Виявляючи творчу ініціативу вихователів

Вчити помічати і сприймати прекрасне у навколишньому, формувати інтерес до образотворчої діяльності, розвивати творчі здібності дошкільників у нетрадиційних техніках малювання – це лише деякі з питань, які було розглянуто на методичному об’єднанні вихователів груп дітей середнього дошкільного віку закладів дошкільної освіти Бердянська, яке відбулося в ЗДО № 34 «Оленка». Методичне об’єднання «Формування творчої особистості засобами художньої діяльності» розпочалося з міні-лекції доцента кафедри дошкільної освіти БДПУ Тетяни Єськової, в якій було зазначено, що нетрадиційні техніки малювання відкривають широкі можливості для розвитку уяви як елементу творчих здібностей дошкільників, акцентовано увагу вихователів на особливостях методики навчання нетрадиційним образотворчим технікам дітей середнього дошкільного віку та запропоновано цікаву презентацію з цієї проблеми.  Слухачі також мали можливість втілити свої теоретичні знання в практичній діяльності і, використовуючи різноманітні нетрадиційні техніки малювання, створити цікаві художні роботи.

Така спільна діяльність науковців та практиків надає можливість виявити творчу ініціативу вихователів, що спрямована на розвиток творчої особистості дошкільників. 

IMG-0d92350fe9b12282331a260fc44e17ca-V IMG-a1a96ff69321f13037dc4ba7e7c143dd-V

IMG-b5cc7f98f5afa74363c4b5eee242e696-V IMG-f9fae1b74f9ffc1bc1ae9be9027e6304-V

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами  Тетяни Єськової)

Тріумф наших програмістів

   21 квітня в Запорізькому національному технічному університеті відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування (відбіркової олімпіади командної студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС), в якому взяли участь дві команди БДПУ (тренери – Сосницький О. В. і Лаврік В. В.) і команда СШ 16 (тренер – Дубінін А.О.). Змагання проходили одночасно за єдиною системою через спеціальні об’єднувальні інтернет-сервери  в Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях та в АР Крим.

У виключно напруженій 5-ти годинній високоінтелектуальній боротьбі перша команда БДПУ у складі студентів кафедри комп’ютерних технологій Заволоки Євгена, Венецького Дмитра і Меснянкіна Влада і збірна учнів СШ 16 у складі Захарова Микити, Караваєва Кирила і Паценталюка Валерія продемонстрували високий рівень підготовки і несподівано для всіх випередили всі 49 команд Запорізької області в своїх категоріях (вищих навчальних закладів і загальноосвітніх шкіл, відповідно), стали чемпіонами області. Друга команда БДПУ у складі Буркута Марка, Саліонова Андрія і Карташова Пилипа зайняла 14 місце, що також є високим і вселяє надії в майбутніх успіхаУ.

В загальному заліку по півдні України ці команди зайняли відповідно 10, 14 та 41 престижні місця в єдиному заліку серед 125 команд південної групи областей, що виводить їх на високий національний рівень. Другий тур відбудеться в жовтні за вихід в фінал першості України і міжнародні змагання. Зважаючи на хронічний брак фахівців в цій галузі, хлопці вже зараз отримують пропозиції працювати в закордонних комп’ютерних фірмах.

Перемога бердянських програмістів над усіма командами вишів області, незважаючи на жорстку конкуренцію, вказує на можливість реальної підготовки спеціалістів з інформатики і комп’ютерних технологій найвищого рівня в нашому місті, якщо об’єднати зусилля університету і загальноосвітніх навчальних закладів, привернути особливу увагу здібним учням і запровадити світові стандарти навчання, що зараз здійснюється на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти. Якби для підготовки були залучені також і коледжі нашого міста, бердянці могли б успішно поборотися і в цій номінації.

1 2

3

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами факультету)

«Збережемо природу рідного краю!»

