Щоби студентська родина поповнювалася…

   Учора, 30 жовтня, представники нашого університету – декан гуманітарно-економічного факультету Тамара Макаренко, доцент кафедри професійної освіти та трудового навчання та технологій  Ольга Рогозіна, аспірант  кафедри дошкільної  освіти Леся Мороз-Рекотова  та завідувач підготовчого відділення Людмила Костенко були запрошені Волноваським центром зайнятості на щорічну акцію «Ярмарок професій».

   Із кожним роком такі акції набувають все більшої популярності як серед  учнів і батьків, так і серед закладів вищої освіти.

   Цього року презентували себе : Бердянський державний педагогічний університет, Приазовський  державний  технічний  університет, Маріупольський  державний  університет, Донецький національний  технічний університет (м. Покровськ), Бердянський  медичний коледж, Національна Академія Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, Анадольський лісовий коледж та ін.

   Майже 300 учнів  9-х, 10-х та 11-х класів шкіл Волноваського району під керівництвом класних керівників організовано відвідали цей захід, де мали можливість оглянути виставкові майданчики представлених закладів освіти.

    Інформація, презентації  та рекламні матеріали  про наш університет із цікавістю сприймалися майбутніми  абітурієнтами  і викликали багато позитивних емоцій та питань.

   Сподіваємось, що  наступного навчального року наша дружна студентська родина поповниться найкращими випускниками шкіл і Волноваського району.

1 2 (1) 3 (1)

 

Людмила Костенко

завідувач  підготовчого відділення БДПУ

Світлини автора

Вітання з золотом і сріблом!

   Недавно в китайському місті Чженьчжоу  проходив 12 чемпіонат світу та фестиваль по шаолінському ушу, в якому брали участь  майже 2500 спортсменів із понад 60 країн світу.

   У національній команді України були й дві наші спортсменки – студентки факультету фізичного виховання БДПУ Олександра Березіна та  Вікторія Булигіна (тренери – Катерина Винниченко та Віталій Болдирєв).  Дівчата привезли додому по срібній та золотій медалі.
   Учора, 30 жовтня, в конференц-залі, на початку чергової оперативної наради, із досягненнями студенток вітав ректор БДПУ, професор Ігор Богданов (див світлини), бажаючи їм нових спортивних вершин.

2 3

4 6

«Університетське Слово»

Світлини редакції

 

Перемога – в наших!

Закінчився  чемпіонат міста  з волейболу  серед  дівчат, який тривав із 22 по 26 жовтня і проходив у спортзалі Бердянського медичного коледжу.

У змаганнях брали участь 5 команд, серед яких і збірна БДПУ. Всі команди показали високий  рівень майстерності, та в запеклій боротьбі саме наші дівчата вибороли перемогу в змаганнях,  зайняли почесне перше місце. Команд-переможців привітав та нагородив медалями і грамотами представник відділу сім`ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради.

Вітаємо наших волейболісток та чекаємо на подальші перемоги!

волейбол 1 волейбол 3

\волейбол 4 волейбол 5

волейбол 6

                                                                                                   

 Антон Скакун,

 Артем Ковальов,
студенти БДПУ

                                                                                                       Світлини із соц. мереж

 

Профорієнтаційний інтенсив

  У Бердянському закладі загальної середньої освіти № 11 27 жовтня ц. р.  відбувся захід інноваційного типу «Профорієнтаційний інтенсив» для старшокласників та їх батьків. Ініціатором проведення була адміністрація, учні та батьки школи. Співорганізатором заходу виступила кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ у складі викладачів та студентів спеціальності «соціальна робота».

О 8-ій ранку учні, батьки, вчителі, викладачі та студенти вже були у стінах 11-ої школи і з нетерпінням чекали можливості з користю провести вихідні. Захід відкрили: проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко, директор школи Максим Міщенко та  заступник з навчально-виховної роботи школи Олена Шостак.

Основна мета заходу – визначення нахилів та здібностей старшокласників, спрямованих на вибір конкретної професії, а також психолого-педагогічна підтримка батьків майбутніх абітурієнтів, пов’язана із формуванням відповідальної поведінки щодо вибору професії і закладу вищої освіти для своїх дітей.

