Тімбілдинг у БДПУ

 

Успіх будь-якого підприємства  залежить від згуртованості його колективу, мотивації кожного його члену. Виходячи з цього, будь-яка групова робота буде ефективною за умови присутності командного духу та спільної мети. Саме це завдання сьогодні вирішували студенти 1 курсу спеціальності 053 Психологія разом з волонтерами навчальної психолого-консультативної лабораторії.

Відомий раніше тренінг з командоутворення, який успішно проводився під керівництвом доцента  Наталі Жук, й цього року не припинив своє існування. Навпаки, завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії Мариною Богдан тренінг було модифіковано та доповнено новими вправами, а завдяки ініціативі куратора першокурсників Олени Колпакчи, для студентів-психологів було проведено трьохгодинне заняття з тімбілдингу, яке передбачало виконання студентами ряду завдань, вирішити які самостійно неможливо. Метою такої роботи було створення моделі ефективної команди, згуртування членів групи, формування довірливих відносин між ними, посилення їх командного духу, прийняття особливостей один одного, розкриття особистого потенціалу кожного та розвиток лідерських якостей.

Швидке та якісне проходження учасниками запропонованих випробувань довело, що вже в середині заняття вони були не окремими ланками ланцюга, а одним цілим. Вони стали командою, готовою йти вперед.

Вітаємо їх з цією подією й пропонуємо усім бажаючим взяти участь в подібному тренінгу!

За детальною інформацією звертайтеся до навчальної психолого-консультативної лабораторії кафедри психології (5Б 111).

 

 

_MG_2528 IMG_2548

IMG_2571 IMG_2738

IMG_2653 IMG_2698

 IMG_2814

Марина Богдан,

завідувач навчальної психолого-

консультативної лабораторії кафедри психології

Світлини Ярослави Сокол,

студентки 3 курсу спеціальності 053 Психологія

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

 

Тріумф університетських програмістів

  Із 10 по 12 жовтня на базі Одеської академії харчової промисловості проходив третій етап Всеукраїнської олімпіади з програмування, другий дивізіон. Вперше за всю історію БДПУ до фіналу прорвалися дві команди нашого університету: BSPU_Code_junkies і BSPU_RuntimeException (тренери команд – Сосницький А. В. та Лаврик В. В).

  BSPU_Code_junkies – досвідчена команда, в яку входять магістранти Євген Заволока і Дмитро Венецкий і які вже не перший рік виступають як в Української ліги з програмування, так і світової. Третім у команді заявлено Владислава Мяснянкіна – студента  третього курсу. Після запеклої боротьби серед 64 кращих команд України в фіналі хлопцям вдалося вирвати друге місце – в другому дивізіоні. Педагогічні ВНЗ на турнірі були представлені шістьма командами, і традиційно, команда BSPU_Code_junkies посіла перше місце серед них. Правда, серед двох дивізіонів серед педагогічних вишів ми – другі. Але і це теж відмінний результат.

  Команда BSPU_RuntimeException показала не настільки хороші результати. Але це не дивно, адже команда досить молода. Капітан команди Марк Буркут – тудент третього курсу, найдосвідченіший з них. Решта членів команди Андрій Саліонов – студент другого курсу,  а Вілерій Паценталюк – першокурсник… Хоча потрапити в фінал такого змагання вже велике досягнення. Серед педагогічних вишів команда зайняла 4 місце, а команд Другого дивізіону – 14 позицію в списку.
  Взагалі сезон з програмування для нашого університету пройшов вдало. Хлопці – молодці, будемо чекати від них нових перемог уже в наступному році.
  Окремо варто подякувати декану факультету ФМКТО, професору  Вікторії Жигірь за надання допомоги для поїздці команд на фінальні змагання.

