Київська та львівська зустрічі консорціуму проекту ЕРАЗМУС+ QUAERE

Впродовж місяця відбулись дві зустрічі членів консорціуму проекту ЕРАЗМУС+ «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» (QUAERE), що співфінансується ЄС.

Базою київської зустрічі 21-23 березня 2018 р. став Київський національний університет імені Т. Шевченка (http://ri-urbanhistory.org.ua/erazmus-meetings/574-kijiv-berezen). На засіданнях, у тому числі і присвячених розробкам проекту «Модель внутрішньої системи забезпечення якості університету» і «Організаційна структура внутрішньої системи забезпечення якості та основні функції центру ЗЯВО в університеті», були присутні Заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич, Директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров, Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков, члени команди Національного Еразмус+ Офісу в Україні Світлана Шитікова і Жанна Таланова.

12 квітня 2018 р. у Львові на базі Львівського національного університету ім. І. Франка відбувся моніторинг проекту Національним Еразмус+ Офісом в Україні. Кожна з команд проекту, у тому числі і команда БДПУ, звітувала про зроблене впродовж двох років (http://ri-urbanhistory.org.ua/erazmus-meetings/577-monitoringova-zustrich-proektu-quaere-lviv-kviten-2018 ).

IMG_5067[1] IMG_5074[1]

IMG_5098[1] IMG_5224

IMG_5340[1] IMG_5086[1]IMG_5341[1] 

Ігор Лиман, професор БДПУ,

координатор міжнародної діяльності університету

Об`єднуюча акція

Розповідає «нашоатлантівка» Анетта Омельченко: «Ми зробили ще одну добру справу: нас запросили на завершення благодійної акції «Великодній кошик солдату», яка об’єднала учнів, батьків і вчителів Бердянського загального закладу середньої освіти №1 у період пасхальних свят. Цукерки, печиво, чай, варення та ще багато чого їстівного збирали діти, щоб хоч трохи зробити суворі будні наших бійців більш солодшими та трішки святковими.

Разом із учнями переглянули два фільми про діяльність університетської волонтерської організації «Наші Атланти», про міста, де зараз триває війна; пригадали події чотирирічної давнини. Із болем у серці згадали багатотисячні людські втрати, а з гордістю відзначили, що за ці чотири роки війни Україна також має сильну армію, патріотизм на високому рівні й згуртовану націю. Дякую організаторам такого чудового свята!

Зібрані продукти діти передали із побажаннями бійцям миру, перемоги й обов’язково повернутися додому живими».

0 1

НАШІ АТЛАНТИ

Наші – в освітньо-культурному проекті «Європа – наш спільний дім»

Із третього по одинадцяте квітня ц. р. викладачі та студенти нашого університету взяли участь в освітньо-культурному проекті «Європа – наш спільний дім», програмою якого було передбачено відвідування європейських міст – Катовіце, Ополе, Краків (Польща) та Брно (Чехія).

У роботі проекту взяли участь вищі навчальні заклади різних країн: Бердянський державний педагогічний університет (Україна), Вища школа управління та адміністрації в Ополе (Польща), Вища технічна школа в Катовіце (Польща), Вища школа економіки і державного управління в Братиславі (Словаччина), ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (Україна), Економічний університет в Братиславі (Словаччина), Інститут дослідження просторового розвитку (Україна), Національний університет цивільного захисту України (Україна), Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка (Україна), Вінницький національний аграрний університет (Україна).

Мета проекту – участь у Міжнародних наукових конференціях «Проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку територій», яка проходила  в м. Ополє (Польща) та «Сучасні інноваційні та інформаційні технології в розвитку суспільства» Катовіце (Польща)… Викладачі також пройшли міжнародне науково-педагогічне стажування «Інноваційні технології в освіті» (Wyższa Szkoła Tehnichna w Katowicach), яке відбувалося в м. Катовіце (Польща) з 10 січня по 11 квітня 2018 р. (два модулі – дистанційна робота, третій модуль – очна участь в конференції, знайомство з документацією, методикою роботи вишів Європи та підсумок стажування – затвердження та презентація роботи, яка увійшла до міжнародної колективної монографії). Під час проведення конференції обговорювання питань проходило в різних за напрямками секціях, пленарні засідання піднімали питання обговорення наукових і практичних проблем, закономірностей, перспектив розвитку виробничої та невиробничої сфер національної економіки, а також трансформацій і структурних перетворень у соціальній сфері та суспільстві.

В Чеській Республіці відвідали університет Масаріка – другий за величиною виш, який знаходитися в м. Брно і був заснований ще в 1919 році. Сьогодні тут ведеться навчання за широким спектром традиційних і нових спеціальностей. Університет Масаріка вважається одним із тих вишів Європи, що найбільш швидко розвиваються і входить до списку кращих університетів світу (QS World University Rankings).

Організатори проекту ознайомили учасників із історією, мовою та культурою Польщі та Чехії, історією створення Європейського Союзу. Надали інформацію щодо особливостей навчання в вишах країн Європи, сприяли розширенню світогляду громадян Україна у формуванні активної громадянської позиції, спрямованої на встановлення в Україні європейських стандартів життя, освіти та бізнесу. Для бажаючих активного відпочинку надали змогу провести гру у боулінг клубі Ополе.

Незабутні враження від участі в освітньо-культурному проекті «Європа – наш спільний дім», в Міжнародних наукових конференціях, проведення досугу назавжди залишиться в добрих спогадках усієї української делегації.

Європа-наш-спільний-дім

«Університетське Слово»
(за матеріалами Руслана Литуса,
старшого викладача кафедри фізичного виховання ФФВ БДПУ)

Почесне третє місце

На базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського 11 квітня ц. р.  відбулася підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта».

Серед поданих 64 наукових робіт члени журі обрали і рекомендували до захисту 16 кращих, а їх авторів персонально запросили публічно представити результати досліджень.

Когорту молодих науковців нашого університету представляла студентка 6 курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Тетяна Афанасьєва, презентувавши роботу на тему «Формування конструктивних умінь молодших школярів засобами дизайн-освіти» (науковий керівник – доцент Катерина Степанюк, науковий консультант – професор Людмила Коваль), наша магістрантка за результатами публічного виступу-захисту посіла почесне третє місце.

Висловлюємо слова подяки науковому консультанту – професору Людмилі Коваль, керівнику – доценту Катерині Степанюк і доценту Ладі Чемоніній за підготовку студентки. Викладачі і студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв вітають Тетяну Афанасьєву з призовим місцем і бажають їй творчого натхнення, цікавих наукових знахідок і нових перемог! 

20180413_154041 20180413_154058 image-0-02-05-0a0a2395f70ec0a8b7e251c6eb6af6e3846a6329cbf3c7f3f8f2c3e41e90ec72-V

Кафедра початкової освіти