У лютому місяці стартував довготривалий проект “Молоді Амбасадори Розмаїття” (лютий-серпень 2023 р.), який реалізовується Молодіжною організацією “СТАН” у партнерстві з альянсом за права, рівність та міжнародну солідарність “Action Aid” за підтримки Disasters Emergency Committee (DEC). У ньому могла взяти участь молодь, яка проживає або вимушено переселилася в результаті війни у Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку області.
Мета проекту – формувати готовність молоді зменшити наслідки війни та зробити свій внесок у соціальну згуртованість для створення інклюзивного, мирного суспільства, мінімізації ймовірності конфліктів, що виникають між різними групами, та прискорення процесу інтеграції молодих людей з числа ВПО.
До проєкту були залучені найкращі українські тренери та потужні фасилітаторки, які разом із міжнародними партнерами вчили учасників активно підтримувати інтеграцію ВПО, плюралізм та різноманіття у західних регіонах України та захищати суспільство від популізму, дискримінації та ненависті, адже саме така молодь буде розбудовувати Україну після війни.
Першим етапом проєкту став стартовий воркшоп у Карпатах, в с. Бабін Івано-Франківської області, програма якого передбачає навчальні модулі про права людини, толерантність, інклюзію, міжкультурний діалог, екологічний та молодіжний активізм.
Однією з учасників проекту стала студентка гр. 203ДО факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Алевтина Палій. Вона схарактеризувала власну участь у ньому як потужний старт особистісного розвитку: я отримала знання й практичні навички щодо втілення власних ідей на користь суспільства.
За матеріалами факультету дошкільної,
спеціальної та соціальної освіти