Профорієнтаційний інтенсив передбачав проведення серії тренінгів для учнів та їх батьків у окремих групах упродовж дня. Усього учасників інтенсивну, з якими проводилась тренінгова робота, було близько 50 осіб, об’єднаних у чотири групи – 2 групи дітей (по 12-13 осіб) і 2 групи батьків (по 12-13 осіб).

Професорсько-викладацький склад кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти (д. п. н., проф. Гуренко О. І., к. п. н., доц. Петровська К. В., к. п. н., доц. Захарова Н. М., к. п. н., доц. Тургенєва А. О., к. п. н., доц. Улюкаєв С. Г., ст. викладач Попова А. С., ас-т Михайленко Н. В.) та старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії (Донченко О. С.) працювали з батьками, починаючи з 9 ранку і до 17 години. У межах програми заходу викладачі провели вправи на знайомство для батьків та формування їх командного духу, а також міні тренінги на теми «Теорія поколінь: чому ми їх не розуміємо», «Особливості періоду сепарації дитини у майбутньому», «Запобігання соціальних стереотипів та батьківських установ на вибір дитини», «Коучинговий підхід до родинного виховання. Змінюємося задля партнерства», «Шляхи уникнення/подолання конфліктних ситуацій з підлітками», «Розвиток емоційного, фізичного та творчого інтелекту дитини».

Студенти у складі 9 осіб (3-й курс: Аліна Новікова, Михайло Люсов, Наталя Клочко, магістри: Катерина Чаричанська, Катерина Дибко, Марія Отчич, Анастасія Нагорна, Антон Сердюченко, Євгеній Шалупня), паралельно працювали у якості тренерів із двома групами старшокласників. Вони провели цікаві вправи на знайомство та формування командного духу для учнів школи, а також міні тренінги, з метою визначення пріоритетної професійної сфери «Людина-людина», «Людина-художній образ», «Людина-техніка», «Людина-природа», «Людина-знакова система».

Програмою заходу також були передбачені цікаві екскурсії для старшокласників на успішні підприємства Бердянська разом із студентами-тренерами.

   У рамках «Профорієнтаційного інтенсиву» після завершення тренінгової роботи з батьками проректор Ольга  Гуренко провела презентацію діяльності факультетів університету, а також розповіла про можливості для студентів, що створює адміністрація і професорсько-викладацький склад закладу вищої освіти – БДПУ.  

    Кінець заходу був яскравим і незабутнім – завдяки цікавим ігровим і танцювальним вправам. А рефлексія, проведена студентами-тренерами, підкреслила важливість проведеної роботи для старшокласників та їх батьків.

20181027_075341 20181027_090336

20181027_180547 20181027_180801

 IMG-1a54dff608307d6ad673c5aaef9f16e0-V IMG-6ebb343d54373cfcfa22f2148772c265-V

IMG-80578bdd1ac459ccb996c68a51cb2c07-V 20181027_181219

IMG-842726bd2ab244fce1395289931ceb27-V IMG-a2f295c479558c051a312ff5ba5ca161-V

IMG-af41e9256c3fe506ba261bf784c45b67-V IMG-b0f7f783d9640ab61c8a465f71af1ed4-V

IMG-b3f7e8e42056600870e6e1c92e8e1c9d-V IMG-b9962a3464babdbdffa7eed504cff3c0-V

IMG-d2cd243355449a6efbe0598205c767ac-V IMG-db7303f63d8e1f34e544f80ecd2c52fe-V

IMG-f572e6bd4a75d68069b0d9eb62b6ef5d-V

 

 

 Катерина Петровська,
завідувач кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти, к.п.н., доц.,
Анастасія Тургенєва,
доцент кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти, к.п.н.,
Анастасія Попова,
старший викладач кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти
Світлини з архіву кафедри

 

На заході нового формату

 Я, студентка 3 курсу спеціальності «соціальна робота» Наталя Рибнікова, 27 жовтня ц. р. брала участь у цікавому антифорумі «Вистава на 1000 акторів». Захід відбувався на Арт-Заводі Платформа у Києві. Тема вистави – інклюзивні реформи, сталі зміни та спроможна держава.

