Для успіху освіти потрібні провідники

Реалії сьогодення людської цивілізації, України та національної освіти тривожні. Психологи та соціологи класифікували їх як період VUCA-cвіту та період BANI. Це – акроніми (абревіатури з апокаліптичним смислом), які позначають соціальну турбулентність, тривожність, нестабільність, невизначеність, крихкість, складність, надлишковість, неоднозначність, нестабільність… Настала криза управління складністю. «Чорні лебеді» Насіма Талеба (форс-мажори, пандемії та війни) влаштували гнізда на теренах України. Ситуація невизначеності в освіті розвивається за сценарієм: невизначеність – надлишковість – цугцванг – ентропія – хаос. Деградує конструктивний антименеджмент.

Продовжити читання “Для успіху освіти потрібні провідники”

Гостьова лекція “Planning a Good Lesson” від доцентки КНУ ім. Тараса Шевченка Ольги Квасової

Нещодавно Бердянський державний педагогічний університет став майданчиком для онлайн-лекції “Planning a Good Lesson” для студентів-філологів. Запрошеним лектором виступила доцент кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольга Квасова.

Продовжити читання “Гостьова лекція “Planning a Good Lesson” від доцентки КНУ ім. Тараса Шевченка Ольги Квасової”

Кураторська година “Відлік незламності: 1000 днів на шляху до свободи”

Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри іноземних мов і методики викладання О. В. Дуброва 13 листопада провела для здобувачів групи 2ГМЛА кураторську годину під назвою «Відлік незламності: 1000 днів на шляху до свободи». Цей захід став символом єдності та стійкості українського народу, підкреслюючи героїчний шлях, який щодня долають наші співвітчизники, наближаючи мир в Україні.

Продовжити читання “Кураторська година “Відлік незламності: 1000 днів на шляху до свободи””

Діалог студентства та МОН: обговорення освіти в Україні

13 листопада у Міністерстві освіти і науки України відбулася важлива зустріч представників Української студентської ліги з Міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим та його заступником Михайлом Винницьким. Цей захід став відкритим майданчиком для обговорення актуальних проблем, що хвилюють студентську спільноту. Учасники, серед яких був і здобувач соціально-гуманітарного факультету Бердянського державного педагогічного університету Арсеній Мельніков, мали змогу безпосередньо поставити запитання та поділитися викликами, з якими стикаються у повсякденному навчальному та суспільному житті.

Продовжити читання “Діалог студентства та МОН: обговорення освіти в Україні”

Життєвий та професійний досвід від американського юриста Кена Бернхарда

12 листопада завідувачем кафедри правознавства, доктором юридичних наук, професором Дмитром Каменським була організована дуже цікава зустріч студентів правників з американським юристом Кеном Бернхардом.

Продовжити читання “Життєвий та професійний досвід від американського юриста Кена Бернхарда”

Міжнародна наукова активність викладачів кафедри психології

Важливим напрямком професійної діяльності викладачів ЗВО є міжнародна наукова активність, яка спрямовує їхній творчий науковий пошук, сприяє професійному зростанню, свідчить про ефективність та результативність їхньої науково-педагогічної діяльності.

Продовжити читання “Міжнародна наукова активність викладачів кафедри психології”

Переймаючи досвід кращих

Спілкування з практикуючими журналістами є одним із ключових етапів професійного становлення здобувачів вищої освіти спеціальності 061 Журналістика, оскільки дає їм змогу зрозуміти реальні виклики професії, опанувати ефективні методи роботи та сформувати власний підхід до неї в майбутньому.

Продовжити читання “Переймаючи досвід кращих”