«Інклюзивний бізнес: з чого почати»

Глобальний договір ООН в Україні разом з UNDP в Україні провів воркшоп «Інклюзивний бізнес: з чого почати» для представників та представниць українських компаній, які прагнуть зробити свою роботу доступною для кожного та кожної.

Участь у воркшопі «Інклюзивний бізнес: з чого почати» взяла асистентка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Алла Мельничук.

Захід розпочався із вступного слова керівниці кліматичного та інноваційного напрямів Глобального договору ООН в Україні Юлія Гелажис, яка зазначила, що всі співробітники та співробітниці мають свої особливості, які варто враховувати на робочому місці. Це може бути робота в умовах блекауту, досвід роботи у токсичних колективах, бойовий досвід або статус внутрішньо переміщеної особи. Також, Юлія наголосила на важливості для українських кампаній відповідати європейським вимогам. Оскільки, дотримання принципів інклюзивності – це більше не благородний жест. Це – необхідність. Кампанії, які обирають шлях інклюзивності, стають більш відповідальними та отримують низку переваг: довіра працівників та клієнтів, міжнародних партнерів і розбудова соціальної складової.  

Під час воркшопу «Інклюзивний бізнес: з чого почати» учасники та учасниці дізнались про:

  • політики, які варто мати бізнесу, щоб розвивати інклюзивне середовище;
  • дії, які допоможуть бізнесу стати інклюзивним та доступним для всіх, зокрема для працівників/ць і клієнтів/ок; 
  • найкращі практики ведення безбар’єрного бізнесу в Україні.

Експертками воркшопу були:

Ірена Федорович, консультантка Fight for Right, експертка Українського індексу корпоративної рівності, тренерка та експертка з питань поваги до різноманіття. Ірена має більш ніж 15-річний досвід роботи у сфері прав людини та запобігання дискримінації.

Олена Іванова, проєктна менеджерка UNDP в Україні із понад 13-річним досвідом координування проєктів щодо інклюзії, реабілітації та соціальних реформ. Олена популяризує концепції інклюзії та універсального дизайну, бізнесу без бар’єрів, а також корпоративних соціальних програм.

Досвід отриманий під час заходу буде цікавий студентам і студенткам БДПУ, які планують інтегрувати інклюзивний підхід в свою роботу.

Інтеграція отриманих знань в навчальну програму відбудеться з врахуванням цілей сталого розвитку (ціль 8. Гідна праця та економічне зростання, ціль 10. Скорочення нерівності).

Фото Сергій Міненко

За матеріалами кафедри

 кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print