Я люблю життя!

Сьогодні на студентів та викладачів БДПУ чекав приємний сюрприз, який нагадав їм про цінність власного життя та його неповторність. Адже на великій перерві кожен мав змогу долучитися до психологічної акції «Я люблю життя!», організованої навчальною психолого-консультативною лабораторією.

Метою акції було покращення емоційного стану учасників освітнього процесу Бердянського державного педагогічного університету, звернення уваги учасників на позитивні сторони та цінності життя кожної людини та профілактика пригніченого осіннього настрою.

Для досягнення цієї мети, волонтери пропонували студентам, викладачам та співробітникам університету згадати, за що вони люблять життя та закріпити цей приємний спогад на малюнку дерева. Так, кожен учасник акції обирав фарбу кольору, який до вподоби, опускав у неї палець та залишав на ватмані свій відбиток – листочок людини, яка любить життя. За виконання творчого завдання всі отримали цукерки з афоризмами, надихаючими насолоджуватися кожним днем.

Це був вдалий старт роботи навчальної психолого-консультативної лабораторії в цьому навчальному році. Надалі подібні заходи, а також розвивальні тренінги, психологічні ігри та кінолекторії будуть проводитися регулярно. Тому стежте за оголошеннями та не втрачайте можливості зробити своє життя ще кращим!

 IMG_2069 IMG_2074 

IMG_2048IMG_2131 IMG_2144

 

Марина Богдан

завідувач навчальної психолого-

консультативної лабораторії кафедри психології

Фото Ярослави Сокол,

студентки 3 курсу спеціальності 053 Психологія

За успіхи в навчанні, за відданість рідній мові…

Саме за такими критеріями, та й, до речі, за деякими іншими, визначались імена більш як двох десятків студентів БДПУ, яких сьогодні, 26 вересня, запросили до університетської конференц-зали на урочисту церемонію. Церемонію вручення Сертифікатів стипендіатів американського Фонду ім. Катерини Ковшевич та Дипломів – переможцям творчого конкурсу студентських есе – «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п`янить», оголошеного Фондом та редакцією газети БДПУ «Університетське Слово».

Приємно, що цьогоріч такої честі удостоїлися студенти всіх факультетів університету та економіко-гуманітарного коледжу БДПУ, серед яких – Владислав Цибулька, Ігор Тіткін, Анатолій Сакун (ФФМКТО), Анна та Тетяна Волканови, Даніїл Хабаров, Карина Жигула, Ольга Пономарь, Сергій Сінча, Ігор Фуклєв, Валентин Самойленко (ФФСК), Владислава Костюк та Микола Оверченко (ГЕФ), Наталя Рибнікова, Яна Пашова, Анастасія Сердюченко, Ольга Криворот (ФДССО) та інші. Відрадно також, що серед номінантів творчого конкурсу майже половина – першокурсники, а його переможцем став студент першого курсу факультету філології та соціальних комунікацій Даніїл Хабаров.

Переможців вітали та нагороди вручали: проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич, редактор газети БДПУ «Університетське Слово», регіональний директор Фонду ім. К. Ковшевич Степан Герилів, професори, завідувачі кафедр факультету філології та соціальних комунікацій Ольга Харлан та Марія Греб (члени журі конкурсу).

…Здоровлячи нових університетських стипендіатів Фонду та переможців конкурсу, С. Герилів, зокрема, зазначив: «Наступного року Фонд імені Катерини Ковшевич відзначатиме своє 20-ліття, то ж давайте всі разом подякуємо його засновниці та многолітній його берегині – американці українського походження пані Христині Ковшевич-Дурбак за все добро, яке так щиро випромінює ця дивовижна жінка, побажаємо їй довгих та щасливих років життя!».

6P2A2441 6P2A2452

6P2A2476 6P2A2500

6P2A2480 6P2A2466

6P2A2504 6P2A2495

6P2A2510 6P2A2516

6P2A2512

«Університетське Слово»

Світлини Романа Костромицького,
доцента кафедри соціальних комунікацій ФФСК БДПУ

Львівський форум видавців і бердянські вчені

Із 19 по 23 вересня ц. р. у Львові відбувся щорічний Форум видавців – «Book Forum». Цього року він був ювілейним, 25-м, і його присвятили фокусній темі «Ринок Свободи». Основні події літературного фестивалю відбувалися в Палаці мистецтв, а також на 50 локаціях у центрі міста.

Професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Софія Філоненко утретє представляла БДПУ на Форумі, взявши участь у двох дискусіях: «Родинні історії сучукрліту: чим відрізняються бабусі?» (20 вересня) та «Зрозумійте мене правильно: до проблеми інтерпретації тексту» (21 вересня). В обох узяли участь українські письменники: Володимир Єшкілєв, Вікторія Амеліна, Олег Коцарев – та критики: Тетяна Трофименко, Андрій Дрозда. Розмова велася про популярний жанр сімейної саги та його потенційних читачів в Україні, а також про конфлікти і діалог між авторами, читачами і критиками.

21 вересня в антикафе «CoMMuna» на Площі Ринок у Львові відбулася дискусія, яку організувала Софія Філоненко за підтримки сайту «ЛітАкцент»: «Джейн Остін, Колін Ферт і зомбі: роман класики з масовою культурою». Учасниками були популярна українська письменниця, авторка жіночих романів Наталія Гурницька та відомий філософ і культуролог, знавець масової культури Тарас Лютий. Дискусія була присвячена різним формам популяризації класики, авторським культам і фанівським спільнотам, ролі новітніх медіа в письменницькій популярності.

22 вересня Софія Філоненко виступила в ролі майстра на майстер-класі об’єднання «Зоряна фортеця», який модерувала Альона Савінова. Учасники конкурсу фантастичних оповідань «Зірка Шеклі» дістали змогу вислухати поради, зауваження і побажання від бердянської професорки, подискутувати про фантастичні припущення і закони літературної форми.

Фото 1 Фото 2

 

Валентина Школа,
доцент кафедри,

кандидат філологічних наук

Світлини з архіву кафедри