Фахова підготовка психологів до професійної діяльності: сучасні виклики та перспективи

Від початку війни в Україні відчутно зросла потреба в психологічній підтримці та допомозі, адже наші співвітчизники стикнулися з такими кризовими подіями, які складно прогнозувати та проживати. Запит на психологічну допомогу в умовах війни та післявоєнний час передбачає високі вимоги до якості фахової підготовки психологів, особливості якої висвітлила у своїй доповіді завідувачка кафедри психології Ірина Черезова на Вченій раді Бердянського державного педагогічного університету 26 квітня 2024 року.

Доповідачка проаналізувала освітні програми, за якими здійснюється підготовка здобувачів-психологів першого (ОПП “Психологія”) і другого  (ОПП “Психологія тренінгової роботи”) рівнів вищої освіти, з огляду їх відповідності сучасним суспільним викликам. Окремим аспектом була зазначена роль виробничої практики здобувачів в процесі надання психологічної підтримки та допомоги. Особливу увагу було приділено неформальній освіті викладачів кафедри психології та здобувачів вищої освіти, яка доповнює та розширює можливості освітніх програм спеціальності.

З огляду на перспективи діяльності, Ірина Черезова наголосила на активному залученні здобувачів вищої освіти до надання психологічних консультаційних послуг жителям ОТГ Бердянського району, що сприятиме виконанню третьої місії університету – служіння громаді.

За матеріалами  кафедри психології


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print