«Вистава на 1000 акторів» – це захід нового формату, який передбачає активну участь кожного учасника заходу і його вплив на сюжет. Як і у повсякденному житті, кожен мав змогу стати головним героєм і безпосередньо змінити сценарій.

Основна ідея заходу була присвячена ідеї, що ні за яку ціну держава не повинна вирішувати за людей. На учасників чекав театр на 1000 осіб від творців соціального експерименту «Державотворення». Відібрані учасники мали можливість обрати, яку роль вони бажають грати: стати режисером вистави, створити соціальний відеоролик чи дізнатись про нові інструменти впливу на державу – все це і багато іншого було на антифорумі.

 

 3 1

42

Наталія Рибнікова

студентка 3-го курсу спеціальності «соціальна робота»

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

 

Світлини з архіву автора

Зустріч із заступником міністра

Минулої п`ятниці, 26 жовтня, в Запорізькому національному університеті відбулася зустріч із заступником міністра освіти і науки України Максимом Стріхою.

До обговорення перспектив розвитку науки в закладах вищої освіти були запрошені ректори, проректори з наукової роботи, керівники науково-дослідних частин, завідувачі аспірантур і докторантур, керівники лабораторій, завідувачі кафедр ЗВО області. На засіданні також був присутній заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

Делегатом від нашого університету була вчений секретар БДПУ, голова Ради молодих учених Тетяна Нікішина.

На зустрічі Максим Віталійович окреслив поточну ситуацію, котра пов’язана зі станом наукової галузі країни, та поділився інформацією про Стратегію інноваційного розвитку України, над якою нещодавно працювала безпрецедентно масштабна робоча група за участю головних осіб галузі. Заступник міністра також відповів на запитання учасників, розкривши проблемні питання та надав уточнення щодо деяких змін у Правописі української мови.

У цілому, зустріч пройшла на високому рівні, обговорення було інформативним, цікавим, деколи полемічним.

unnamed (1) unnamed

«Університетське Слово»
(за матеріалами Тетяни Нікішиної)

Світлини з архіву ЗНУ)

Успішний захист докторанта БДПУ

  На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 26 жовтня ц. р. відбувся успішний захист дисертації «Жанрові системи української та англійської прози кінця XVIII – середини ХІХ ст.: проблеми типології та поетики» докторанта Бердянського державного університету при кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури в 2013-2016 рр. Дениса Чика (доцент кафедри іноземних мов та методики їх викладання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка) на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук зі спеціальності 10.01.05 – порівняльне літературознавство.

Робота виконана під науковим керівництвом доктора філологічних наук, професора Вікторії Зарви. Офіційні опоненти – Галина Александрова – доктор філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту філології (Київський національний університет імені Тараса Шевченка); Ігор Лімборський –доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри прикладної лінгвістики (Черкаський державний технологічний університет); Євген Нахлік – доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, директор ДУ («Інститут Івана Франка НАН України») – відзначили високий рівень підготовки дисертаційної роботи, велику кількість публікацій за темою дисертації та належний фаховий рівень дисертанта.

Присутні члени спеціалізованої вченої ради одноголосно віддали свої голоси за присудження наукового ступеня доктора філологічних наук Чику Денису Чабовичу (23 члени спецради проголосували «за»).  Опоненти дисертанта та члени спеціалізованої ради під час обговорення дослідження Дениса Чика наголосили на тому, що в Бердянському державному педагогічному університеті завдяки науковій компетентності, організаційному вмінню та великому ентузіазму професора Вікторії Зарви заснувалася та діє перспективна наукова школа порівняльного літературознавства (українсько-польського, українсько-російського, українсько-західноєвропейського), в якій упродовж останніх років виховано чимало докторів і кандидатів наук із компаративістики, відомих нині в Україні та за кордоном.

