Зі святом вітали, нагороди вручали…

   Сьогодні, 5 жовтня, напередодні Дня працівників освіти України, в актовій залі БДПУ пройшли урочисті збори та святковий концерт.

    До нашої університетської родини завітали міський голова Володимир Чепурний та його заступник Юлія Дойнова, щоби  поздоровити професорсько-викладацький колектив із професійним святом і вручити найавторитетнішим – нагороди та відзнаки облдержадміністрації та міської ради. Зокрема, орден «За заслуги перед Запорізьким краєм ІІІ ступеня» отримав ректор БДПУ, професор Ігор Богданов.

    Із вітальним словом також виступали й вручали нагороди Кабінету міністрів України, міністерства освіти і науки України, ректорату: ректор Ігор Богданов, перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко та голова профкому, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола (див. світлини).

   Студенти – оркестранти, танцівники та співаки дарували присутнім на святі цікаві сценічні виступи…

1 4

2 3  

5 12

6 8

9 11 13

«Університетське Слово»

Світлини редакції

Вітальне слово

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

ЗНОВУ ВІТАННЯ ПЕДАГОГАМ ЛИНУТЬ

В ПЕРЕДСВЯТКОВУ ЦЮ ГОДИНУ:

"В ЗДОРОВ`Ї, РАДОСТІ, У ВТІСІ

ЗБИРАЙТЕ ВРОЖАЇ ЗУСИЛЬ СВОЇХ,

ЩОБ КОЖНИЙ УЧЕНЬ – В БУДЬ-ЯКОМУ ВІЦІ

ІЗ ВДЯЧНІСТЮ ВАМ ПОКЛОНИТИСЬ ЗМІГ".

734c863640bb0247a39b42ec91beaa04 234

Ваше «Університетське Слово»
 

 

Щоб реалізовуватись не тільки в політиці, а й у звичному житті

В Одесі з 27 по 29 вересня відбувся ІІІ заключний семінар Вищої політичної школи «Верховенство права та правосвідомість» від центру "Ейдос" (за підтримки фонду Конрада Аденауера). Серед 32 учасників з усієї України був і я – студент 2-го курсу гуманітарно-економічного факультету Ярослав Горбаль.

Основними завданнями і цілями заключного семінару були такі теми: «Основні принципи правової держави», «Розподіл влади –  Система стримувань  і противаг», «Судова влада».

Учасники слухали лекції, брали участь у дискусіях, ділилися на партії віртуальної країни «Таналанд», організовували парламентські слухання, обирали законопроекти і голосували за них згідно з ідеологією партій. Керували та модерували процес досвідчені спікери: Віктор Таран, Ольга Будник, Андрій Шекета, Тетяна Садовська, Маселко Роман.

Вища Політична Школа – це не просто проект для вивчення політики. Це невпинний діалог із майстрами, які не просто навчають, а через авторські методи, ігри та новаторські платформи мотивують тебе. Мотивують реалізовуватись не тільки в політиці, а й у звичному житті. А чому майстри? Тому, що  вони займаються цією справою майже 10 років. ВПШ – змінює життя на краще. З останнього семінару особисто я для себе виніс таку тезу: "Не потрібно боятися помилятися – нічого страшного у помилках немає!"
   Щиро вдячний організаторам та учасникам Вищої політичної школи!

 43049802_474118163107544_2164522320134144000_n 42916047_474118453107515_3038730761109766144_n42790135_474118196440874_214236597971845120_n

Ярослав Горбаль,
студент гуманітарно-економічного факультету,
учасник семінару

Світлини автора

Привертаючи увагу…

   У Бердянському краєзнавчому музеї недавно проходив захід, присвячений Всесвітньому Дню моря, який покликаний привернути увагу міжнародного суспільства до екологічних проблем морів та океанів. Не є винятком і наше Азовське море – з його надмірним виловом риби та забрудненням різноманітними нечистотами. Обговорення цих проблем домінувало на цій зустрічі вчених-екологів та зацікавлених осіб.

Серед запрошених – студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ, завідувач лабораторії гідробіологічних і екологотоксикологічних досліджень Інституту рибного господарства та екології морів (ІРЕМ) Віра Гетманенко, вчені-екологи: кандидат біологічних наук, доцент БДПУ Віталій Гнатюк, кандидат хімічних наук, доцент МДУ Олександр Мягченко, кандидат педагогічних наук, доцент МДУ Тетяна Шаповалова.

Під час заходу науковий співробітник відділу природи Світлана Дуленко розповіла про святкування Всесвітнього Дня моря, його передісторію започаткування та стрімкого міжнародного руху боротьби за чистоту морів і океанів у наш час.

Перед присутніми також виступив і Віталій Гнатюк із цікавою доповіддю про унікальність Азовського моря, зупинившись на проблемах його узбережжя.