111111110002 111111110001

Володимир Лаврик,
асистент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики

 

Літературознавча конференція про історію

Сучасна гуманітарна наука передбачає дослідження на перехресті напрямів і галузей. Література й історія завжди перебували в тісному зв’язку, адже предметом зображення є події та життя людей. Літературознавчі дослідження про історичні твори завжди цікаві й актуальні. 11 – 12 жовтня ц. р. в Запоріжжі відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Література й історія», у якій взяли участь викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства: завідувач, доктор філологічних наук, професор Ольга Харлан, доктор філологічних наук, професор Ольга Новик, кандидат філологічних наук, доцент Марина Богданова. Працювали секції «Козацький фольклор. Козацтво в українському фольклорі. Фольклор як історичне джерело», «Художні проекції національного буття в літературі», «Жанрова специфіка історичного твору (літературознавчий аспект)», «Жанрово-стильова специфіка історичного твору (мовознавчий аспект)», «Інтерпретація козацтва в українській і зарубіжній літературах», «Знакові події в художньому тексті» тощо.

У рамках конференції пройшла презентація історичного роману «Книга сили. Воля» відомого запорізького письменника Валентина Терлецького, перегляд вистави «Сто тисяч» Запорізького академічного театру молоді. Цікава екскурсійна програма завершувала другий день конференції.

 

43568013_1699278763528244_2372801154221342720_n  43706030_2141119446126458_5237558844757901312_n 

43677199_2141109592794110_4059880349792993280_o43729487_2141107899460946_6086954430735843328_o

43788663_2141110142794055_4704746831471443968_o

 

Тетяна Свіца,

старший лаборант кафедри української та зарубіжної літератури

і порівняльного літературознавства, кандидат філологічних наук

Світлини з архіву кафедри

Подорож у майбутнє: фантастика чи реальність?

Реальність, якщо мова йде про вибір майбутньої професії та планування власного життя. Саме тому про секрети успішного професійного самовизначення випускникам Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області розповіла Марина Богдан (https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-psihologiya/composition-kaf-psihologiya/bogdan/) – завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії (https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/npkl/), асистент кафедри психології. Така співпраця кафедри психології Бердянського державного педагогічного університету з адміністрацією закладу загальної середньої освіти була організована в рамках профорієнтаційної роботи.

В процесі міні-тренінгу «Подорож у майбутнє» за допомогою психогімнастики, ізотерапії та метафоричних асоціативних карт учні 11 класу описали бачення власного майбутнього,  усвідомили необхідність виконання конкретних дій для досягнення поставлених цілей та отримали відповідні ресурси.

Дуже приємно було бачити високий рівень психологічної культури, активність учнів, вміння ставити високі цілі й досягати їх, прагнення до особистісних змін.

Висловлюємо щиру вдячність директору Чернігівської ЗОШ Тетяні Бехтер та психологу Віталіні Савченко за професіоналізм та теплий прийом. Сподіваємося на подальшу співпрацю та вже наступного року бачити учасників цього заходу  студентами Бердянського державного педагогічного університету.

DSC03317 DSC03322

DSC03333

IMG_0421 sdr

 

Марина Богдан,

завідувач навчальної психолого-

консультативної лабораторії

кафедри психології

Світлини з архіву кафедри

 

Завідувач кафедри – в якості спікера

  У Києві 12 жовтня  ц. р. відбувся I Форум «Імплементація Acquis ЄС: зловживання ринком & сквіз-аут»,  присвячений  актуальним проблемам розвитку фондового ринку України та протидії зловживанням на ньому. Показово, що Форум зібрав відомих в Україні та за її межами представників фондових бірж, економістів, практикуючих юристів, викладачів закладів вищої освіти – фахівців, як активно досліджують чи тривалий час працюють на вітчизняному фондовому ринку.

Під час роботи Форуму були обговорені нагальні проблеми та тенденції розвитку фондового ринку, були висвітлені основні схеми зловживань та шахрайських схем, пов’язаних із обігом цінних паперів. Присутні наголосили на необхідності більш тісної співпраці представників ринку із державним регулятором – Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

В якості спікера на Форумі виступив завідувач кафедри правознавства БДПУ Дмитро Каменський. Його виступ було присвячено порівняльно-правовому аналізу питань протидії маніпулюванням на фондовому ринку за законодавством і практикою України та США. Запропонований виступ, який спирався на результати теоретичних досліджень та практичні приклади, завершився активною дискусією учасників заходу.

За результатами Форуму кафедра правознавства БДПУ та організатори заходу планують продовжити та поглибити співробітництво, передусім науковий супровід процесів реформування правового забезпечення діяльності фондового ринку.

Каменський_Форум 3

 Каменський_Форум

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Дмитра Каменського)