Go green, go white! Наукове стажування в Університеті штату Мічіган (США)

10-20 березня 2024 року доцентка кафедри іноземних мов і методики викладання Богдана Салюк пройшла міжнародне наукове стажування “Ukraine Teacher Exchange Program for EFL Faculty Members at Pedagogical Universities in Ukraine” в Університеті штату Мічіган – Michigan State University (MSU).

Учасниками програми стали двадцять викладачів ВНЗ України, які готують майбутніх вчителів англійської мови. Організаторами виступили такі департаменти Університету штату Мічіган, як відділ Міжнародних професійних програм обміну (Visiting International Professional Program, VIPP), програма TESOL, відділ з вивчення другої мови (Second Language Studies), Центр англійської мови (English Language Center) під керівництвом програмного директора, професора Paula Winke та програмного менеджера, директора VIPP професора Xinyu Wu. Адмініструвала програму візиту ГО FHI360 за підтримки Посольства США в Києві.

Michigan State University знаходиться у пригороді столиці штату м.Лансінг. Він став першим державним університетом, який отримав земельну ділянку ще в 1855 році, і нині його кампус розташований на площі біля 5200 акрів, містить 545 будівель, з них 103 – навчальні приміщення, а також має у свої власності 19 600 акрів землі штату, що використовується для сільськогосподарських і природних ресурсів, досліджень і освіти. Університет містить 17 коледжів, навчає за понад 200 програмами бакалаврату, магістратури та професійного навчання, з них 25 входять до рейтингів найкращих освітніх програм у країні. Тут навчається більше 50 тисяч студентів з усіх 50 штатів США та 138 країн світу, а професорсько-викладацький персонал складає майже 5700 осіб. MSU славиться своїми дослідницькими досягненнями та вважається одним із найкращих університетів у світі.

Під час 10-денного візиту і навчання в MSU, українські викладачі змогли перейнятися духом цього місця, девізом якого є вислів “Go green, go white!”, а символом – Спартан. Уся діяльність Університету спрямована на демократизацію вищої освіти і внесення науки та інновацій у повсякденне життя. 

Програма стажування була різноманітною і передбачала професійні воркшопи та семінари з сучасних підходів у викладанні англійської мови для носіїв інших мов (TESOL), зокрема огляд та досвід впровадження спеціальних курсів, тренди та інструменти у навчанні письма, навчання лексиці в контексті підходу Task-Based Language Teaching (викладання мови на основі завдань), навчання самоаналізу і спостреження, тенденції та інновації в оцінюванні мови тощо. Під час візиту до Lansing Community College (Громадський коледж м.Лансінг), учасники програми відвідали відкритий урок з курсу “Integrated English Skills” для студентів, які вивчають англійську як іноземну з метою вступу до університету та подальшої інтеграції в громаду штату.

В межах програми також відбулись адміністративні зустрічі та обговорення, спрямовані на розширення комунікації між викладачами української вищої школи та представниками громад штату та університету, зокрема, з директором Центру європейських та євразійських студій професором Володимиром Тарабарою, деканом відділу Міжнародних студій і програм професором Rob Glew. Крім того, учасники мали можливість познайомитись з роботою Центру розвитку біженців у м.Лансінг, а також з представниками української діаспори у м.Детройт в Школі української мови та культури та Українсько-американському архіві та музеї.

Під час різноманітних екскурсій українські викладачі розширили своє знання американської культури, відвідавши бібліотеку MSU, Капітолій та Верховний Суд штату Мічіган у м.Лансінг, Музей Президента Джеральда Р. Форда, озеро Мічгіан, курортне містечко Холанд, Музей американських інновацій Генрі Форда, даунтаун м.Детройт.

Упродовж усього стажування українські учасники програми відчували постійну підтримку представників американського суспільства нашої країни, за яку ми вдячні. Сподіваємось на подальшу співпрацю з американськими колегами у розбудові програм підготовки вчителів англійської мови.

Богдана Салюк,

доцентка кафедри іноземних мов і методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print