Цікава лекція у форматі екскурсії

Студенти 2 курсу гуманітарно-економічного факультету 11 жовтня ц. р. відвідали художній музей ім. І. І. Бродського, де їх зустріла привітливий екскурсовод, яка супроводжувала гостей увесь час та із задоволенням відповідала на запитання. Спочатку відвідувачі прослухали розповідь про засновника цього музею – Ісаака Бродського, полотен якого в музеї небагато, але представлено дуже багато чудових робіт інших, не менш видатних художників, зокрема, таких як: І. Ю. Рєпін, І. К. Айвазовський, А. К. Саврасов, К. А. Коровін, А. І. Куїнджі, А. Н. Бенуа, М. І. Фешин та багато інших. Студенти отримали цікаву інформацію про життя та творчість митців, а також послухали короткі історії створення їхніх шедеврів.
Студенти також відвідали залу, присвячену 1030-річчю Хрещення Київської Русі, де представлено картини різних художників, яких об'єднувала одна тематика – на всіх картинах зображено православні храми, що формують складну систему духовних відносин у просторі цілих міст та через призму своїх полотен спонукають глядача долучитись до духовного.
У наступній залі гостям випала нагода ознайомитися із персональною виставкою Ганни Вержиковської під назвою «Майстерність рук, душі і серця». Це надзвичайна виставка вишитих картин майстрині декоративно-ужиткового мистецтва. Яскраві, барвисті роботи, які вишиті хрестом, вражають своєю красою, цікавими реалістичними сюжетами та складністю виконання. На виставці представлено більше ніж 90 робіт.
Художній музей ім. І. І. Бродського – це надзвичайне місце, оскільки там представлено близько 4000 витворів мистецтва. Студенти отримали естетичну насолоду та повністю занурилися у світ зображального мистецтва.
Студенти щиро вдячні старшому викладачеві кафедри історії та філософії ГЕФ БДПУ Юлії Королевській за чудову можливість доторкнутись до прекрасного.

IMG_20181011_161040IMG_20181011_161719

IMG_20181011_171448received_1088354308008100


«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Юлії Королевської)

Майстер-клас для школярів

До нашого повсякденного життя стрімко вриваються високі технології: «розумний дім», інтерактивні художні виставки, боти-співрозмовники тощо. Технологічна обізнаність та навички роботи з програмованими машинами стануть у нагоді фахівцям різних галузей так само, як і знання своєї професії. Сьогоднішні реалії вимагають, щоб нові покоління споживачів технологій стали активними користувачами та учасниками їх створення.
Саме тому дуже важливим є залучення молоді до цікавого світу інформаційних технологій.
Протягом 6-21 жовтня ц. р. триває Тиждень кодування ЄС, який ґрунтується на ідеї Young Advisors, групи радників комісара ЄС з цифрового напрямку Нейлі Кроуз. Ініціатива Meet and Code підтримує заходи з наукової та технологічної тематики впродовж Тижня коду ЄС і відбувається за підтримки таких організацій: SAP, Haus des Stiftens gGmbH (HDS), TechSoup Europe.
Мета Meet and Code, яка впроваджується в Україні Ресурсним центром ГУРТ, – показати дітям і молоді віком від 8 до 24 років світ програмування та інформаційних технологій, продемонструвати, як із допомогою програмування можна втілити найсміливіші творчі ідеї, розвинути навички, необхідні в сучасному світі.
Із 9 по 11 жовтня в рамках ініціативи «Meet and Code» відбулися вже традиційні майстер-класи з робототехніки та інноваційних технологій для учнів загальноосвітніх шкіл Бердянська.
Захід був організований і проведений Громадською організацією «Центр освіти дорослих» (голова – Павло Буянов – доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій БДПУ) на базі Бердянського державного педагогічного університету досвідченим фахівцем, кандидатом технічних наук Олександром Антоненком.
Основа майстер-класу – це цікава практика, під час якої бердянські школярі розвивають креативне мислення, вчаться фантазувати, винаходити і втілювати власні ідеї.
Учасники заходу змогли власноруч зібрати та запрограмувати роботів і взяти участь у цікавих змаганнях.
Загалом майстер-клас пройшов у невимушеній та захоплюючій атмосфері, завершившись нагородженням учасників.

P81010-135520 1

P81010-154152 P81009-135641

P81010-161123 P81009-150949


Павло Буянов,
доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій БДПУ
Світлини автора