19 квітня у Бердянському краєзнавчому музеї пройшов захід, присвячений Дню Довкілля в Україні. Проводиться він щорічно у рамках еколого-просвітницького проекту «Збережемо природу рідного краю», розробленого відділом природи краєзнавчого музею спільно з науковим відділом Приазовського національного парку. Традиційно у цьому заході брали участь вчені-екологи Бердянського державного педагогічного університету.

Серед запрошених були присутні студенти Бердянського державного педагогічного університету та Бердянського медичного коледжу, начальник наукового відділу Приазовського національного природного парку Барабоха Наталя Миколаївна, вчені-екологи БДПУ: Мягченко Олександр Петрович, Шаповалова Тетяна Григорівна, Гнатюк Віталій Васильович; директор Бердянського краєзнавчого музею, заслужений діяч культури України Ноздріна Дюдмила Федорівна.

Під час заходу науковий співробітник відділу природи Світлана Дмитрівна Дуленко розповіла про чудову природу Північного Приазов’я – регіону, унікального за своїм походженням і природними умовами, та звернула увагу на необхідність дбайливого ставлення до неї. Гості побачили на слайдах дивовижні краєвиди, пам’ятки природи мальовничих берегів Берди.

Перед присутніми виступила Барабоха Наталя Миколаївна з цікавою доповіддю про діяльність Приазовського національного природного парку зі збереження та відтворення унікальних природних комплексів північно-західного узбережжя Азовського моря.

Інформативним виступом про екологічний стан м. Бердянська Гнатюк Віталій Васильович  звернув увагу на стан навколишнього середовища та унікальність екосистем міста, запропонувавши шляхи вирішення низки екологічних проблем.

Пізнавальною була розповідь  Шаповалової Тетяни Григорівни про експеримент з вихованцями станції юних натуралістів, які вели спостереження за транспортним потоком у районі центрального харчового ринку м. Бердянська та за формулами визначали можливу ступінь забруднення повітря відпрацьованими газами внутрішнього згорання і важкими металами, що можуть осідати на продукти та прилеглу територію.

Мягченко Олександр Петрович активізував знання присутніх цікавими запитаннями та наголосив на необхідності перегляду наших негативних вчинків по відношенню до «Природи», яка може нам помститися за наші вчинки.

Екозахід Краєзнавч. музей 2018 Изображение 007

Изображение 011 Изображение 019

Изображение 021  Изображение 028

Изображение 031 Изображение 032

Изображение 022

Віталій Гнатюк,

заступник декана факультету фізичного виховання з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидат біологічних наук, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології

(за матеріалами та світлинами краєзнавчого музею)

 

Неймовірне занурення в історію…

Яскравим завершальним акордом проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта» 20 квітня о 21:00 стало чарівне дійство із зануренням в історію – «Ніч у БДПУ».  Були інсталяції, які допомогли поринути в атмосферу того часу, побачити, як вчилися студенти, як працювали відомі люди, що відбувалося в роки Другої світової війни та що пережили стіни університету до нашого часу.

Проводився захід без освітлення, тільки при свічках – це додало атмосферності дійству. Ми змогли і відтворити церкву з богослужінням у сучасному актовому залі, і карцер у спортивному залі та багато чого іншого.

Завершилася театральна екскурсія біля арт-об’єкта «Я люблю БДПУ».  Заступник голови студентської ради університету Анастасія Єсіпова розказала про ідею його створення, висловила любов усього студентства до нашого найулюбленішого закладу.

Ми дякуємо всім, хто завітав до нас і занурився в історію.

6 5

4 3

2 1

Роботів багато не буває

Про це переконливо свідчить невщухаючий інтерес учнів гімназії №1 «Надія», яких вже традиційно зустрів факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ.

Як завжди, на високому професійному рівні кандидат технічних наук, доцент Олександр Антоненко провів майстер-клас із робототехніки. Юні дослідники отримали відповіді на свої запитання зі створення, програмування і використання роботів і, що найголовніше, змогли власноруч по-практикувати у такій цікавій галузі як робототехніка.

На черзі нові зустрічі, нові заходи, нові проекти.

P80424-142244 P80424-142348

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами  Павла Буянова,
доцента кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти БДПУ)