01 b  фото-Чик Д.-захист

ДОКТОР

Валентина Школа,
доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства ФФСК БДПУ
Світлини з архіву
Дениса Чика

 

Участь професора БДПУ в презентації результатів конкурсу історичних оповідань «ProМинуле»

16 жовтня в київській книгарні «Є» відбулася презентація-воркшоп «Memento momentum свободи: як будується історичне оповідання». У ній взяла участь професор БДПУ Софія Філоненко. «Memento momentum свободи» – це назва збірки з 15 історичних оповідань, яка була укладена за результатами першого конкурсу «ProМинуле», присвяченого Українським визвольним змаганням 1917-1921 років. Конкурс організували літературний портал «ЛітАкцент» та видавництво «Темпора», що опублікувало збірник з оповіданнями переможців і тих авторів, які увійшли до «коротких списків». Загалом на конкурс подали більше 90 творів, у яких висвітлювалися різні сторінки Української Революції у Києві, Харкові, Львові, Вінниці, Знам’янці, Катеринославі та в інших містах і містечках. У червні 2018 року було оголошено переможців. Ними стали письменники Раїса Плотнікова, Ігор Стамбол, Ірина Пасько, Антон Ситор.

Професор Софія Філоненко входить до складу журі конкурсу «ProМинуле» разом з літературознавцем Віктором Разживіним (Слов’янськ) та істориком Віталієм Михайловським (Київ). Під час воркшопу всі вони давали поради, як написати цікаве, змістовне і художньо довершене історичне оповідання, а самі автори ділилися секретами літературної творчості, розповідали про джерела сюжетів, про копітку працю над своїми текстами.

Конкурс історичних оповідань «ProМинуле», як наголосила його координаторка Ольга Петренко, продовжиться і в наступному році. Тема нового етапу – «Українська еліта у ХІХ столітті». Інформація про конкурс розміщена на порталі «ЛітАкцент» за покликанням: http://litakcent.com/2018/07/02/ogolosheno-drugiy-konkurs-istorichnogo-opovidannya-prominule-2019/

ФІЛОНЕНКО

 

Вікторія Зарва, професор кафедри
української та зарубіжної літератури
 і порівняльного літературознавства БДПУ

Симпозіум у Мексиці “Gender and (dis)memory”

18-19 жовтня 2018 р. у м. Пуебла (Мексика) пройшов Сьомий Міжнародний Симпозіум з Мультидисциплінарного Вивчення Пам’яті "Gender and (dis)memory".

Співорганізаторами симпозіуму традиційно стали Інститут соціальних і гуманітарних наук «Альфонсо Велес Плієго» Заслуженого Автономного Університету Пуебла (Мексика) і Науково-дослідний інститут Історичної урбаністики БДПУ.

Від БДПУ постерну участь у симпозіумі взяли Вікторія Константінова, Ігор Лиман, Юлія Королевська, Марина Антощак, Аліна Шостак і Ольга Коваль.

Мексиканська сторона в особі доктора Вікторії Перес вже надіслала до Бердянська сертифікати організаторів і учасників.

Програму, постери та сертифікати українських учасників симпозіуму можна побачити тут: http://ri-urbanhistory.org.ua/projects/2-uncategorised/633-somij-mizhnarodnij-simpozium-z-multidistsiplinarnogo-vivchennya-pam-yati-gender-and-dis-memory .

poster 7 SIMEM

За інформацією НДІ Історичної урбаністики

Приємні хвилини від пані Христини

  Недавно на адресу університетської ВО «Наші Атланти» надійшла  чергова посилка з Америки – від відомої, як у США, так і в Україні, благодійниці пані Христини Ковшевич-Дурбак. Цього разу добродійка вирішила здивувати та порадувати наших найменшеньких, акуратно вложивши в пачку: рюкзаки для дошкільнят та школяриків, канцтовари, дещо з одягу і, звичайно, неперевершені шапочки, вив`язані американкою українського походження пані Стефанією…

27 жовтня ц. р. «нашоаллантівці» Анетта Омельченко та Степан Герилів запросили до себе в організацію багатодітні родини переселенців та воїнів, які захищають Україну від московських загарбників – Мірошниченків, Малиновських, Трусових, Молчанових, Яковенків та інших, щоби вручити діточкам подарунки від пані Христини.

