Із давніх часів у ніч з 31 жовтня на 1 листопада відзначається свято Хелловін. У цю ніч люди одягають страшні костюми, влаштовують маскаради та конкурси. Головним символом свята, як і 100 років тому, є гарбузова голова Джека зі свічкою всередині.
А чи знаєте ви, що ж це за свято Хелловін? Що відзначається в цей день і звідки взялися ці ритуали і традиції? Коріння цього дивного свята починаються з часів дохристиянської доби. 31 жовтня, згідно з календарем кельтів, починалася зима. Святкування Нового року відбувалося вночі на перше листопада. У цю ніч, за стародавнім повір'ям кельтів, світи живих і мертвих відкривали свої двері, і мешканці потойбічного світу пробиралися на землю. Для того щоб не стати жертвами духів і привидів, кельти гасили в своїх будинках вогонь, надягали на себе звірині шкури, щоб відлякувати непроханих прибульців. Символом свята був гарбуз, він не тільки означав закінчення літа та збору врожаю, а й відлякував злих духів священним вогнем, який запалювався всередині.
31 жовтня з ініціативи студентської ради гуманітарно-економічного факультету, при підтримці профкому та СтудРади БДПУ у головному корпусі студенти відсвяткували Хелловін.
Свято почалося з відкриття моторошної фотозони, з якою був пов’язаний один із конкурсів на найбільшу кількість лайків за фото в Instagram. О 18:00 розпочався концерт, на якому студенти – представники майже всіх факультетів – співали хіти таких відомих виконавців, як Tina Turner, The Cranberries, System of a Down, Adel, John Bon Jovi та багато інших. Студентка 3 курсу гуманітарно-економічного факультету Юлія Жаренова подарувала всім запальний танок. Ведучий фесту розповів історію свята Хеллоуін, яка здивувала багатьох присутніх.
Під час заходу студентська рада БДПУ визначила найкращий образ та найкращий виступ вечора і нагородила переможців Sweet boxes – солодкими подарунками. Крім того, всі присутні брали участь у святковій лотереї, картки для якої було розповсюджено до початку свята. Переможцем лотереї став маленький гість свята – син одного із викладачів, який теж отримав солодкий приз.
Окрема подяка дівчатам – Олені Таран, Валентині Вовчок та Юлії Капустєнко, які оформили чудову фото-зону, та Владу Базарі і Катерині Жук за організацію свята.
Судячи з кількості присутніх, а в аудиторії 139 не було зайвого місця, свято вдалося та може стати гарною традицією.
Аліна Рудакова
(Студентська Рада БДПУ)
Світлини автора