

_DSC5142 _DSC5143

_DSC5146-1 30052104_2109877179244444_7311260890372917666_o

30073696_2109874639244698_8848374423917812594_o _DSC5069

«Університетське Слово»

(за матеріалами та світлинами В. Гнатюка (БДПУ)

Нова зустріч із Анною Українською

Другий рік поспіль при кафедрі іноземних мов і методики викладання і з ініціативи декана факультету філології та соціальних комунікацій Ірини Глазкової працює Школа молодого вчителя, мета якої – популяризація професії вчителя іноземної мови та формування професійних навичок студентів.

У рамках діяльності Школи 17 квітня ц.р. студенти-германісти мали нагоду зустрітися із цікавою та ініціативною людиною, переможцем конкурсу «Вчитель року 2016», творчим вчителем-новатором Бердянського муніципального ліцею – Анною Українською.

Нещодавно у межах медіа-проекту «Освіторія» Анна В’ячеславівна стала фіналістом Global Teacher Prize Ukraine і взяла участь у Global Education and Skills Forum – 2018 у м. Дубаї. Під час зустрічі зі студентами гостя поділилася досвідом, перейнятим нею у міжнародних школах м. Дубаї. Вона розповіла про специфіку освіти в Об’єднаних Арабських Еміратах, про запровадження нових підходів й технологій у навчанні в цій країні та як зробити процес вивчення іноземної мови та інших предметів цікавішим для учнів. 

Після заходу студенти-філологи поділилися своїми враженнями від зустрічі.

Володимир Татарин, студент 2 курсу:

«Професія вчителя – одна з найвідповідальніших у світі, адже стосується нашого з вами спільного майбутнього. Зустріч, яка відбулася сьогодні, закріпила цю ідею у серцях студентів-філологів. Справді, шлях до зірок тернистий. Але Анна Українська, учасник форуму Global Еducation and Skills Forum – 2018, на власному прикладі довела, що немає нічого неможливого, і кожен, у кого є справжній запал вдосконалювати свої педагогічні компетентності, може знайти найменші можливості для цього та збільшити їх принаймні вдвічі, а згодом і сам буде ділитися набутими знаннями і навичками з ідейним побратимами.»

Марія Кальма, студентка 3 курсу:

«Я вже вдруге зустрічаюся з прекрасним вчителем англійської мови Анною Українською. Минулого року вона проводила майстер-клас і ділилася власним викладацьким досвідом. Цього року Анна В’ячеславівна розповідала про свою участь у Global Education Skills Forum – 2018 у Дубаї. Зустріч відбулася у комфортний, невимушеній обстановці. Ми мали змогу задавати питання, які були нам цікаві. Мені дуже сподобалася розповідь про освіту в Дубаї, запровадження нових технологій у навчанні. Анна В’ячеславівна по-справжньому надихнула нас ніколи не зупинятися на досягнутому, а постійно удосконалюватися. Було б бажання, а все інше можна здолати.»

Дякуємо Анні В’ячеславівні за щире і цікаве спілкування, а нашим викладачам за організацію цього заходу, та чекаємо наступних зустрічей!

   14 13

12 11

Катерина Білич,

студентка 2 курсу

факультету філології та соціальних комунікацій

Світлини автора

У рамках грантового проекту «Дитина. Родина. Громада»

На базі Компетентнісного центру БДПУ 17-18 квітня ц. р. відбувся семінар «Раннє втручання. Супровід дітей з особливими освітніми потребами» в рамках грантового проекту «Дитина. Родина. Громада».

Ініціатор та організатор заходу – Олена Корж – мати дитини з аутизмом, голова ГО «Розвиток особистості дитини плюс». 

Зустріч пройшла при підтримці факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, студенти якого активно допомагали в організаційних питаннях, реєстрації учасників заходу.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася декан факультету, професор Лариса Казанцева, наголосивши на важливості заходу, надихнувши гостей на плідну працю.

Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Ревуцька та доцент кафедри Ольга Сербова доповідали щодо ролі логопеда та практичного психолога у ранній діагностиці та профілактиці психофізичних вад у дітей. 

На питання «Що таке раннє втручання?», «Навіщо ця послуга потрібна громадам?» давав вичерпну відповідь Сергій Піщулін – координатор проекту «Дитина. Родина. Громада» (м. Запоріжжя). 

З доповіддю «Раннє втручання – початок. Чому та як?» виступила мати дитини з аутизмом, національний координатор Програми «Батьки за раннє втручання» Олена Скрипко (м. Київ).

Наталія Острогляд – мати дитини з аутизмом, керівник проекту «Дитина. Родина. Громада.», засновник ГО «Аутизм. Свідоме батьківство» висвітлила питання «Навіщо потрібен батьківський рух?»