Інформативним виступом про сучасний стан Азовського басейну Віра Гетманенко звернула увагу на важливу діяльність ІРЕМ у відтворенні рибних запасів моря.

Олександр Мягченко доповідав про діяльність екологічних організацій щодо збереження унікальної водойми планети.

Також було цікавим доповнення Тетяни Шаповалової щодо походження кіс Азовського моря.

Наприкінці заходу науковці дискутували щодо опріснення і підняття рівня солоності вод та повільного процесу евтрофікації Азовського моря.

viber image-1 viber image-2

Изображение 004 Изображение 011

Изображение 014

 

Віталій Гнатюк,
заступник декана факультету фізичного виховання з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидат біологічних наук, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології
(за матеріалами та світлинами краєзнавчого музею)

 

Разом із відомими науковцями з України та Польщі

  Доцент кафедри історії та філософії гуманітарно-економічного факультету БДПУ Юрій Федорик 24-27 вересня ц. р. брав участь у Конгресі ініціатив Східної Європи (КІСЄ), який відбувається щороку в польському місті Любліні і є місцем зустрічі тисяч експертів, фахівців, які діляться практичним досвідом транскордонного і міжнародного співробітництва країн Східної Європи, є платформою для діалогу наукового, культурного та освітнього середовища, представників мас-медіа, державної влади Польщі та сусідніх країн, представників місцевого самоврядування, бізнесу і промисловців цієї частини Європи.

   КІСЄ проходив під почесним патронатом Єврокомісії та за сприянням Міністерства іноземних справ Республіки Польща. В рамах Конгресу передбачалася робота різних ліній: «Регіональне партнерство», «Місцева демократія», «Наука та освіта», «Туризм», «Культура» «Політика та безпека», «Спадщина і поєднання» тощо, які поділялися в свою чергу на велику кількість панельних секцій. Учасником лінії «Політика та безпека» та секції «Німеччина-Польща-Росія Путіна 4.0: (гео)політика і безпека» разом із відомими науковцями з України та Польщі став і гість з Бердянська, який виступив із доповіддю: «Російсько-український конфлікт: погляд з Бердянська».
   Після проведення панельної секції відбулася жвава дискусія за участю аудиторії. Слід зазначити, що робота секції стала можливою завдяки патронату Фонду ім. Конрада Аденауера в Польщі, Інституту політичних наук і міжнародних справ Католицького люблінського університету ім. Іоанна Павла ІІ, Східноєвропейської мережі університетів Католицького люблінського університету, Товариства науки і культури «Лібра».

1KIEW-2018  KIEW-2018

2KIEW-2018
 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Юрія Федорика)

 

Ні дня без нових знань

26 вересня ц.р. студенти спеціальності «соціальна робота» Альона Харченко, Аліна Новікова і Олена Сєрокващенко брали участь у загальноміському тренінгу «Працевлаштування неповнолітніх. Основні види порушення прав неповнолітніх у зв'язку з працевлаштуванням». Захід відбувся за підтримки відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради на базі Інтегрованого центру надання соціальних послуг.

На тренінгу студенти отримали корисну інформацію, що стосується питань захисту порушених прав неповнолітніх, обов'язки роботодавців щодо особливостей організації роботи для працівників, перелік організацій, куди можна звертатися за допомогою, а також корисні практичні поради, що обов’язково стануть їм у нагоді у майбутній професійній діяльності.

img6

 

Альона Харченко,
студентка 3-го курсу
спеціальності «соціальна робота»
факультету дошкільної, спеціальної
та соціальної освіти
(світлини з архіву автора)

Спробуємо бути друзямі: україна – польща

Із 24 вересня по 1 жовтня ц. р. студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Наталя Рибнікова брала участь в міжнародному проекті «Let's Be Friends (м. Поронін, Польща, гори Татри), організаторами якого виступили Львівська міська молодіжна організація «Інститут українських студій».

Основними цілями проекту були промоція активної участі молоді в суспільному житті, розвиток особистих якостей молодих людей, інтеграція незрячої молоді у суспільство, розвиток дружніх відносин між Україною та Польщею.

Проект об'єднав 20 учасників з Польщі та України, більшість з яких мала проблеми з зором. Головним завданням для учасників була активна участь у заході, допомога з супроводом людей, що мають вади зору, а також переклад у разі необхідності.

Навчання у рамках проекту здійснювалося англійською мовою. Для учасників були проведені тренінги, спрямовані на розвиток імпровізаційних якостей та фільмостворення; після чого учасники апробували свою майстерність у школі м. Закопане.

Дякуємо організаторам проекту за можливість отримати нові знання, натхнення і досвід, який обов’язково будемо практикувати у навчальній і майбутній професійній діяльності.

1 2

3 4

5 6

 

Наталя Рибнікова,
студентка 3-го курсу
спеціальності «соціальна робота»
Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
(світлини з архіву автора)