Дискурс на тему хореології в Україні

У межах Міжнародної наукової конференції «Ab initio: культурно-мистецькі виміри початку третього тисячоліття», присвяченої 20-річчю заснування факультету культури і мистецтв» Львівського національного університету ім. Івана Франка, 10 квітня відбулося секційне засідання  на тему «Проблематика та перспективи розвитку хореології в Україні та світі: мистецтвознавчий дискурс / Issues and Prospects of Choreology Development in Ukraine and Worldwide: Artistic Discourse». Учені з різних ЗВО України вітали колег кафедри режисури та хореографії ЛНУ ім. І. Франка з ювілеєм, окреслювали актуальні питання мистецької хореографічної освіти, дискутували з питання актуальності хореології в Україні, визначали мистецькі виклики та пропонували шляхи їх подолання.

Проблематику  відродження та популяризації фольклорних джерел у культурно-мистецькій галузі, особливо в умовах воєнного стану, коли Україна бореться за свою самоідентичність, свободу і гідність, розкрила у своєму виступі доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олена Мартиненко. Спікерка акцентувала увагу на постаті Захара Сизоненка – фольклориста, збирача і дослідника народних традицій Запорізького краю. Бо саме приклад його натхненної праці підкреслює, як фольклористика може стати опорою в складний час, допомагаючи зберегти національну самосвідомість та віру в майбутнє.

Від імені хореографів Бердянського державного педагогічного університету Олена Мартиненко не лише привітала колег із ювілеєм, а й подякувала за плідну співпрацю та підтримку, а ще спроєктувала зустріч у вільному українському Бердянську на сцені актової зали БДПУ, де обов’язково буде лунати українська пісня та виконуватимуться танці легендарної землі півдня України – козацького Запорізького краю.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print