Із особливостями роботи групи психологічної підтримки батьків присутніх ознайомила Олена Кідалова – практичний психолог ГО «Розвиток особистості дитини плюс»

«Формування критичного мислення у дiтей з особливими освiтнiми потребами» – з таким питанням виступила Лариса Коломєєць – експерт та тренер з прав людини, національний тренер з медіації, магістр державного управління, вчитель методист.

До участі в обговоренні були запрошені члени команди раннього втручання селища Преображенка Запорізької області.

До семінару залучилися 106 учасників, серед яких –  освітяни, студенти, медичні працівники, науковці.

Організатори щиро вдячні всім, хто був на семінарі, за справжній інтерес до порушених проблем і активне бажання взяти участь у їх вирішенні. Було висловлено ряд побажань щодо використання результатів даного семінару і проведення аналогічних зустрічей у майбутньому.

30725592_867305720142670_1884552372978450432_n 30740648_867305836809325_7867547609940885504_n

sdr sdr

sdr  dav

dav dig dav

dav

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ольги Сербової)

 

Популяризація проекту Еразмус+ QUAERE в рамках Міжнародної конференції в Маріуполі

18-19 квітня 2018 р. на базі Маріупольського державного університету триває ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інтернаціоналізація вищої освіти України в умовах полікультурного світового простору: стан, проблеми, перспективи», в рамках якої відбулись дисемінаційні заходи проекту Еразмус+ «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» (QUAERE), що співфінансується ЄС.

Серед гостей конференції – заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, віце-президент Національної академії педагогічних наук України Олег Топузов, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр в Україні Луїс Телемаху, Генеральний консул Німеччини Вольфґанґ Мьоссінґер, Генеральний консул Греції в Маріуполі Елені Георгопулу.

Члени команди БДПУ проекту QUAERE організували панельну зустріч “«Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій»: проект програми ЄС Еразмус+”, на якій учасники конференції мали можливість докладно ознайомитись з ходом і напрацюваннями проекту.

 IMG_5355

IMG_5357 IMG_5358

IMG_5359 IMG_5387

IMG_5382 IMG_5354 IMG_5388

Ігор Лиман, професор БДПУ,

координатор міжнародної діяльності університету

День відкритих дверей в коледжі

Ми не завжди зможемо створити майбутнє для нашої молоді,

але ми завжди можемо створити молодь для майбутнього.

Франклін Рузвельт

За вікном весна, а це означає, що через короткий проміжок часу кожен із випускників загальноосвітніх навчальних закладів прийматиме важливе рішення щодо свого майбутнього. Як відомо, одним із найкращих та перевірених способів здобути вичерпну інформацію про навчальний заклад та всі нюанси вступної кампанії у ньому – відвідати День відкритих дверей.

Ось і економіко-гуманітарний коледж БДПУ 18 квітня ц. р. гостинно запросив усіх тих, хто зацікавлений у виборі професії.

У 2018-2019 н. р. в коледжі планується набір студентів  9-х, 11-класів за такими професіями та спеціальностями: «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»; «Фізична культура і спорт»; «Кухар; кондитер»; «Кухар; офіціант»; «Кухар» (5 розряд); «Офіціант; бармен»; «Агент з постачання»; «Харчові технології»; «Готельно-ресторанна справа»; «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Під час проведення Дня відкритих дверей усі присутні мали можливість: поспілкуватися з адміністрацією  навчального закладу, викладачами, учнями, студентами різних курсів та професій; ознайомитись з інформаційними тематичними стендами; отримати рекламні буклети, брошури та інші друковані матеріали профорієнтаційного характеру; уточнити умови вступу;

переглянути відеоролики, презентації, виставки професійної творчості учнів, студентів коледжу; дізнатися про особливості дозвілля студентів (спортивні секції, гуртки, клуби за інтересами, художню самодіяльність); взяти участь в екскурсії по навчальному закладу, його аудиторіях, лабораторіях…

Перлиною заходу став урочистий концерт, підготовлений учнями та студентами коледжу.

Колектив коледжу висловлює щиру подяку всім абітурієнтам, їх батькам та усім гостям, які приїхали до нас із різних населених пунктів, виявили щире зацікавлення та взяли участь у Дні відкритих дверей. Бажаємо, щоб вибір навчального закладу був правильним і навчання у нашому коледжі було не тільки цікавим і якісним, а й приносило успіх у навчанні та задоволення від студентського життя, міцні фундаментальні знання, практичні навики і духовний розвиток. Усім цим вимогам відповідає Бердянський економіко-гуманітарний коледж», який гостинно відчиняє двері перед вами – абітурієнтами, які невдовзі поповнять ряди учнів й студентів, готових вчитись, отримувати професію та працювати в ім’я майбутнього добробуту України.

DSCF0037

DSCF0048 DSCF0080

DSCF0087 DSCF0107

Галина Іванченко,

заступник директора з виховної роботи

Світлини з архіву коледжу