Як будується історичне оповідання?

16 жовтня в київській книгарні «Є» відбулася презентація-воркшоп «Memento momentum свободи: як будується історичне оповідання». У ній узяла участь професор БДПУ Софія Філоненко. «Memento momentum свободи» – це назва збірки з 15 історичних оповідань, яка була укладена за результатами першого конкурсу «ProМинуле», присвяченого Українським визвольним змаганням 1917-1921 років. Конкурс організували літературний портал «ЛітАкцент» та видавництво «Темпора», що опублікувало збірник з оповіданнями переможців і тих авторів, які увійшли до «коротких списків». Загалом на конкурс подали більше 90 творів, у яких висвітлювалися різні сторінки Української Революції у Києві, Харкові, Львові, Вінниці, Знам’янці, Катеринославі та в інших містах і містечках. У червні 2018 року було оголошено переможців. Ними стали письменники Раїса Плотнікова, Ігор Стамбол, Ірина Пасько, Антон Ситор.

Професор Софія Філоненко входить до складу журі конкурсу «ProМинуле» разом з літературознавцем Віктором Разживіним (Слов’янськ) та істориком Віталієм Михайловським (Київ). Під час воркшопу усі вони давали поради, як написати цікаве, змістовне і художньо довершене історичне оповідання, а самі автори ділилися секретами літературної творчості, розповідали про джерела сюжетів, про копітку працю над своїми текстами.

Конкурс історичних оповідань «ProМинуле», як наголосила його координаторка Ольга Петренко, продовжиться і в наступному році. Тема нового етапу – «Українська еліта у ХІХ столітті». Інформація про конкурс розміщена на порталі «ЛітАкцент» за покликанням: http://litakcent.com/2018/07/02/ogolosheno-drugiy-konkurs-istorichnogo-opovidannya-prominule-2019/

44136675_1871138719667070_3974923186553749504_n 44319754_907359466125972_3712739377575624704_n

Вікторія Зарва,

професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

В гостях у чиновників

Студентську молодь  було запрошено на День відкритих дверей у виконавчому комітеті Бердянської міської ради. Представники структурних підрозділів виконкому ознайомили студентів із діяльністю органів місцевого самоврядування, розповіли про можливості вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень,

   Ведуча зустрічі – в.о начальника відділу організаційної роботи та внутрішньої політики Ірина Шинкаренко, а також головний спеціаліст сектору внутрішньої політики, зв`язків з громадськістю, національностями та релігіями Ігор Зубрицький розповіли про систему місцевого самоврядування, європейські принципи діяльності виконкому, форми взаємодії влади, бізнесу і громади. Головний спеціаліст відділу інвестиційної та міжнародної діяльності Ксенія Проценко проінформувала студентів БДПУ і БУМіБ про реалізацію міською владою проектів, які фінансуються Європейським Союзом та різними міжнародними організаціями. Начальник відділу соціально-економічного розвитку та регуляторної політики управління економічного розвитку Любов Акуленко розповіла молоді про впровадження та реалізацію громадського бюджету в 2017-2019 роках. Начальник відділу реклами курорту та туризму Вікторія Міщенко поділилася досвідом щодо реклами курортного міста. Завідувач сектору енергозбереження Артур Нішаналієв і спеціалісти Контакт-центру відділу по роботі зі зверненнями громадян Ірина Кириченко та  Ольга Балицька розповіли про діяльність своїх відділів.

   Студентів ознайомили також із робочими місцями посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів міської ради, надали презентаційні матеріал  від служб та відділів міськвиконкому. У свою чергу, голова студентської ради БДПУ Дмитро Кіосєв подякував від імені студентів за екскурсію та запропонував відділу сім'ї, молоді та спорту виконкому вже восени 2018 року провести перевибори Молодіжної ради при міському голові.

