Безцінний досвід і приємні враження

19–20 квітня 2018 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбувся другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта». Наш університет представляли студентки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Пономаренко Діана та Зоріна Олена.

Олімпіаду було проведено у два тури: перший тур (19 квітня) – розв’язання тестових завдань; другий тур (20 квітня) – проведення фрагментів уроків із предметів початкової школи у формі рольової гри.

У олімпіаді взяли участь 58 майбутніх учителів початкової школи з різних куточків України.

За результатами участі у олімпіаді Пономаренко Діана була  нагороджена грамотою у номінації «Креативність», Зоріна Олена – «Наполегливість», також студентки отримали сертифікати учасників олімпіади. Науково-педагогічні працівники факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв отримали подяку за підготовку майбутніх учителів початкової школи до ІІ етапу олімпіади.

Ми запитали учасників олімпіади про їх враження від участі у даному заході і отримали таку відповідь: «Камянець-Подільський – привітне та сонячне місто. Після написання олімпіадних завдань та проведення фрагментів уроків, ми мали можливість трохи ознайомитись із Старим містом. Загалом у нас склалося враження , що Кам’янець-Подільськ – це ніби один великий парк, який поєднує у собі минуле та сучасне. Незабутні спогади у нас залишило відвідування Кам’янець-Подільської фортеці, ми ніби потрапили у чарівну казку зі своєю самобутньою історією».

Як зазначила Пономаренко Діана, ІІ етап олімпіади був організований високому рівні. Загалом під час виконання конкурсних завдань панувала доброзичлива і невимушена атмосфера, як учасники, так і організатори олімпіади були дуже щирими і привітними. Загалом, участь у цій олімпіаді принесла особисто мені безцінний досвід і приємні враження.

Студентки висловлюють щиру подяку декану факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Людмилі Вікторівні Коваль, всьому колективу кафедри початкової освіти на чолі з професором Аллою Миколаївною Крамаренко, адже всі вони долучилися до забезпечення гідного рівня знань студентів Бердянського державного педагогічного університету.

20180419_100820 20180419_101052

image-0-02-04-9534de632486e36dc2cab15b3209ef38c2ab50f91ac681b2e0009db5545fe661-V viber image7 viber image10 (1)

Університетське Слово" (за матеріалами Катерини Степанюк)

 

 

«БДПУ – ТИ СУПЕР!» – так казали нам учасники Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта»

         19 – 21 квітня в Бердянському державному педагогічному університеті відбувся другий, заключний тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта».  Проведення наукових  конкурсів за галузями знань та спеціальностями серед студентів закладів вищої освіти України є традиційним. Вони є відображенням якості підготовки фахівців, школою становлення молодих науковців.  Результати цих конкурсів є показником діяльності університетів і враховуються при їх рейтенгуванні.

         Бути базовим закладом для проведення конкурсу дуже почесно і відповідально. Кафедра дошкільної освіти БДПУ виборола це право. Вона є однією з найстаріших в Україні, має значні наукові досягнення. На ній працюють висококваліфіковані науково-педагогічні кадри: два доктори наук, професори Л.І.Зайцева і Л.І.Казанцева, шість викладачів – кандидатів наук, доцентів.         

         До галузевої  конкурсної  комісії також були запрошені знані науковці у галузі дошкільної освіти, професори Н. В. Гавриш, І. М. Дичківська,             С. М. Курінна.

         Другий тур конкурсу проводився у формі науково – практичної конференції, на який конкурсанти презентували результати своїх досліджень. Для участі в ньому  було надіслано 53 роботи – практично з усіх університетів  України,  в яких здійснюється підготовка педагогів для системи дошкільної освіти.  До фіналу вийшло 13 робіт.  Їх автори  – студенти педагогічних ЗВО Києва, Вінниці, Бердянська, Дрогобича, Глухова, Миколаєва, Ніжина,  Переяслав-Хмельницького, Слов’янська,  Полтави, Рівного, Хмельницька, Умані.  

            Кафедра дошкільної   освіти  добре підготувалася до цього заходу. Організатори замислювали його як свято науки, вшанування тих, хто робить у науці про виховання маленьких дітей перші кроки. Й вони того заслуговують!  До другого туру пройшли кращі з кращих!

           Крім того, дуже хотілося познайомити гостей з нашим університетом, похвалитися своїми досягненнями. Тому спочатку ми запропонували учасникам  конкурсу та їх науковим керівникам, екскурсію університетом. Показали їм корпуси, кабінети. Разом з нами вони раділи та  вражалися перетворенням фасаду навчального корпусу № 5, де й проходила конференція. «Було – стало» – ще не зникло й навіювало філософські роздуми про те, як люди можуть змінювати світ, робити його кращим, красивішим. 

