Всеукраїнська студентська олімпіада з хореографії – новий досвід на шляху до професіоналізму

3 березня 2023 року на кафедрі теорії та методики навчання мистецьких дисциплін відбувся завершальний етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія».

Тиждень тому здобувачі освіти пройшли випробування першого туру олімпіади, де продемонстрували теоретичні знання та практичні навички з дисциплін хореографічного циклу і мали час на підготовку до презентації своєї роботи в наступних турах. За програмою проведення олімпіади другий її тур спрямований на демонстрацію рівня виконавської майстерності, уміння будувати композицію та здійснювати постановку танцю. У цьому році перед конкурсантами постало завдання щодо вираження розуміння художньо-творчого втілення української теми в хореографії.

Виконання хореографічних композицій, присвячених культурним традиціям українського народу та актуальним проблемам сучасності, стало не лише професійним, а й доволі зворушливим дійством. Із задоволенням спостерігали члени журі (викладачі кафедри, майбутні роботодавці – керівники освітньої галузі) та присутні за втіленням у танці українських традицій, із великою тугою переживали сучасні випробування українців, з гідністю та вірою розділяли патріотичний заклик виконавців. Так, Кучерук Марія презентувала хореографічну композицію під назвою «Мова серця», Піліпішина Катерина – хореографічну композицію «Незламні», Паустовський Владислав – хореографічну композицію під назвою «Журавлі», Синєок Вікторія презентувала на розсуд журі хореографічну композицію «Україна», Бичкова Вікторія – сольну композицію «Човен», Козубенко Марина створила хореографічний нарис «Відродження», Савченко Карина – сольний етюд «За лісами горами», український народно-сценічний танець «Суджений-ряджений» презентувала Марфіян Ксенія.

Третій тур олімпіади передбачав створення танцювальної комбінації та вивчення її з виконавцями і мав методично-практичний аспект. Метою означеного завдання було виявлення рівня методичної компетентності та організаторських здібностей конкурсантів; оцінювалися також креативність мислення, уміння імпровізувати, працювати в команді, керувати часом. Особливим був підхід до визначення музичної основи для складання комбінацій: конкурсанти спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) мали змогу добирати музику самостійно, для роботи учасників спеціальності 024 Хореографія музичний матеріал було визначено шляхом жеребкування. Незважаючи на складність завдання, роботу в онлайн-форматі, невелику кількість часу для творчості, більшість учасників олімпіади показало високі результати. Виконавці створених комбінацій, серед яких були навіть члени журі, демонстрували танцювальну лексику точно і натхненно.
За підсумками трьох турів визначилися переможці І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія». 1 номінація – базовий рівень фахових хореографічних компетентностей (здобувачі освіти спеціальності «Хореографія» 1-3 років навчання): І місце – Паустовський Владислав, ІІ місце – Савченко Карина. 2 номінація – базовий рівень фахових хореографічних компетентностей (здобувачі освіти спеціальності «Середня освіта (Хореографія)» 1-3 років навчання): І місце – Піліпішина Катерина, ІІ місце – Синєок Вікторія. 3 номінація – вищій рівень фахових хореографічних компетентностей (здобувачі освіти 4 року навчання І рівня вищої освіти (бакалаврат) і 1 року навчання І рівня вищої освіти (магістратура): І місце – Марфіян Ксенія, ІІ місце – Кучерук Марія, ІІІ – місце Козубенко Марина.

Щиро вітаємо переможців та учасників олімпіади! Цінуємо їх сміливість, невтомність, вправність та розуміння того, що участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з хореографії – новий досвід на шляху до професіоналізму.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print