IMG_4191 IMG_4202

IMG_4206 IMG_4222

IMG_4226 IMG_4233

Микола Оверченко,
заступник голови студради БДПУ
Кор. «УС»

Світлини прес-служби міськвиконкому

 

Наші – на відкритті болгарських недільних шкіл

Державна політика стосовно збереження національної, культурної та духовної ідентичності болгар в Україні є лояльною і послідовною.  Відповідно до національної програми «Рідна мова і культура за кордоном» Міністерства освіти і науки Республіки Болгарія Запорізьке обласне товариство болгарської культури за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації виконало величезну роботу, підготувало проект, який було схвалено і завдяки цьому стало можливим відкриття недільних шкіл для вивчення болгарської мови.

18-19 жовтня ц. р. для болгар Запорізького краю відбулася визначна і довгоочікувана подія – урочисте відкриття Болгарських недільних шкіл в селах Новотроїцьке (вчитель: М. Ф. Парасоченко), Андрівка (вчитель: В. І. Кірбабіна), Трояни (вчитель: Т. М. Костіва) Бердянського району, селі Ганнівка (вчителі: Ю. Л. Гавриленко і М. І. Штенгелова) Приазовського та селі Петрівка (вчителі: А. Ф. Дуйловська, В. В. Шопова) Приморського районів.

Перед гостями з вітальними словами виступали: заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації В .М. Захарчук, голова Запорізького обласного товариства болгарської культури В. В. Мітков та член товариства І. П. Ангелов, голова Запорізького міського болгарського товариства «Відродження» О. О. Сяров та інші гості. І. П. Ангелов як гарант проекту передав підручники, наочний матеріал і колонки для мультимедійних занять.

На відкритті були присутні представники місцевих та обласних відділів освіти, адміністрація сіл і загальноосвітніх шкіл, члени болгарських товариств та інші небайдужі до відродження національного коріння люди.

Вітали гостей, декламували вірші, співали пісні болгарською мовою і танцювали народні танці учні шкіл і члени болгарських та місцевих товариств.

Заходи відвідали доценти кафедри української мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету, болгаристи С.  І. Корнієнко та  О. Б. Червенко.

 

3 4 (1)

5 IMG_0921

IMG_0940 IMG_0942

 

Артем Ковальов,

Антон Скакун,
студенти-журналісти БДПУ

Світлини з архіву кафедри

 

Тренінг для тренерів з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти

Влітку 2018 р. було оголошено конкурс для участі у тренінгу з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти. За його результатами було заплановано відбір, підготовку і сертифікацію 40 тренерів для їх подальшого залучення у формування і розвиток мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти в Україні.

Конкурс проводився за підтримки МОН, на підставі спільних домовленостей Інституту вищої освіти НАПН України, Центру досліджень вищої освіти (Чехія) та Благодійного Фонду «Інститут розвитку освіти».

На конкурс було подано близько 260 заявок, з яких шляхом ознайомлення із мотиваційними листами, CV (резюме) і проведення двох інтерв’ю (перше – для з’ясування рівня обізнаності в проблематиці забезпечення якості, друге – для з’ясування рівня володіння англійською) була відібрана необхідна кількість учасників. Серед них – і кілька членів консорціуму грантового проекту ЄС «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» (QUAERE), включно із професором БДПУ Ігорем Лиманом.

Тренінг для тренерів з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти пройшов 16-19 жовтня 2018 р. в Інституті вищої освіти НАПН України.

Лекції і воркшопи для учасників провели Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Тарас Фініков, директор Інституту вищої освіти НАПН України Світлана Калашнікова, координатор сектору вищої освіти Науково-методичної Ради МОН України Андрій Гожик, Менеджер з аналітичної роботи проекту ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні» Жанна Таланова, помічник ректора Сумського державного університету з питань забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти Ольга Люта, експерт Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Віталій Терещук, а також чеські фахівці Jan Beseda, Michaela Šmidova та Jiři Hejkrlik.

Наступними кроками проекту мають стати он-лайн тестування тренерів і організація ними тренінгів на місцях.

1 2

4 5

6 7

8 9

10 11

12 13

14 15

 

Ігор Лиман,

координатор міжнародної діяльності БДПУ