          Незабутнє враження,  за визнанням наших гостей,  на них справило   урочисте відкриття конкурсу – конференції, виступ ректора університету, професора І. Т. Богданова, який дуже цікаво, з великою любов’ю розповів про  наше місто і університет, їх історію та сьогодення. Гостей неймовірно вразила концертна  програма,  спеціально підготовлена для цього заходу. Як у калейдоскопі, виступи дитячого танцювального  колективу «Марлен»  та  малюків «Науковців» з дитячого садка, змінялися  танцювальними  та пісенними  номерами   наших студентів. І все талановито, все професійно, все супер!   Викладачі    кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, завідувач кафедри  Олена Володимирівна Мартиненко, – Ви  неперевершені!  Ви допомогли нам зробити свято! Це буде однією з  найяскравіших  згадок про університет  у наших гостей!

            За визнанням учасників конкурсу-конференції: студентів – конкурсантів, їх наукових керівників, членів галузевої конкурсної комісії, для проведення заходу були створені оптимальні умови, які дозволили   молодим науковцям  відчувати себе комфортно й успішно виступити. Члени конкурсної комісії відзначали високий рівень робіт, поданих на конкурс, та вміння конкурсантів презентувати результати своїх досліджень.

          Дуже вдало виступила на конкурсі студентка БДПУ Оксана Олійник. Вона  була  однією з  кращих.  Спасибі Оксані та її науковому керівникові доценту кафедри дошкільної освіти Надії Андріївні Кот.

         Але навіть підбиття результатів конкурсу, вручення сертифікатів та  дипломів студентам, подяк науковим керівникам, фотографування напам’ять та інш.  ще не стали останнім акордом.  Увечері для наших гостей студентський клуб університету  приготував чарівне дійство – «Ніч в  університеті». А наступного дня  їх ще чекала поїздка до перлини нашого міста – Бердянської коси.

         Приємно було чути від наших гостей добрі слова подяки. Це приємно та відповідально!  Починаємо думати про наступний конкурс який відбудеться на наступний рік.  

2 18

17 16

15 14

13 12

11 10

9 8

7 6

5 4  

 Кафедра дошкільно освіти

Світлини з архіву кафедри

Я МАЮ ПРАВО ЗНАТИ!

Близько 80% громадян відчувають необхідність підвищити рівень своєї обізнаності тадізнатися більше про свої права та свободи. Саме тому Міністерство юстиції України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку  USAID  запустило масштабний загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Президент України своїм Указом також підтримав ініціативу Мін’юсту та оголосив 2018 рік Роком реалізації цього проекту!

Мета цього проекту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в нашому суспільстві. Запровадження такого проекту – це масштабна реформа менталітету громадян, завдяки якій Україна продовжить свій шлях побудови сучасної та демократичної європейської держави! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=BVoOvvWoj9s

Майбутні фасилітатори

19 квітня ц.р. студенти 2 курсу спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти, під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Захарової Н. М. провели тренінг на тему «Пропаганда здорового способу життя» для студентів спеціальності «дошкільна освіта».

Метою тренінгу було навчити майбутніх вихователів:

усвідомлювати проблему важливості профілактики шкідливих звичок і формувати навички захисної поведінки;

чітко формулювати переконливі аргументи щодо негативних наслідків шкідливих звичок;

вчитися протистояти тиску соціального середовища.

Завдання тренінгу передбачали:

створення умов для аналізу власного ставлення до алкоголю і паління;

сприяння в усвідомленні проблем, пов’язаних зі шкідливим звичками та особистих життєвих цінностей;

сприяння у критичному переосмисленні забобонів, пов’язаних з вживанням алкоголю і тютюну.

Тренінгове заняться складалося з інформаційного блоку, інтерактивних вправ, тесту та аналізу проблемних ситуацій. Наприкінці заняття була проведена загальна рефлексія, у ході якої учасники тренінгу і тренери змогли переконатися у ефективності власної роботи.

Майбутні соціальні працівники вдало проявили свої здібності у ролі тренерів, а учасники, усвідомлюючи значимість, необхідність і важливість тематики були активними, проявляли ініціативність та креативність.

На нашу думку, проведення заходів такого спрямування дасть змогу покращити знання студентів щодо шкідливості вживання алкоголю й тютюну та їх впливу на здоров’я людини.

1 2

3 4

6 7

 

Наталія Рибнікова,
студентка 2-го курсу
спеціальності «соціальна робота»
Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
(світлини з архіву автора)

Екватор мого стажування!

   Пройшло вже більше половини мого стажування в Комітеті Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

   Насичені будні, зустрічі та лекції з найкращими політичними діячами і активістами України та світу. Одна з найбільш цікавих зустрічей стажування – з Леонідом Макаровичем Кравчуком – першим президентом незалежної України, який розповів про нелегкий шлях становлення нашої держави та свій президентський термін.

   Звісно, треба й відпочивати, тому, завдяки підтримці Посольства Федеративної Республіки Німеччина та компанії «Метро», група інтернів побувала на екскурсії в Чорнобильського радіаційно-екологічному заповіднику – побачили на власні очі саркофаг над 4 реактором, міста Прип’ять та Чорнобиль.

