Вшановуючи видатного майстра слова

Приємним подарунком до Дня міста стало відкриття 17 вересня ц. р. меморіальної дошки за підтримки місцевої влади відомому бердянському письменнику і журналісту, автору роману-трилогії «Море солоне» Віктору Васильовичу Ликову (1930–1993рр.). У тісному родинному колі біля будинку по вулиці Свободи, 18 зустрілись рідні, близькі, знайомі та колеги видатного майстра слова. Право першою вшанувати пам’ять надали доньці талановитого прозаїка-мариніста – Олені Вікторівні Ковальчук. З вітальним словом виступила ідейний натхненник, ініціатор відкриття меморіальної дошки нашому обдарованому земляку доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ  Вікторія Зарва. Ведучим заходу був доцент цієї кафедри Іван Давиденко. Серед почесних гостей урочистого заходу був також завідувач музеєм Бердянського морського торговельного порту Євген Денисов.

Відкриття меморіальної дошки – лише перший етап складного процесу відродження культурно-історичної пам’яті про талановитого майстра слова.

Реалізація наступного кроку залежить від кожного з нас: викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету закликають підтримати ініціативу перевидання роману-трилогії «Море солоне» Віктора Васильовича Ликова та матеріалів його біографії, фотоархівів і листування, які будуть уперше введені в обіг, віддавши свій голос за проект № 6 «Збереження культурної пам’яті Бердянська», у межах конкурсу Бердянської міської ради «Громадський бюджет». Щоб проголосувати за цей та інші проекти, перейдіть за посиланням: https://berdiansk.pb.org.ua/. Поширюйте цю інформацію серед знайомих і близьких.

Давайте не будемо байдужими і разом дбатимемо про культурну спадщину нашого славного міста!

IMG_20180917_130253 IMG_20180917_130306

IMG_20180917_131215

Scan2

Валентина Школа,
кандидат філологічних наук, доцент

Світлини з архіву кафедри

Інклюзивна освіта: рівні права, рівні можливості

Упродовж двох днів (17-18 вересня) на базі Бердянського державного педагогічного університету в рамках курсів підвищення кваліфікації працівників закладів загальної середньої освіти Бердянська, Маріуполя, Волновахи, Бердянського та Волноваського районів  було організовано та проведено науково-методичний семінар «Інклюзивна освіта: рівні права рівні можливості».

Частина вчителів не до кінця усвідомлюють суть явища «інклюзивна освіта», слабо орієнтуються в перевагах інклюзивної освіти для всіх учасників освітнього процесу, мають лише загальне уявлення про міжнародне та національне законодавство у сфері інклюзивної освіти; відчувають значні труднощі в питаннях організації навчального процесу в інклюзивному класі; не здатні об’єднувати зусилля на шляху до досягнення успіхів у роботі з дітьми; мають неточні уявлення про особливості розвитку та специфіку навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Усе це обумовлює актуальність обговорення цієї проблеми з педагогами на науково-методичних семінарах.

Учасники ознайомилися із організаційними засадами запровадження інклюзії в закладах освіти (д. п. н., професор О. І. Гуренко); питаннями педагогічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання (к. п. н., доцент О. В. Ревуцька); дорожньою картою інклюзивного освітнього простору (к. п. н., доцент Н. М. Захарова), індивідуальним навчальним планом та його складовими (к. п. н., старший викладач Є. Ю. Линдіна).  Розглядалися стратегії ефективної взаємодії в інклюзивному класі (к. п. н., доцент  Г. О. Лопатіна) та діяльність тьютора в сучасній системі освіти (к. псих. н., доцент О. В. Старинська)…

Для того, щоби семінар пройшов на сучасному, високопрофесійному рівні, із застосуванням мультимедійних засобів, в 142-й аудиторії головного корпусу БДПУ було встановлено відповідне обладнання.

_DSC2111 _DSC2096

_DSC2092 _DSC2088

_DSC2085

 

Людмила Костенко,
завідувач підготовчого відділення БДПУ

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)