…Радості та здивуванню малечі та їхніх батьків не було меж! Як і щирим та теплим словам подяки американці з Великим  українським серцем!

7 6

5

4 1

3 2

 

«Університетське Слово»

Світлини редакції

Кордони подолано!

Якщо ви маєте ціль – вас не зупинити. Навіть якщо життя каже «ні» – продовжуєте йти й долати перешкоди. А коли нарешті досягаєте своєї мети, з полегшенням зітхаєте та насолоджуєтеся результатами. Так коротко можна описати мій шлях до мрії та моє незабутнє літо 2018 року.

Будучи тоді ще студенткою 3 курсу Бердянського державного педагогічного університету, моє серце запалилося бажанням нарешті дізнатися, що ж таке «американська мрія» і з головою поринути у той ідеальний світ, що майорить на екранах наших телевізорів. Так-так – вам не привиділося. Цього літа саме США стали грандіозним відкриттям і подією для мене.

Як філологу (бо навчаюсь я на факультеті філології та соціальних комунікацій) мені було неймовірно цікаво спробувати свої сили у спілкуванні з носіями мови, та й сама перспектива практичного застосування і вдосконалення знань з англійської здавалася надзвичайно привабливою. Тож маючи бажання, знання та можливість, надану програмою Work and Travel й факультетом філології та соціальних комунікацій, я наважилася і вже за кілька місяців опинилася у вирі американського життя. Нові місця, культура й традиції, мова – усе викликало захват. Важко було повірити, що ти дійсно тут і зараз і що немає ніяких кордонів. Ти молодий і амбіційний; ти хочеш вчитися і розвиватися; пізнавати світ і заводити нові знайомства. Ти можеш усе!

Мабуть, не вистачить слів описати ті враження та емоції, що я отримала. Чого лишень коштує поїздка до Нью Йорку чи Вашингтону. А про емоції від Ніагарського водоспаду годі й казати! Навіть найзвичайнісінькі робочі будні були для мене особливими, бо нові друзі ні на хвилину не дозволяли мені сумувати. Я отримала надзвичайний досвід, зросла як особистість і спеціаліст, розширила межі свого кругозору, подолала мовні й політичні бар’єри і це ще далеко не все…

Мрійте, зазирайте за обрії, розвивайтеся, а студентські роки й наш університет допоможуть вам у цьому.

Не зволікайте – долайте кордони!

1  3 2 

4 5

Фірсова Марина

4 курс ФФСК

Upgrading Teaching Skills

Важливість професійного самовдосконалення та розвитку є річчю per se, беззаперечною та безапеляційною, для всіх представників вчительської спільноти. І цей процес розпочинається вже зі студентських років.

24-25 жовтня на базі факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ пройшов тренінг із методики викладання англійської мови, як іноземної, для студентів спеціальності «Середня освіта. Мова та література (англійська мова)». Захід відбувся у межах роботи Школи молодого вчителя і був організований за ініціативи декана факультету філології та соціальних комунікацій, професора  Ірини Глазкової та доцента кафедри іноземних мов і методики викладання Тетяни Розумної у співпраці з Регіональним відділенням з питань викладання англійської мови (Regional English Language Office) та Посольством США в Україні (U.S. Embassy Kyiv).

Запрошеним тренером виступив Nicholas C. C. Gordon (English Language Fellow at the National University of Kyiv-Mohyla Academy in Kyiv, Ukraine), який представив насичену програму воркшопу.  

Впродовж двох днів учасники тренінгу мали змогу дізнатися про інноваційні методи та ефективні технології у викладанні англійської мови для EFL груп. Зокрема, як налаштувати групу на співпрацю, як подолати бар’єри у спілкуванні іноземної мовою через ігрові форми активності, як розвивати мовленнєві навички учнів при читанні та аудіюванні, як ефективно розширити та закріпити словниковий запас учнів, як успішно пройти етап speaking під час складання TOEFL тощо.

