Відкритий семінар проекту Еразмус+ QUAERE в МОН

27 вересня 2018 р. в Міністерстві освіти і науки України відбувся відкритий семінар з питань розбудови системи забезпечення якості вищої освіти України. Семінар організовано в рамках реалізації грантового проекту ЄС «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» (QUAERE) (http://ri-urbanhistory.org.ua/erazmus-home ), членом консорціуму якого є БДПУ. На цю зустріч зібрались представники більш ніж 70 закладів вищої освіти України.

Від БДПУ у семінарі взяли участь Ігор Лиман і Ольга Шубіна.

Із доповідями на семінарі виступили Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, Перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України, національний експерт з реформування вищої освіти Володимир Луговий, члени консорціуму проекту QUAERE.

Координатор команди БДПУ проекту QUAERE Ігор Лиман виступив із доповіддю «Роль експертів у процесі акредитації. Кваліфікаційний профіль експерта».

Семінар у МОН став складовою фінальної зустрічі проекту QUAERE, яка пройшла у Києві 26-28 вересня.

1 2

3 4

5 6

7 8

Ігор Лиман,

координатор міжнародної діяльності БДПУ

Наші – на конференції…

Бердянське громадське товариство з вивчення національно-культурної спадщини болгар Приазов’я ім. Мишо Хаджийського  завжди було одним із найактивніших у нашому місті. Ось і цього разу – до 100-річчя українського болгариста, перекладача та славіста М. Д. Малярчука з ініціативи голови товариства, директора Бердянського краєзнавчого музею Людмили Ноздріної була організована всеукраїнська науково-практична конференція «Творчість болгарських письменників Бессарабії і Таврії ХХ століття», яка проходила 28-29 вересня в стінах музею.

Багато поважних гостей завітало на захід. Із привітальним словом до учасників конференції звернулись: заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Павло Мяло, начальник відділу культури міськвиконкому Микола Шостак, головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Бердянської міської ради Ігор Зубрицький, голова асоціації національних товариств Запорізької області Науфаль Хамдані, голова Запорізького обласного болгарського товариства Василь Мітков, благочинний Бердянського району, настоятель Свято-Нікольського храму УПЦ Віталій Гогунський, український письменник-болгарист В. Азманов, які побажали миру, злагоди і згуртованості болгарській етнічній громаді, подякували за активну діяльність Центру болгаристики у Бердянську, національних болгарських товариств…

Згодом із змістовними науковими доповідями виступили: доцент кафедри української мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ, кандидат філологічних наук, доцент Світлана Корнієнко (про діяльність Центру болгаристики та викладання болгарської мови, історії і болгарської культури, який працює протягом 25 років у БДПУ); перекладач з м. Житомира творів болгарських письменників і поетів українською мовою Любов Цай, голови Запорізького, Бердянського і Приморського болгарських національно-культурних товариств Олександр Сяров, Людмила Ноздріна, Стефан Намлієв, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Христина Петрина, доцент кафедри української мови та славістики БДПУ Оксана Червенко та інші.

Звичайно ж не пропустили такої події й студенти-болгаристи  БДПУ, які під керівництвом Світлани Корнієнко, порадували присутніх болгарською піснею «Не остарявай, мамо».

 Різноманітні заходи були в програмі конференції: презентація нових книг, змістовні доповіді, обмін досвідом, екскурсії по Бердянську, в яких також взяли участь і студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ.

DSC_0390-2 DSC_0397

DSC_0405 DSC_0409

DSC_0415 DSC_0426

DSC_0435 DSC_0447

DSC_0456 DSC_0483

DSC_0490 DSC_0504

DSC_0517 DSC_0528

 

 


Артем Ковальов,  

студент-журналіст ФФСК БДПУ

Світлини автора

 

Вітання для Аліни

   Учні та студенти Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ взяли участь у творчому конкурсі студентських есе « Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п’янить». Переможницею конкурсу стала студентка 2 курсу Аліна Кир’яченко. Вона гідно представила свій навчальний заклад, отримавши диплом 4 ступеня та грошову винагороду від Фонду імені Катерини Ковшевич. Тому хочемо привітати від усього педагогічного, студентського  колективу коледжу Аліну, яка своєю роботою виразила свою любов до рідної мови, до України.
Від щирого серця бажаємо подальшого процвітання Фонду Катерини Ковшевич, щоб він і надалі розвивався та охопив більший спектр талановитої молоді.