1  3 

 5 26

74

Антон Сердюченко,
студент БДПУ,
спеціальний кореспондент «Університетського Слова»

Світлини з архіву автора

Щирі вітання талановитим студентам

   Щорічно, з метою  стимулювання  обдарованої молоді до творчої праці Міністерство  освіти  і  науки України проводить Всеукраїнську студентську олімпіаду з різних спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями.
   Із 17 по 19 квітня ц. р. у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький) відбувся ІІ заключний етап Олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво». Він виявився чисельним за кількісним складом і широким за географією – від Харкова до Чернівців, від Ніжина до Одеси – 20 університетів (тринадцять педагогічних і сім класичних)  делегували близько 50 виконавців на народних та струнно-смичкових інструментах. Всі учасники – чудові музиканти, які опановують майбутню професію вчителя музичного мистецтва. Програма виступу кожного студента складалась із виконання трьох творів: поліфонії, крупної форми і п’єси українського композитора.
   Наш університет представляли студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв: Євген Крупін, Микита Любенчук та Василь Ніколаєнко (клас гітари доцента Павла Косенка). Змагаючись у виконавській майстерності в номінації «народні інструменти» (цимбали, гітара, домра, балалайка), Микита Любенчук виборов ІІ місце (https://youtu.be/_vIcVz1XZFY), а Євген Крупін і Василь Ніколаєнко потрапили у першу десятку.
   Щире вітання талановитим хлопцям і побажання подальших успіхів у професійній та творчій діяльності!

01 Косенко

02 Косенко 03 Косенко  05 подяка

04 диплом-грамоти

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Павла Косенка,
кандидата педагогічних наук, доцента кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ)

Вітаємо наукового олімпійця

Факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти вітає Івана Нехайчука, студента 4-го курсу спеціальності «соціальна педагогіка» з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка» у номінації «за цілеспрямованість у досягненні соціально-педагогічної мети».

Бажаємо Івану нових творчих і наукових досягнень та успіхів у навчанні!

Цього року, олімпіада зі спеціальності «соціальна педагогіка» проводилась з 13 по 14 квітня у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. Сковороди у місті Харків.

Учасниками наукового заходу стали 26 студентів з більшості педагогічних закладів вищої освіти України. Серед представників наукової еліти студентства був і студент 4-го курсу спеціальності «соціальна педагогіка» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету – Іван Нехайчук.

Олімпіада складалась з двох турів – написання наукової роботи та презентація соціально-педагогічного заходу. Іван нехайчук обрав цікаву, а головне актуальну тему дослідження «Соціалізація дітей молодшого шкільного віку засобом відеохостінгу YouTube», яку на високому рівні представив для членів журі Всеукраїнської студентської олімпіади.

Думка Олімпійця:

Вважаю, що наукові заходи для студентів є дуже корисними, оскільки дають можливість реалізувати свій творчий потенціал, подорожувати Україною і знайомитися з однодумцями.

Висловлюю щиру подяку організаторам олімпіади, своїм науковим керівникам, а саме Н. М. Захаровій (за теоретичну підготовку) і доц. І. Г. Сизоненко, А. О. Тургенєвій, асистенту А. С. Поповій (за науковий супровід у написанні роботи).

1 2

3

 

А. С. Попова,
асистент кафедри
соціальної роботи та управління
І. Нехайчук,
студент 4-го курсу
спеціальності «соціальна педагогіка»<> (світлини з архіву авторів)

«Серце до серця» – «почуй світ»!

18 квітня ц.р. студенти спеціальності «соціальна педагогіка» і соціальна робота» й за сумісництвом активні члени Волонтерського загону «Палітра добра» брали активну участь у ХІІІ Всеукраїнській акції благодійного фонду «Серце до серця» – «Почуй світ!», головною метою якої є збір коштів для дітей з вадами слуху для придбання медичного обладнання для дитячих лікарень у всіх областях України.

Цього року студентам, які вийшли на вулицю вдалось зібрати 1 053 грн., 75 копійок. Усі кошти будуть передані координатором акції у м. Бердянськ Кириченко Валерією Володимирівною до Всеукраїнського фонду.

Нагадаємо, що кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти і студенти спеціальності «соціальна педагогіка» і «соціальна робота» є постійними учасниками акції, яка вже відбувається тринадцятий рік поспіль i за цей час уже встигла набути загальнонаціональної підтримки.

За дванадцять років проведення щорічних акцій «Серце до серця» обласним дитячим лікарням було передано медичне обладнання на загальну суму 31 923 461,42 грн. Минулого року спільними зусиллями по всій Україні волонтерами було зібрано 3 281 399, 87 грн., завдяки яким закуплено i передано Дитячим обласним лікарням у безоплатне користування медичне обладнання для діагностики i лікування зору.

Надзвичайно важливою є підтримка й допомога у проведенні цього суспільно-важливого благодійного проекту, який збирає всіх добрих і щирих людей, які хочуть допомогти дітям. А допомога – це більше, ніж слова….

Дякуємо організаторам акції за можливість зробити добру справу і хоч трохи допомогти почути світ!

1 2

3 4

 

Ліана Лантух,
студентка 3-го курсу
спеціальності «соціальна педагогіка»

Факультету дошкільної,
спеціальної та соціальної освіти
(світлини з архіву автора)