26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

Вже 38 років згадує людство аварію на Чорнобильській атомній електростанції, де у 1986 році вибухнув 4 реактор. Це спричинило техногенну катастрофу ХХ століття, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Дана аварія призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних та гуманітарних наслідків. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі.

Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України. Точна кількість жертв та постраждалих – невідома і досі. Наслідки Чорнобиля стали драматичним уроком для цивілізації, попередженням для усіх про відповідальність за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети.

Процес осмислення того, що відбулося в Чорнобилі у 1986 році, триває. Ці памʼять і розуміння – важливі не тільки для України. Вони важливі для всього світу. З 2017 року документи Національного архівного фонду, які стосуються аварії на Чорнобильській АЕС, включені до міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «Памʼять світу».

Студенти групи 3 УМЛ факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ, серед них Юлія Габрова, Влада Ковальова, Дар’я Ситнік, запропонували свій погляд на ці події. У межах проходження виробничої педагогічної практики під керівництвом професорки Ольги Харлан, професорки Вікторії Загороднової та доцентки Ольги Сопіної здобувачки вищої освіти організували захід, присвячений Дню пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС. Вони підготували сценарій, який втілили під час онлайн-конференції в Zoom 25 квітня 2024 року. Практикантки представили хронологічний опис подій та наслідків аварії, у результаті яких Чорнобиль перетворився на велику метафору фактично всього радянського життя. Учасники заходу також поділилися своїми згадками про Чорнобильську катастрофу.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч українців.

Доцентка кафедри української мови та славістики БДПУ

Ольга Сопіна


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print