аліна

Галина Іванченко,
заступник директора з виховної роботи

Світлина Романа Костромицького

Чудова можливість спілкування

   Упродовж трьох днів (24-26 вересня) студенти і викладачі гуманітарно-економічного факультету мали чудову можливість поспілкуватися з  доктором історичних наук, професором, завідувачем кафедри історії та культурології Вінницького державного педагогічного університету Ольгою Анатоліївною Коляструк. Цікаві й насичені лекції з історії повсякденності, присвячені появі й розвиткові такого напрямку в історії, національним історіографічним школам, джерелам та методології історії повсякденності, викликали жвавий інтерес аудиторії. А тема «Феномен радянської повсякденності» не залишила байдужим жодного з присутніх.

повс повс2

_DSC2360 _DSC2362

Світлана Баханова,

кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та філософії
Світлини з архіву факультету

Дорослий автор із душею дитини

27 вересня  0 16.00 в актовій залі головного корпусу БДПУ пройшла зустріч із відомим українським дитячим письменником та поетом Іваном Андрусяком. Повна зала та оплески з перших хвилин звучали на честь митця.

Автор є одним із засновників конкурсу «Напишіть про мене книжку», який триває вже четвертий сезон поспіль. Ідея: спровокувати сучасних письменників (як досвідчених майстрів пера, так і новачків) спробувати написати книгу, в якій дитина або підліток побачить себе.

Іван Андрусяк презентував на зустрічі одну із своїх нових книг – «28 днів з життя Бурундука». Видавництво «Фонтан казок» на чолі з автором не працює з класикою та перекладами, а співпрацює із сучасниками, добра половина з яких – це гарні відкриття. Як зазначив автор, сучасній дитині дуже важко знайти книжки, в яких вони побачать себе, як героя. Більше того, з українськими книжками це ще складніше. Навіть маленькі дрібниці змінюють свідомість дитини. До книг часто немає головного відчуття – довіри.

У нас була змога запитати автора особисто, що спонукало його перейти з дорослих психологічних книг на дитячу літературу. Іван Андрусяк розповів, що він ніколи й не переставав бути дитиною. У його творчості йому допомогла його третя дитина – дочка Стефанія. Разом із нею він почав писати дитячі історії. Автор також наголосив, що в його оповіданнях завжди була «клепка». Тобто, книга у Івана Андрусяка є не просто історією, а гачком, що об’єднує усю родину. Найголовніше, що батько, який може мало приділяти уваги дитині, зрозуміє її краще і зможе спілкуватись при прочитанні, за спільною справою. 

На які жертви тільки не йшов письменник заради нової книги. Наприклад, зіпсувати сережку своєї жінки, щоб написати історію про алхіміка… Таке от творче життя! Історії про буденне та фантастичне – все це проходить крізь призму життя головних героїв автора Івана Андрусяка. До речі, на зустрічі він презентував не тільки власні історії, а й розповів про інших сучасних авторів та їх роботи. Тут і історії про «складні» проблеми дівчаток, «у який колір пофарбувати пасма», і пригоди про пацюка, що співає, або про гру в хованки з монстрами… Дитяча література є безмежною в плані фантазії. Усі межі між світами стираються, залишається лише щось чисте, таке тепле, казкове та чарівне… Книжки не з сатиричним гумором, а з доброю посмішкою, такою справжньою та по-дитячому наївною.

DSC_0433 DSC_0436

DSC_0439 DSC_0449

 

Альона Єрьоменко,
Олена Забітчук,

студентки-журналістки 4-Ж групи ФФСК БДПУ

Світлини авторів

Із наукової конференції філологів

Ми вже повідомляли, що в стінах БДПУ відбулось відкриття Міжнародної наукової конференції «Троянди й виноград: феномен естетичного і прагматичного в літературі та культурі».  

На конференції також присутній відомий український письменник та видавець Іван Андрусяк, який теж привітав її учасників та подякував організаторам за запрошення.