Проведення подібних професійно-зорієнтованих заходів сприяє популяризації праці вчителя іноземної мови серед сучасного студентства, розвитку професійних навичок майбутніх фахівців-германістів.

Після заходу студенти поділилися своїми враженнями від тренінгу.

Марія Кальма, студентка 4 курсу:

«Як захоплююче й цікаво проходять заняття зі справжнім носієм англійської мови! Два дні поспіль Ніколас Гордон проводив тренінги для нас, ­студентів-германістів факультету філології і соціальних комунікацій, з методики викладання англійської мови за чотирма видами мовленнєвої діяльності – говоріння, письмо, читання та аудіювання. Ми мали змогу оволодіти сучасними ефективними інтерактивними прийомами вивчення іноземних мов. Дякуємо тренеру за цікавий професійний тренінг!»

Володимир Татарин, студент 3 курсу:

«Тренінги – це завжди море емоцій, а коли їх проводять справжні професіонали – це стає стилем життя. Цього разу хвилю натхнення та досвіду ми отримали від американського коуча Ніколаса Гордона. Ми не лише відточували Speaking, Reading, Writing, Listening, а й отримали корисні поради для майбутнього вчителя, навчилися дієвим методам запам’ятовування слів, організації роботи в класі. За два дні спілкування ми разом переконалися, що вивчати та викладати мови – легко, треба лишень знати шлях. Отож, ще один додався до нашого арсеналу!»

…Крім проведення тренінгу для студентів ФФСК Ніколас Гордон відвідав заняття з учасниками програми малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholarship Program», що впроваджується у стінах нашого університету. Під час зустрічі з дітьми американський тренер провів вправи на подолання у них бар’єрів у комунікації та вільному спілкуванні англійською мовою.

Колектив кафедри іноземних мов і методики викладання висловлює щиру подяку команді RELO в Україні в особі Джона Сілвера, Лілії Шило та Ніколаса Гордона за можливість професійного вдосконалення студентів-германістів.

1 2

3 4

5 7школьники

6

 

Антон Скакун,
студент-журналіст ФФСК
Світлини автора

P.S. Із гостем англійською мовою розмовляв студент БДПУ Олександр Суліма, основні фрагменти з їхньої бесіди пропонуємо вашій увазі:

Alexander Sulima: Let me introduce an English Language Fellow Nicholas C.C. Gordon from New York. There is a program of the Bureau of Educational and Cultural Affairs, U.S. Department of State that provides highly qualified teacher trainers to Ukrainian institutions. There are now four Fellows in Ukraine and we are lucky to have Nicholas with us for two days.

A: What attracts you in Ukraine?

Mr.Gordon: What attracts me here? It’s an interesting place, you know. It’s a huge country between Eastern Europe and Russia.

A: What cities in Ukraine have you already visited?

Mr.Gordon: I’ve been lucky to visit many places such as Odessa, Lviv, Poltava, Zaporizhzhia and Berdiansk.

A: Do you enjoy travelling around the world?

Mr.Gordon: Yes, I enjoy that as I can learn from you guys different cultures, get new experience.

A: What is your typical working day?

Mr.Gordon: In Ukraine I usually do a lot of preparation work for my classes at home then I go to Kyiv-Mohyla Academy and spend there several hours, and in the evening I go to American House and have classes there.

A: Do you have a special talent? Maybe, it’s something that you like doing best, something that makes others admire you?

Mr.Gordon: I am a good listener which is the topic of our last two days workshop. I hope I’m a good listener.

A: Do you like Ukrainian traditions? Which one is you favorite?

Mr.Gordon: You see, I don’t know many traditions as I am not long here. I like painted colourful eggs at Easter, that’s something I like.

A: Wow, sounds great! Mr. Gordon, thank you. We have been really inspired and encouraged by your fantastic presentations, training classes and educational games.

Mr.Gordon: Thank you for your interview.

 

Alexander Sulima,

student-journalist 3course