Доторкнувшись до спадщини останнього гетьмана України

29 квітня виповнюється 100 років утворення Української Держави, Гетьманату Павла Скоропадського. Це державне утворення є найбільш дискусійним періодом Української революції 1917-1921 рр. Особа останнього гетьмана України –  Павла Петровича Скоропадського  також залишає чимало простору для досліджень сучасних вчених, потребуючи подальшого вивчення та розвідок. Адже навколо цієї неординарної особистості завжди точилися нескінченні дискусії, складалися міфи і легенди.

Саме цій темі був присвячений круглий стіл «Життєздатність ідей П. Скоропадського сьогодні», що відбувся 25 квітня за участю студентів та викладачів гуманітарно-економічного факультету.

Після вступного слова модератора – доцента Марини Антощак присутні ознайомились із презентацією циклу віртуальних виставок літератури за темою «Українська революція» на сайті бібліотеки БДПУ, отримали інформацію про рекомендаційні списки публікацій періодичних видань зазначеної тематики й прослухали цікаву розповідь про літературу, присвячену особі П. Скоропадського (виступ завідуючої відділом обслуговування бібліотеки БДПУ Філон І. М.).

До уваги аудиторії був представлений відеоматеріал з історичного науково-популярного серіалу «Непрощені» (серія П. П. Скоропадський). Студенти мали можливість поринути в буремні роки Української революції, переглянувши документальні кадри, факти біографії Павла Петровича, почути його спогади, стати свідками дискусії серед відомих науковців сучасності, звернути увагу на аргументовані, але часом полярні судження та висловлювання щодо постаті останнього гетьмана України.

Студенти й самі долучилися до обговорення зазначеного кола питань. Першокурсники-історики ГЕФ підготували доповіді з тематики, дуже близької присутній аудиторії – освітня політика уряду П. Скоропадського. Прозвучали нові факти, згадувалися як відомі, так і напівзабуті імена.

Виступаючі висловлювали думки, що, незважаючи на неоднозначність оцінок діяльності Павла Скоропадського, культурно-освітні здобутки гетьманської держави не втратили своєї актуальності сьогодні.

Наприкінці зустрічі присутні прослухали слова-звернення до українців, написані П. Скоропадським у далекому 1919 році.

1 2

3

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Марини Антощак)

Метелики з тижня психології…

З давніх-давен людей цікавило, що таке душа і як вона виглядає. Згідно давньогрецької міфології чисту душу символізувала богиня Психея, яка зображувалася з крилами метелика. Цей образ зберігся й до наших часів. Саме Метелик став головним мотивом цьогорічного Тижня психології, який традиційно організовує кафедра психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв та присвячує його Всеукраїнському дню психолога.

23 квітня, у цей святковий для психологів день, відбулося відкриття Тижня психології, символом якого став Метелик бірюзового кольору. На початку було презентовано «дорожню карту», яка візуалізувала заплановані заходи; проведено експрес-діагностику «Ефект метелика» на визначення потенціалу власної особистості; роздано практичні завдання для студентів на весь святковий тиждень.

Головним заходом другого дня стало проведення IV Регіонального фестивалю практичної психології та арт-терапії «Психологічний калейдоскоп», в рамках якого було проведено більше десяти майстер-класів різної спрямованості. Тренерами стали викладачі та співробітники кафедри психології Малихіна Тетяна, Фролова Ольга, Сердюк Наталія, Колпакчи Олена, Богдан Марина, Ляхор Тетяна, студентка 4 курсу Сафонова Віра та запрошена гостя – арттерапевт та казкотерапевт – Омельницька Світлана. Майстер-класи «Мета – компас життєвого шляху», «Дерево роду», «Секрет успіху», «Спіраль самопізнання», «Трансформація метелика» та інші отримали позитивні результати та відгуки від учасників.

Цікаві доповіді, яскраві презентації та вражаючий фільм про знаного вченого Л.С. Виготського підготували студенти другого курсу спеціальності «Психологія» під керівництвом Дорошенко Марини в рамках заходу з циклу «Життя видатних психологів».

