Дотик до секретів журналістської професії

Сучасний освітній процес неможливо уявити без постійної тісної співпраці здобувачів вищої освіти та зацікавлених осіб. У межах такого співробітництва журналісти-початківці з кураторкою, старшим викладачем кафедри соціальних комунікацій Наталією Рулою та гарантом програми 061 Журналістика, доцентом  Юлією Мельніковою відвідали редакцію Бердянської суспільно-політичної газети «Південна зоря».

Директорка газети «Південна зоря», секретарка Бердянської міської первинної організації Національної спілки журналістів України Юлія Тисленко тепло зустріла майбутніх колег, поділилася секретами підготовки матеріалів, особливостями роботи у тижневику, познайомила студентів із основними віхами історії газети, яка наступного року святкуватиме своє 105-річчя.

Редакція «Університетського слова» запитала студентів, чим запам’яталася екскурсія.

–  Мене вразила гостинність редакції, дуже тепла атмосфера в колективі. І, звісно ж, подарунки у вигляді газети, – поділилася Маргарита Кочеткова.

Валерії Бабенко сподобалось, з яким захопленням Юлія Леонідівна проводила екскурсію і розповідала про улюблену роботу.

А Ліані Макар найбільш цікаво було переглядати старі публікації газети “Південна зоря”:

–  Так нам вдалося зануритися в історію минулих років і відстежити, як розвивалася газета упродовж більш, ніж ста років.

«Підшивки газети «Південна зоря» зберігаються в редакції з 1947 року. Для нас це важливо тому, що студенти можуть обирати теми для написання курсових та інших наукових робіт, розробляти їх, базуючись на багатому фактологічному матеріалі. Показово, що газета – як машина часу. Я знайшла номер газети за 23 вересня (у день відвідин), але 2000 року. На одній зі сторінок побачила публікацію про університет, що свідчить про нашу довгу і тісну історію дружби. Рада, що студенти познайомилися з бердянською легендою журналістики – головним редактором газети Віктором Михайличенком, який працює у «Південці» вже майже півстоліття. Звісно, що однією екскурсією ми не обмежимося. Як тільки дозволять карантинні умови провести спільний захід, ми це зробимо! Важливо, щоб навчання студентів не було відірваним від життя і на шляху становлення у професії вони розуміли, з чим можуть зустрітися», – вважає завідувачка кафедри соціальних комунікацій Юлія Мельнікова.

Наталя Рула підтримала колегу:

–  Такі зустрічі мотивують, зацікавлюють наших студентів. Говорять, що газета – це школа спостереження за життям. Тому екскурсії до редакцій, крім іншого, також наштовхують на роздуми щодо головних принципів роботи журналіста, його призначення в суспільстві, адже журналістський продукт – складник історії. До того ж здобувачі мають можливість побачити процес зсередини, відчути робочу атмосферу.

Анжеліка Шульженко, старший викладач кафедри соціальних комунікацій

Фотографії: Ліана Макар, Юлія Мельнікова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print