Із наукової конференції філологів

Ми вже повідомляли, що в стінах БДПУ відбулось відкриття Міжнародної наукової конференції «Троянди й виноград: феномен естетичного і прагматичного в літературі та культурі».  

На конференції також присутній відомий український письменник та видавець Іван Андрусяк, який теж привітав її учасників та подякував організаторам за запрошення.

Після привітань розпочалась презентація наукових доповідей. Зі своїми роботами виступили професори: Юрій Пелешенко (Київ), Марія Моклиця (Луцьк) та Ольга Харлан (Бердянськ). Теми, обрані доповідачами, зацікавили слухачів та нікого не залишили байдужим. Присутні мали можливість поставити питання і подискутувати з ученими-літературознавцями.

Конференція триватиме і 28-го вересня: працюють шість секцій, що будуть присвячені різним проблемам сучасного літературознавства, культурології, медіастудій, філософії, психології та педагогіки. Приємно відзначити, що факультет філології та соціальних комунікацій щороку збирає провідних вчених України та світу, які вносять значний вклад у розвиток сучасної науки, серед яких є і багато вчених і з БДПУ.

DSC_0422 DSC_0432

DSC_0436 DSC_0442

DSC_0443 DSC_0445

DSC_0449

DSC_0452 DSC_0458

DSC_0473 DSC_0493

DSC_0505 DSC_0508

DSC_0514

Антон Скакун, Артем Ковальов,
студенти-журналісти БДПУ

Фото авторів

Конференція – стартувала!

   Сьогодні, 27 вересня, об 11-ій годині в конференц-залі БДПУ розпочалася  Міжнародна наукова конференція «ТРОЯНДИ Й ВИНОГРАД: ФЕНОМЕНИ ЕСТЕТИЧНОГО І ПРАГМАТИЧНОГО В ЛІТЕРАТУРІ ТА КУЛЬТУРІ», яка проходитиме й завтра. Організатор – факультет філології та соціальних комунікацій БДПУ. З ініціативою провести науковий захід виступила кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ. Співорганізаторами конференції стали навчальні та наукові установи: Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Білорусь), Горійський державний педагогічний університет (Грузія), Заслужений Автономний Університет міста Пуебло (Мексика).

Конференцію відкрила й веде директор науково-дослідного інституту слов’янознавства та компаративістики БДПУ доктор філологічних наук, професор Софія Філоненко.

Учасників конференції тепло привітали проректор з науково-педагогічної роботи БДПУ, доцент Вікторія Ліпич та голова Ради молодих учених університету Тетяна Нікішина.

На конференції працюватимуть шість секцій, які присвячені проблемі естетичного ідеалу та його еволюції в літературі та культурі, феномену краси в його філософських, психологічних, культурних аспектах, категоріям «естетичного» і «прагматичного», естетичним цінностям, смаку і проблемі рецепції (сприйняття) літератури, а також різноманітним аспектам аналізу та інтерпретації художнього твору в школі та університеті.

Конференція традиційно має міждисциплінарний характер, феномени «естетичного» і «прагматичного» буде висвітлено різнобічно й комплексно – з погляду філології, медіастудій, філософії, психології, культурології, риторики й педагогіки.

Заявки на участь у конференції подали 167 учених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Миколаїв, Сєвєродонецьк, Тернопіль, Острог, Ніжин, Житомир, Одеса, Мелітополь. Частина учасників презентували доповіді в дистанційному форматі. Серед них науковці з Пуебло (Мексика), Варшави (Польща), Гомеля (Білорусь), Тбілісі (Грузія), Шумен (Болгарія). До початку конференції опубліковано збірник її матеріалів.

У конференції беруть участь відомі вчені – професори Марія Моклиця (Луцьк), Юрій Пелешенко (Київ), Ірина Бурлакова (Київ), Галина Яструбецька (Луцьк).

Сьогодні також в актовій залі головного корпусу БДПУ в рамках конференції відбудеться зустріч із популярним українським письменником та видавцем Іваном Андрусяком (Київ) і презентація новинок художньої літератури від видавництв «Фонтан казок» і «Легенда».

Завтра об 11.00, у конференц-залі головного корпусу БДПУ відбудеться традиційна презентація новинок наукової та навчальної літератури.

IMG_20180927_105603_resized_20180927_120350640 IMG_20180927_110649_resized_20180927_120351784

IMG_20180927_110634_resized_20180927_120351173  IMG_20180927_111012_resized_20180927_120352357

IMG_20180927_111231_resized_20180927_120352877 IMG_20180927_111619_resized_20180927_120353187


«Університетське Слово»
Світлини редакції

  

English Speaking Club Launched

Навички спілкування англійською мовою, вміння вести невимушену бесіду на будь-яку тему з представниками інших країн, особливо з native speakers, є чи не найвагомішими для сучасної людини та її суспільного і професійного життя у глобалізованому світі.   

Тож, на базі факультету філології та соціальних комунікацій було створено English Speaking Club, який розпочав свою роботу 26 вересня. Запрошеним спікером став волонтер зі США Jonathan Powell. Під час першої зустрічі студенти-германісти бесідували з гостем про подорожі світом, їх важливість для розвитку сучасної молодої людини. Власне, тематичні заняття у розмовному клубі відбуватимуться щотижня.

viber image

 

За матеріалами кафедри іноземних

мов і методики викладання

Вдячність хлопців із передової

   Її учора привезли до Бердянська «нашоатлантівці», повернувшись із чергової поїздки до наших захисників на передову. Розповідає Анетта Омельченко на своїй сторінці у ФБ: «Дякуємо усім, хто нас підтримує! Маскувальні сітки, ліки (на замовлення) і ліки від Бердянської ЗОШ № 5, смачну рибку (від родини Зінченків), чорну плівку, теплі речі, гідробар'єр та зелені мішки (від Павла Порохні), цвяхи (від Миколи Тюркеджи), одноразовий посуд, смачне варення, мед, засоби для прання, рідке мило, матраци, ковдри, печиво, цукерки, лимони, корінь імбиру та багато чого іншого ми повезли цього разу хлопцям. Були в трьох місцях, усіх бачили, вручали передачі від близьких, обняли кожного і побажали янголів-охоронців, а також передали Cimic Mariupol іграшки для дітей і речі для дорослих і дітей, які живуть у військовій зоні. Ми дуже вдячні людям, які допомагають нам фінансово. На сьогоднішню поїздку із зібраних коштів було витрачено на імбир, лимони, ліки, бензин (більшу частину оплатив Павло Порохня), солодощі, флісову шапку, сухе пальне, засоби для прання, білі мішки тощо. Гроші, які залишились, підуть на основу для маскувальних сіток. Хлопці, як завжди, передавали усім вітання і дякували за допомогу й підтримку. Сьогодні ми провідали не усіх наших хлопців, плануємо ще поїздки. Долучайтеся до добрих справ!».
 

1 2

3 4

5 6

НАШІ АТЛАНТИ
Світлини з архіву Анетти Омельченко