Четвертого дня студентів чекав сюрприз – гра-квест «Слідопит», яка мала на меті більш детально познайомити їх з життям кафедри психології, факультету та університету. Найобізнанішими виявилися студенти 4 курсу, але відрив першого та другого курсів був невеликий. Тому з впевненістю можемо сказати – наші студенти не лише активні та енергійні, а й надзвичайно кмітливі.

Заключним етапом тижня психології була презентація колажів, виконаних студентами-психологами. Тематикою індивідуального завдання для кожної групи стали відомі афоризми про професію психолога, яку вони обрали як майбутню. Автори колажів приємно вразили глибиною своїх міркувань, масштабами виконаної роботи, різнобарвністю талантів та креативністю.

Використання нових форматів роботи на цьому тижні довело, що наші студенти – майбутнє української психології – готові зосереджуватися на досягненні професійної мети та імпровізувати, а отже – готові розкритися як спеціалісти та особистості. Бажаємо їм подальших звершень та гармонії в душі. А всіх колег ми щиро вітаємо з професійним святом – Всеукраїнським днем психолога!!!

30825280_1628959893849852_977167260_o  IMG-0206 

IMG_20180424_094448 IMG-0268 

SAM_9045 SAM_9067

 SAM_9076 IMG-0223

SAM_9069 IMG-0284

 

Марина Богдан

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Фото з архіву кафедри

Перемоги молодих перекладачів

Вже другий рік поспіль студенти-германісти Бердянського державного педагогічного університету беруть участь у Міжнародному студентському конкурсі перекладів «Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу», що проходить упродовж березня-квітня на базі кафедри філософії мови, мовознавства та перекладу факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

За умовами конкурс складається з двох турів. Цього року в першому турі змагалися більш ніж 300 учасників з різних куточків України та із закордону. Студенти повинні були перекласти вірш, пісню, новини BBC з англійської мови на українську.

Переможці 1 туру були запрошені до участі у другому, який відбувся 20 квітня. У номінації «Найкращий усний послідовний переклад тексту з англійської на українську мову сучасних подій у світі» виконавці найкращих перекладів були нагороджені сертифікатами на навчання у Лондонській мовній школі (м. Київ) та різними книгами й словниками відомих британських і американських видань для вдосконалення знань з англійської мови та підготовки до міжнародних екзаменів на знання мови. А всі учасники конкурсу були нагороджені сертифікатами за участь.

Студенти 2 АМЛ групи ФФСК посіли такі призові місця: Сластьонова Дар’я – 2 місце (науковий керівник – к. філол. н., доцент Дуброва О. В.) та Крива Крістіна – 3 місце (науковий керівник – к. пед. н., доцент Розумна Т. С). Завдяки участі у конкурсі перекладів дівчата отримали позитивний досвід професійного змагання і покращили власні навички перекладачів. Сподіваємося на подальші перемоги наших студентів-германістів!

SONY DSC

IMG_20180425_181420_904

 

Сластьонова Дар’я,
студентка 2 АМЛ групи ФФСК

Чекаємо з нетерпінням!

25 квітня у м. Оріхів відбулася профорієнтаційна акція «Випускник – 2018», яка була організована Оріхівським районним центром зайнятості для учнів 9-х і 11-х класів ЗНЗ Оріхівського району з метою сприяння здійснення усвідомленого вибору професії та навчального закладу для подальшого професійного навчання, успішної самореалізації та зниженню рівня молодіжного безробіття.

Участь у цьому профорієнтаційному заході взяли і представники БДПУ – декан гуманітарно-економічного факультету, доцент Макаренко Тамара Петрівна, завідувач підготовчого відділення Костенко Людмила Михайлівна, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Салюк Богдана Анатоліївна і старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії Анастасова Наталя Миколаївна.

Профорієнтаційна команда презентувала наш університет, розповіла про його історію та досягнення, освітні напрями та спеціальності, а також про можливості для професійної підготовки фахівців освіти та господарства і для реалізації особистісних амбіцій студентів. Оріхівські абітурієнти із зацікавленістю сприймали інформацію, позитивно реагували, зверталися з конкретними питаннями щодо вступу, навчання і працевлаштування.

Впевнені, що значна кількість учасників цього профорієнтаційного заходу стануть студентами Бердянського державного педагогічного університету.

фото1 фото2

фото3 фото4

Богдана Салюк,
доцент кафедри іноземних мов і
методики викладання ФФСК