Дні науки-24: Україна й наука обов’язково переможуть (Тиждень студентської науки на кафедрі дошкільної освіти)

Насиченим різноманітними науковими заходами виявився Фестиваль науки для здобувачів спеціальності 012 Дошкільна освіта факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Традиційні, роками перевірені заходи, поєднувалися з інноваційними, які стали родзинками  Фестивалю.

На секційних засіданнях презентувалися результати дослідницької роботи здобувачів. Секційне засідання здобувачів спеціальності  Дошкільна освіта ОР бакалавр почалось з доповідей переможців ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт: «Здорова дитина – здорова нація» (Поліна Мригіль – здобувачка магістерського рівня вищої освіти). та «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (Анастасія Булаткіна, Христина Вознюк, Валерія Гогунська – здобувачі бакалаврського рівня).

Були презентовані й дослідження переможців 1 етапу. Тематика доповідей дуже різноманітна й відповідала світовим трендам та стандартам preschool education. Кращими доповідями за результатами онлайн-голосування були названі: «Аквагримування як засіб розвитку творчості дітей дошкільного віку» (Ксенія Северін – 302ДО гр.); «Використання кубиків Рорі в практиці роботи з дітьми дошкільного віку»  (Анастасія Шепельська – 302ДО гр.) «Лепбук – інноваційний засіб розвитку креативності дітей дошкільного віку» (Дарія Мамай – 303ДО гр.).

На цьогорічному Тижні науки для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти була апробована нова форма наукового заходу – дайджест міжнародних і Всеукраїнських науково-практичних конкурсів, присвячених актуальним проблемам дошкільної освіти, які проводились в Україні протягом останнього часу. Сучасний формат цих конференції дозволяє зберігати відео записи виступів учасників. Ці записи – безцінний фонд як для сучасності, так і для історії дошкільної освіти.

З особливою зацікавленістю сприймалися доповіді знаних науковців дошкільної галузі: академіків Івана Беха, Алли Богуш, члена – кореспондента Тамари Піроженко, професорів Ілони Дичківської, Наталії Гавріш, Ольги Райпольської та ін., адже за посібниками цих корифеїв відбувається навчання на нашій спеціальності. Модератори заходу переконалися, що використання відеозаписів виступів відомих науковців є перспективним напрямом не тільки в освітньому процесі, а й у наукової діяльності здобувачів ЗВО.

На Фестивалі науки здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти також взяли участь в захисті наукових проектів «Інновації в організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти» (доц. Алла Омеляненко), а також – в конкурсі проектів-презентацій  «Моделі і технології дошкільної освітив зарубіжних країнах»(доц. Ірина Улюкаєва), що дало можливість учасникам порівняти сучасний вітчизняний та європейський досвід дошкільної освіти.

Активно брали участь у наукових заходах і першокурсники. Вони не тільки були слухачами, але й через онлайн-гру долучилися до розв’язання різних психолого-педагогічних проблемних ситуацій. А організували інтерактивну гру «Осягай науку граючись» модератори GAMING CLUB FDSSO, студентки 2 курсу Анастасія Булаткіна, Христина Вознюк, Валерія Гогунська.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що в наш складний час наукова діяльність у будь-якій галузі є надважливою для України, бо саме наука створює теоретичну базу для відбудови країни.

Україна й наука обов’язково переможуть!

За матеріалами кафедри дошкільної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print