Після привітань розпочалась презентація наукових доповідей. Зі своїми роботами виступили професори: Юрій Пелешенко (Київ), Марія Моклиця (Луцьк) та Ольга Харлан (Бердянськ). Теми, обрані доповідачами, зацікавили слухачів та нікого не залишили байдужим. Присутні мали можливість поставити питання і подискутувати з ученими-літературознавцями.

Конференція триватиме і 28-го вересня: працюють шість секцій, що будуть присвячені різним проблемам сучасного літературознавства, культурології, медіастудій, філософії, психології та педагогіки. Приємно відзначити, що факультет філології та соціальних комунікацій щороку збирає провідних вчених України та світу, які вносять значний вклад у розвиток сучасної науки, серед яких є і багато вчених і з БДПУ.

DSC_0422 DSC_0432

DSC_0436 DSC_0442

DSC_0443 DSC_0445

DSC_0449

DSC_0452 DSC_0458

DSC_0473 DSC_0493

DSC_0505 DSC_0508

DSC_0514

Антон Скакун, Артем Ковальов,
студенти-журналісти БДПУ

Фото авторів

Конференція – стартувала!

   Сьогодні, 27 вересня, об 11-ій годині в конференц-залі БДПУ розпочалася  Міжнародна наукова конференція «ТРОЯНДИ Й ВИНОГРАД: ФЕНОМЕНИ ЕСТЕТИЧНОГО І ПРАГМАТИЧНОГО В ЛІТЕРАТУРІ ТА КУЛЬТУРІ», яка проходитиме й завтра. Організатор – факультет філології та соціальних комунікацій БДПУ. З ініціативою провести науковий захід виступила кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ. Співорганізаторами конференції стали навчальні та наукові установи: Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Білорусь), Горійський державний педагогічний університет (Грузія), Заслужений Автономний Університет міста Пуебло (Мексика).

Конференцію відкрила й веде директор науково-дослідного інституту слов’янознавства та компаративістики БДПУ доктор філологічних наук, професор Софія Філоненко.

Учасників конференції тепло привітали проректор з науково-педагогічної роботи БДПУ, доцент Вікторія Ліпич та голова Ради молодих учених університету Тетяна Нікішина.

На конференції працюватимуть шість секцій, які присвячені проблемі естетичного ідеалу та його еволюції в літературі та культурі, феномену краси в його філософських, психологічних, культурних аспектах, категоріям «естетичного» і «прагматичного», естетичним цінностям, смаку і проблемі рецепції (сприйняття) літератури, а також різноманітним аспектам аналізу та інтерпретації художнього твору в школі та університеті.

Конференція традиційно має міждисциплінарний характер, феномени «естетичного» і «прагматичного» буде висвітлено різнобічно й комплексно – з погляду філології, медіастудій, філософії, психології, культурології, риторики й педагогіки.

Заявки на участь у конференції подали 167 учених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Миколаїв, Сєвєродонецьк, Тернопіль, Острог, Ніжин, Житомир, Одеса, Мелітополь. Частина учасників презентували доповіді в дистанційному форматі. Серед них науковці з Пуебло (Мексика), Варшави (Польща), Гомеля (Білорусь), Тбілісі (Грузія), Шумен (Болгарія). До початку конференції опубліковано збірник її матеріалів.

У конференції беруть участь відомі вчені – професори Марія Моклиця (Луцьк), Юрій Пелешенко (Київ), Ірина Бурлакова (Київ), Галина Яструбецька (Луцьк).

Сьогодні також в актовій залі головного корпусу БДПУ в рамках конференції відбудеться зустріч із популярним українським письменником та видавцем Іваном Андрусяком (Київ) і презентація новинок художньої літератури від видавництв «Фонтан казок» і «Легенда».

Завтра об 11.00, у конференц-залі головного корпусу БДПУ відбудеться традиційна презентація новинок наукової та навчальної літератури.

IMG_20180927_105603_resized_20180927_120350640 IMG_20180927_110649_resized_20180927_120351784

IMG_20180927_110634_resized_20180927_120351173  IMG_20180927_111012_resized_20180927_120352357

IMG_20180927_111231_resized_20180927_120352877 IMG_20180927_111619_resized_20180927_120353187


«Університетське Слово»
Світлини редакції

  

English Speaking Club Launched

Навички спілкування англійською мовою, вміння вести невимушену бесіду на будь-яку тему з представниками інших країн, особливо з native speakers, є чи не найвагомішими для сучасної людини та її суспільного і професійного життя у глобалізованому світі.   

