26 квітня 1986 року – дата, яка й дотепер відлунює болем у серцях кожного українця. Чорнобиль залишається незагоєною раною нашої нації, катастрофою століття. Безлюдні вулиці Прип’яті, покинуті школи та дитячі майданчики, колючий дріт зони відчуження – усе це назавжди закарбувалося в пам’яті очевидців і передається від покоління до покоління.
Ушановуючи пам’ять усіх загиблих під час трагедії на Чорнобильській АЕС, викладачі разом зі здобувачами вищої освіти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (в.о. декана – кандидатка педагогічних наук, доцентка Анжеліка Лесик) протягом тижня проводили різні тематичні заходи.
У моменти тиші та роздумів здобувачі вищої освіти 11ПО групи спільно з куратором старшою викладачкою кафедри початкової освіти Тетяною Мухіною зібралися, щоб віддати шану та згадати трагедію, яка назавжди змінила нашу країну. Онлайн захід «Чорнобиль: біль та скорбота України» був не просто подорожжю в минуле, але й нагадуванням про відвагу та жертовність, які виявили герої нашої держави. Першокурсники мали можливість відкрити для себе сторінки історії, переглянувши презентацію, яку підготували Анастасія БУТ, Альбіна Дегтярьова та Анастасія Федорченко. Це дозволило не просто зануритись у події 1986 року, а й відчути важкість тих часів, коли життя українського народу поділилося на «до» і «після» пожежі на реакторі. Продекламований вірш «Чорнобильські дзвони» Марією Третяк викликав хвилю емоцій, нагадуючи про вічну боротьбу, втрату та надію… Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від радіаційної загрози.
Здобувачі вищої освіти с26ПО та 41ПО груп (куратор кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри початкової освіти Крістіна Петрик) підготували відеопроєкт «Чорнобильська катастрофа» URL : https://youtu.be/gGoDDpel_G8. Аналізуючи події тих років, студенти встановили зв’язок минулого з сучасністю: Чорнобиль – це не лише символ найбільшої техногенної катастрофи, а й трагедія людства, вплив якої відчутний особливо в умовах війни, коли ворог зазіхає на нашу свободу, погрожує атомним катаклізмом усьому світові. Так, Інні Ткачук вдалося майстерно передати на папері страшне та потворне обличчя «Чорнобиля».
Кандидатка психологічних наук, доцентка Ірина Черезова і старша викладачка кафедри психології Вікторія Федорик (куратори 11П, 22П та 42П груп) провели виховну годину «Мужність, біль, скорбота. Чорнобиль не має минулого». Метою заходу було згадати про трагедію вибуху на ЧАЕС, розібратися в причинах та наслідках Чорнобильської катастрофи на основі попередньо переглянутого серіалу «Чорнобиль» (2019). По закінченню заходу викладачки разом зі здобувачами вищої освіти вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв.
Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 406 СОХ групи заочної форми навчання спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) в рамках вибіркової ОК «Танцювальні проєкти» під керівництвом старшої викладачки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Наталі Кривунь підготували творчий відеопроєкт «День памʼяті Чорнобильської трагедії» URL : https://youtu.be/pnrTSkEFu8c.
Найважливіше, що ми можемо сьогодні зробити, – зберігати пам’ять про ті події, героїв-ліквідаторів наслідків аварії, а також передавати це майбутнім поколінням.
У цей День Національної Скорботи нехай дзвони Чорнобиля нагадують про неймовірний героїзм усіх, хто віддав своє життя заради майбутнього, а також породжують співчуття та милосердя до тих, хто пережив наслідки цього лиха.
За матеріалами факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв