Вроцлавське продовження проекту QUAERE

21-23 лютого 2018 р. у Вроцлавському університеті науки і технології (Польща) відбулась чергова робоча зустріч проекту «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» (QUAERE), що реалізується у рамках програми Еразмус+ Європейського Союзу.

Зустріч була присвячена обговоренню нагальних питань реалізації проекту, включно із отриманням обладнання, а також розробці Моделі системи внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти у ЗВО.

Важливою складовою зустрічі стала підготовка site visits до українських університетів-партнерів проекту. Нагадаймо, що в БДПУ в рамках цього візиту міжнародною групою експертів буде перевірятись спеціальність «Історія та археологія».

Між іншим, бердянські історики під час поїздки до Вроцлава змогли відвідати місцевий архів (Archiwum Państwowe we Wrocławiu), де знайшли вельми цікаві документи в продовження своєї книги «Британський консул і промисловець Джон Грієвз». З’ясувалось, що саме у Вроцлаві (тоді – німецькому Бреслау) наприкінці 1874 р. народилась перша дитина майбутнього британського консула в Бердянську, донька Клеопатра. В архіві було знайдено її свідоцтво про народження із підписом Джона Грієвза. Більше того, було з’ясовано, за якою точно адресою Грієвз із родиною мешкав у Вроцлаві, і що саме із Вроцлава він і перебрався до Бердянська.

фото Вроцлав

Ігор Лиман,
координатор міжнародної діяльності БДПУ

 

Наші – на презентації

Студенти-філологи 4 курсу під керівництвом професора кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури ФФСК БДПУ Олени Колінько відвідали Бердянський художній музей ім. І. І. Бродського, де була презентація виставки «Ісаак Бродський та Борис Кустодієв. Особливість стосунків (до 140-річчя від дня народження Б. М. Кустодієва)».  У цікавій і захопливій формі, у затишній обстановці невеликої зали, поєднуючи розповідь про знаменитих художників та їхню дружбу з розповіддю про кращі світові чайні традиції, науковий співробітник Світлана Король  приймала гостей. Естетичну насолоду та приємні враження викликали в студентів картини Б. Кустодієва «Половой»,  «Трактирщик», «Карусель», «Извозчики», «Лихач» (із серії «Русь уходящая»). Великий інтерес спостерігався до картин І. Бродського  «Парк осенью», «Зима», «На острове Капри» з їх ніжною кольоровою палітрою і пейзажними образами, у яких чітко простежувалися особливості ювелірної техніки художника, їх монументалізм і водночас поетична сила.

Після заходу студентів-філологів запросили до Великого виставкового залу на оглядову екскурсію. Задоволені гості виявили бажання регулярно відвідувати постійно оновлювані експозиції музею ім. І. І. Бродського.

P80223-130622 P80223-131405

P80223-135946 P80223-140155

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури)

Світлини з архіву кафедри)