Тож, на базі факультету філології та соціальних комунікацій було створено English Speaking Club, який розпочав свою роботу 26 вересня. Запрошеним спікером став волонтер зі США Jonathan Powell. Під час першої зустрічі студенти-германісти бесідували з гостем про подорожі світом, їх важливість для розвитку сучасної молодої людини. Власне, тематичні заняття у розмовному клубі відбуватимуться щотижня.

viber image

 

За матеріалами кафедри іноземних

мов і методики викладання

Вдячність хлопців із передової

   Її учора привезли до Бердянська «нашоатлантівці», повернувшись із чергової поїздки до наших захисників на передову. Розповідає Анетта Омельченко на своїй сторінці у ФБ: «Дякуємо усім, хто нас підтримує! Маскувальні сітки, ліки (на замовлення) і ліки від Бердянської ЗОШ № 5, смачну рибку (від родини Зінченків), чорну плівку, теплі речі, гідробар'єр та зелені мішки (від Павла Порохні), цвяхи (від Миколи Тюркеджи), одноразовий посуд, смачне варення, мед, засоби для прання, рідке мило, матраци, ковдри, печиво, цукерки, лимони, корінь імбиру та багато чого іншого ми повезли цього разу хлопцям. Були в трьох місцях, усіх бачили, вручали передачі від близьких, обняли кожного і побажали янголів-охоронців, а також передали Cimic Mariupol іграшки для дітей і речі для дорослих і дітей, які живуть у військовій зоні. Ми дуже вдячні людям, які допомагають нам фінансово. На сьогоднішню поїздку із зібраних коштів було витрачено на імбир, лимони, ліки, бензин (більшу частину оплатив Павло Порохня), солодощі, флісову шапку, сухе пальне, засоби для прання, білі мішки тощо. Гроші, які залишились, підуть на основу для маскувальних сіток. Хлопці, як завжди, передавали усім вітання і дякували за допомогу й підтримку. Сьогодні ми провідали не усіх наших хлопців, плануємо ще поїздки. Долучайтеся до добрих справ!».
 

1 2

3 4

5 6

НАШІ АТЛАНТИ
Світлини з архіву Анетти Омельченко 

Я люблю життя!

Сьогодні на студентів та викладачів БДПУ чекав приємний сюрприз, який нагадав їм про цінність власного життя та його неповторність. Адже на великій перерві кожен мав змогу долучитися до психологічної акції «Я люблю життя!», організованої навчальною психолого-консультативною лабораторією.

Метою акції було покращення емоційного стану учасників освітнього процесу Бердянського державного педагогічного університету, звернення уваги учасників на позитивні сторони та цінності життя кожної людини та профілактика пригніченого осіннього настрою.

Для досягнення цієї мети, волонтери пропонували студентам, викладачам та співробітникам університету згадати, за що вони люблять життя та закріпити цей приємний спогад на малюнку дерева. Так, кожен учасник акції обирав фарбу кольору, який до вподоби, опускав у неї палець та залишав на ватмані свій відбиток – листочок людини, яка любить життя. За виконання творчого завдання всі отримали цукерки з афоризмами, надихаючими насолоджуватися кожним днем.

Це був вдалий старт роботи навчальної психолого-консультативної лабораторії в цьому навчальному році. Надалі подібні заходи, а також розвивальні тренінги, психологічні ігри та кінолекторії будуть проводитися регулярно. Тому стежте за оголошеннями та не втрачайте можливості зробити своє життя ще кращим!

 IMG_2069 IMG_2074 

IMG_2048IMG_2131 IMG_2144

 

Марина Богдан

завідувач навчальної психолого-

консультативної лабораторії кафедри психології

Фото Ярослави Сокол,

студентки 3 курсу спеціальності 053 Психологія

За успіхи в навчанні, за відданість рідній мові…

Саме за такими критеріями, та й, до речі, за деякими іншими, визначались імена більш як двох десятків студентів БДПУ, яких сьогодні, 26 вересня, запросили до університетської конференц-зали на урочисту церемонію. Церемонію вручення Сертифікатів стипендіатів американського Фонду ім. Катерини Ковшевич та Дипломів – переможцям творчого конкурсу студентських есе – «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п`янить», оголошеного Фондом та редакцією газети БДПУ «Університетське Слово».

Приємно, що цьогоріч такої честі удостоїлися студенти всіх факультетів університету та економіко-гуманітарного коледжу БДПУ, серед яких – Владислав Цибулька, Ігор Тіткін, Анатолій Сакун (ФФМКТО), Анна та Тетяна Волканови, Даніїл Хабаров, Карина Жигула, Ольга Пономарь, Сергій Сінча, Ігор Фуклєв, Валентин Самойленко (ФФСК), Владислава Костюк та Микола Оверченко (ГЕФ), Наталя Рибнікова, Яна Пашова, Анастасія Сердюченко, Ольга Криворот (ФДССО) та інші. Відрадно також, що серед номінантів творчого конкурсу майже половина – першокурсники, а його переможцем став студент першого курсу факультету філології та соціальних комунікацій Даніїл Хабаров.

Переможців вітали та нагороди вручали: проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич, редактор газети БДПУ «Університетське Слово», регіональний директор Фонду ім. К. Ковшевич Степан Герилів, професори, завідувачі кафедр факультету філології та соціальних комунікацій Ольга Харлан та Марія Греб (члени журі конкурсу).

…Здоровлячи нових університетських стипендіатів Фонду та переможців конкурсу, С. Герилів, зокрема, зазначив: «Наступного року Фонд імені Катерини Ковшевич відзначатиме своє 20-ліття, то ж давайте всі разом подякуємо його засновниці та многолітній його берегині – американці українського походження пані Христині Ковшевич-Дурбак за все добро, яке так щиро випромінює ця дивовижна жінка, побажаємо їй довгих та щасливих років життя!».

6P2A2441 6P2A2452

6P2A2476 6P2A2500

6P2A2480 6P2A2466

6P2A2504 6P2A2495

6P2A2510 6P2A2516

6P2A2512

«Університетське Слово»

Світлини Романа Костромицького,
доцента кафедри соціальних комунікацій ФФСК БДПУ

Львівський форум видавців і бердянські вчені

Із 19 по 23 вересня ц. р. у Львові відбувся щорічний Форум видавців – «Book Forum». Цього року він був ювілейним, 25-м, і його присвятили фокусній темі «Ринок Свободи». Основні події літературного фестивалю відбувалися в Палаці мистецтв, а також на 50 локаціях у центрі міста.

Професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Софія Філоненко утретє представляла БДПУ на Форумі, взявши участь у двох дискусіях: «Родинні історії сучукрліту: чим відрізняються бабусі?» (20 вересня) та «Зрозумійте мене правильно: до проблеми інтерпретації тексту» (21 вересня). В обох узяли участь українські письменники: Володимир Єшкілєв, Вікторія Амеліна, Олег Коцарев – та критики: Тетяна Трофименко, Андрій Дрозда. Розмова велася про популярний жанр сімейної саги та його потенційних читачів в Україні, а також про конфлікти і діалог між авторами, читачами і критиками.

21 вересня в антикафе «CoMMuna» на Площі Ринок у Львові відбулася дискусія, яку організувала Софія Філоненко за підтримки сайту «ЛітАкцент»: «Джейн Остін, Колін Ферт і зомбі: роман класики з масовою культурою». Учасниками були популярна українська письменниця, авторка жіночих романів Наталія Гурницька та відомий філософ і культуролог, знавець масової культури Тарас Лютий. Дискусія була присвячена різним формам популяризації класики, авторським культам і фанівським спільнотам, ролі новітніх медіа в письменницькій популярності.

22 вересня Софія Філоненко виступила в ролі майстра на майстер-класі об’єднання «Зоряна фортеця», який модерувала Альона Савінова. Учасники конкурсу фантастичних оповідань «Зірка Шеклі» дістали змогу вислухати поради, зауваження і побажання від бердянської професорки, подискутувати про фантастичні припущення і закони літературної форми.

Фото 1 Фото 2

 

Валентина Школа,
доцент кафедри,

кандидат філологічних наук

Світлини з архіву кафедри